Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum se pot elimina ridurile?(3)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Liliann
Am folosit si eu Glyco A seara de seara incepand din toamna anului trecut pana in primavara anului acesta, in mod corect , adica crema peste, iar a doua zi protectie 50. Vreau sa spun ca mi-au aparut pe obrazul stang cam 3 excrescente si pe nas tot in stanga una, sunt minuscule, nu ies in evidenta deloc. Le-am descoperit acum cateva luni, intamplator, cand ma holbam la ten cu lupa. Initial am crezut ca sunt cosuri, dar nu sunt. Ma gandesc ca au aparut de la utilizarea cremei Glyco A. Evident ca o sa ajung la dermatologie, dar vroiam sa stiu daca a mai patit cineva asa.
Esti sigura ca au legatura cu GlycoA? Eu am avut si le-am cauterizat acum 2-3 ani cand inca nu foloseam crema. Diagnostigul de la dermato a fost (erau de doua feluri): papilom si chist sebaceu (asta arata ca o denivelare de cos dar care nu se inflama si nu "spargea"). Cauterizarea a fost rapida si locul s-a vindecat frumos, fara nici un semn.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 115
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Scuze fetelor ca n-am mai intrat, sunt plecata de acasa de dimineata pana seara.

Liliann, tind sa cred ca e papilom, de la Glyco A n-are cum sa-ti fi iesit asa ceva.

Peeling mai puternic puteti incepe la 4 saptamani de Glyco A daca va simtiti pielea OK si nu va ustura. Glyco A doar seara, nu peste zi.

Cristoiu, mai degraba seara as zice sa-ti faci peelingul, apoi sa intri sub dus cu cap cu tot, e cea mai buna neutralizare :)

Ramiris,La 6 saptamani de acid glicolic 30% poti trece la acid lactic mai concentrat. In principiu, se pot alterna, dar n-are rost. Crema cu retinol mergein paralel, cea cu tretinoin nu.

 

