Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (68)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 354
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

colul masurat la echo abdominal aparea mereu mai lung fata de cel masurat endovaginal care e cel mai relevant..... 32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni [gravired] 29+[fetita] [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Albu e un dr f bun, singura chestie e ca e fff ocupat si ce ma pune pe ganduri e ca face de toate, si fiv-uri, si interventii, si nasteri, de, cam asa e la noi la romani, nu prea se poarta supraspecializarea Apropo de abdominal/ vaginal, cred ca Anabel a vrut doar sa spuna ca apar diferente. Oricum, apropo de masuratori - daca e sa fim mai catolici decat papa, colul se masoara de 3 ori, in momente diferite ale eco. Se ia in calcul valoarea cea mai mica, daca are forma de S nu se ia in considerare masuratoarea. Toate astea mi le-a spus dr mea, dar nici ea nu mi-l masoara de atatea ori, de obicei se uita la el de doua ori, la inceput si la sf si masoara o data, cum zice ea cu exigenta [gravired] Multumesc, Doamne! _____________________ C677T HETEROZIGOT Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca am inteles eu gresit dupa cele trei puncte de la final, scuze. Brigit, stiu ce spui de albu, si tocmai in aceeasi idee daca l-as fi prins ca ma da afara sau se grabeste cu ceva cu mine, nu mai mergeam, dar altfel se poarta foarte ok cu mine - si nu e cazul sa ma laud ca am mers la multi doctori inainte de el :) Bine ca mi-ai zis ca nu se masoara daca e in S, ca am cautat acum pe net tot felul de info si gasisem acolo si masuratori pe S pe eco si ma uitam in dunga la ele :) Nu era in S al meu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am inteles daca e in forma de S e contractie, sau asa ceva Vreau sa spun ca eu nu am nerv sa ma uit pe diverse eco pe net ca sunt cam panicoasa si ma iau repede la ganduri Eu am noroc ca dr mea imi rasp la intrebari si e proactiva, nu imi vin mie in minte toate intrebarile in cabinet insa Balanta, sper sa nu mai ai emotii la controale nici cu eco nici cu nimik altceva. Anabel, stai numai in pat? [gravired] Multumesc, Doamne! _____________________ C677T HETEROZIGOT Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Balanta e la fel, cum ma ridic in picioare burta e beton si doare, merg incovoiata la toaleta.Iar in pat nu pot sta pe parti ca am contractie, am invatat sa dorm pe spate dar inclinata spre stanga intre perne.Stau cam tot timpul pe spate si ziua incerc sa ii mai pacalesc si stau pe stanga.Asta e ajungem noi departe... Brigit da stau la pat non stop asta e dc nu am legat sacul cand trebuia [:D][:D] ma refer la cerclaj. 32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni [gravired] 29+[fetita] [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...