Mire-mama de fetite frumoase

http://community.webshots.com/user/Papucica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mirela72
Scuze fetelor ca n-am mai intrat, sunt plecata de acasa de dimineata pana seara.Liliann, tind sa cred ca e papilom, de la Glyco A n-are cum sa-ti fi iesit asa ceva.Peeling mai puternic puteti incepe la 4 saptamani de Glyco A daca va simtiti pielea OK si nu va ustura. Glyco A doar seara, nu peste zi.Cristoiu, mai degraba seara as zice sa-ti faci peelingul, apoi sa intri sub dus cu cap cu tot, e cea mai buna neutralizare :)Ramiris,La 6 saptamani de acid glicolic 30% poti trece la acid lactic mai concentrat. In principiu, se pot alterna, dar n-are rost. Crema cu retinol mergein paralel, cea cu tretinoin nu.Mire-mama de fetite frumoasehttp://community.webshots.com/user/Papucica
align="right" id="quote2">Mirela, te referi la peelingul propriu zis nu la GlycoA sper? :) Eu de GlycoA intrebam daca se poate folosi si ziua, ca dimineata sigur nu uit sa ma dau, dar seara mai adorm pe canapea cu farfuria de mincare in brate si mai uit sa ma dau pe drumul spre pat. Peelingul ma gindesc sa il fac simbata sau duminica viitoare. Deci sa ma spal pe fata ca neutralizare? Dupa ce dau cu neutralizator? Eu credeam ca apa cu acidul nu fac casa buna, sigur nu imi explodeaza fata daca ma bag la dus? [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mirela72
Ramiris,La 6 saptamani de acid glicolic 30% poti trece la acid lactic mai concentrat. In principiu, se pot alterna, dar n-are rost. Crema cu retinol mergein paralel, cea cu tretinoin nu.
Multumesc Mirela [flo]. O sa am in curand 4 saptamani de Glyco A si trec pe peelingul cu acid glicolic de 30%. Din ce-am vazut eu as mai avea din cel din primavara pentru 2-3 sedinte, daca am tinut produsele la frigider le mai pot folosi? Dupa o sa comand refill de glicolic 30% si ce-mi trebuie pentru peeling cu lactic. Pentru peelingul cu acid lactic trebuie sa pregatesc pielea sau pot incepe cu un preparat mai concentrat? Confundasem retinolul cu trentioinul [:D], de trentioin vroiam sa te intreb. Daca nu merge in paralel cu peelingul mediu inteleg ca o putem folosi in pauzele dintre seriile de peeling mediu, nu?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramiris, linistita poti folosi ce ti-a mai ramas. Pentru peelingul lactic nu-ti trebuie altfel de pregatire decat cea obisnuita care se face si la glicolic. Tretinoin doar intre seriile acizi, nu altfel ca o sa te parlesti prea tare :) Mire-mama de fetite frumoase http://community.webshots.com/user/Papucica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mirela72
Ramiris, linistita poti folosi ce ti-a mai ramas. Pentru peelingul lactic nu-ti trebuie altfel de pregatire decat cea obisnuita care se face si la glicolic. Tretinoin doar intre seriile acizi, nu altfel ca o sa te parlesti prea tare :) Mire-mama de fetite frumoase http://community.webshots.com/user/Papucica
Multumesc Mirela, Saptamana viitoare o sa incep peelingul mediu cu glicolic, cred ca ce mai am imi ajunge pentru 2-3 sedinte (o sa vad exact cand ma apuc). Dupa o sa mai fac o comanda si atunci o sa iau si lacticul cu care o sa continui dupa cele 6 saptamani de glicolic de 30%. Am inteles corect ca e ok sa termin cele 6 saptamani de peeling mediu cu acid glicolic si sa incep imediat peelingul mediu cu lactic (adica se considera tenul "pregatit" deja) sau trebuie sa fac o perioada de pregatire cu lactic de concentratie mai mica zilnic si apoi peeling saptamanal cu lactic de concentratie mai mare? Ai pe site ceva detalii despre trentioin?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai trebuie pregatire pentru lactic daca te-ai pregatit cu glicolic. Despre tretinoin nu am nici un articol pe site,ca nu mai am programator si trebuie sa caut altul ca sa se ocupe de site, dar iti trimit pe mail cate ceva. Mire-mama de fetite frumoase http://community.webshots.com/user/Papucica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M
Citat:
citat din mesajul lui ramiris
Citat:
citat din mesajul lui Mirela72
Ramiris, linistita poti folosi ce ti-a mai ramas. Pentru peelingul lactic nu-ti trebuie altfel de pregatire decat cea obisnuita care se face si la glicolic. Tretinoin doar intre seriile acizi, nu altfel ca o sa te parlesti prea tare :) Mire-mama de fetite frumoase http://community.webshots.com/user/Papucica
Multumesc Mirela, Saptamana viitoare o sa incep peelingul mediu cu glicolic, cred ca ce mai am imi ajunge pentru 2-3 sedinte (o sa vad exact cand ma apuc). Dupa o sa mai fac o comanda si atunci o sa iau si lacticul cu care o sa continui dupa cele 6 saptamani de glicolic de 30%. Am inteles corect ca e ok sa termin cele 6 saptamani de peeling mediu cu acid glicolic si sa incep imediat peelingul mediu cu lactic (adica se considera tenul "pregatit" deja) sau trebuie sa fac o perioada de pregatire cu lactic de concentratie mai mica zilnic si apoi peeling saptamanal cu lactic de concentratie mai mare? Ai pe site ceva detalii despre trentioin?
Cind vrei sa te apuci, poate ne luam de mina si ne apucam deodata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mirela72
Nu mai trebuie pregatire pentru lactic daca te-ai pregatit cu glicolic. Despre tretinoin nu am nici un articol pe site,ca nu mai am programator si trebuie sa caut altul ca sa se ocupe de site, dar iti trimit pe mail cate ceva. Mire-mama de fetite frumoase http://community.webshots.com/user/Papucica
Multumesc mult Mirela![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...