Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum se pot elimina ridurile?(3)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui cristoiu
M
Citat:
citat din mesajul lui ramiris
Citat:
citat din mesajul lui Mirela72
Ramiris, linistita poti folosi ce ti-a mai ramas. Pentru peelingul lactic nu-ti trebuie altfel de pregatire decat cea obisnuita care se face si la glicolic. Tretinoin doar intre seriile acizi, nu altfel ca o sa te parlesti prea tare :) Mire-mama de fetite frumoase http://community.webshots.com/user/Papucica
Multumesc Mirela, Saptamana viitoare o sa incep peelingul mediu cu glicolic, cred ca ce mai am imi ajunge pentru 2-3 sedinte (o sa vad exact cand ma apuc). Dupa o sa mai fac o comanda si atunci o sa iau si lacticul cu care o sa continui dupa cele 6 saptamani de glicolic de 30%. Am inteles corect ca e ok sa termin cele 6 saptamani de peeling mediu cu acid glicolic si sa incep imediat peelingul mediu cu lactic (adica se considera tenul "pregatit" deja) sau trebuie sa fac o perioada de pregatire cu lactic de concentratie mai mica zilnic si apoi peeling saptamanal cu lactic de concentratie mai mare? Ai pe site ceva detalii despre trentioin?
Cind vrei sa te apuci, poate ne luam de mina si ne apucam deodata.
Pai de peelingul mediu cu glicolic ma apuc saptamana viitoare joi. Eu in general vinerea pot lucra de acasa si am 3 zile in care pot sa ies din casa doar daca e absolut necesar si sa ma blindez bine cu sunscreen. De cel cu acid lactic ma apuc dupa 6 saptamani de glicolic. Asa ca daca vrei sa ne luam de mana, cu cea mai mare placere :).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 115
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mirela daca in poza de profil esti tu,esti f frumoasa,si cu un ten stralucitor momentan folosesc crema cu unt de shea de la avon,dar cu fond de ten nu poti da ,pt ca nu merge dat se face pe fata ca o masca,deci crema e foarte poroasa dupa ce intra in piele,ati folosit-o? eu am tenul sensibil nu cred ca ar suporta tenul meu retinolul zic eu indiferent daca are fps crema si fdt tot ma ustura fata dar nu toata numai cea de langa nas si mi se inroseste si nasul[:I],si am obs.daca sunt schimbari de temperatura adica afara e frig si intru la caldura,mamaaaa ce nasol e,ma "aprind" la fata cu nas cu tot[bang] ce remedii imi dati? bunul Dumnezeu imi va ajuta sa fiu mamica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramiris, ok, joi sa fie. Joi seara? Deci pe miercuri ne pregatim pasii, da? Tu ai mai facut o data peelingul asta, deci ai experienta, parca asa imi aduc aminte. Anita, eu am dat intimplator peste o crema de la Caudalie http://www.sephora.com/vinosource-moisturizing-matifying-fluid-P374577?skuId=1424258 nu stiu de ce dar apare mai scumpa pe site decit am dat eu pe ea in farmacie, parca a fost in jur de 20 euro. din toate cremele pe care le-am folosit pina acum mi se pare cea mai usoara si mai naturala pentru piele, nici nu ai senzatia ca esti data cu crema. si e foarte hidratanta. mie imi place foarte mult, vezi daca nu poti sa ceri niste probe mici ca sa vezi cum iti este tie cu ea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cristoiu
Ramiris, ok, joi sa fie. Joi seara? Deci pe miercuri ne pregatim pasii, da? Tu ai mai facut o data peelingul asta, deci ai experienta, parca asa imi aduc aminte.
Joi seara, da. Miercuri recapitulam ce-avem de facut. Iti amintesti bine, am mai facut o serie de 6 saptamani de peeling mediu cu acid glicolic in primavara, am fost foarte incantata de rezultate si de-asta abia am asteptat toamna sa pot relua. Mi-am promis ca toata iarna asta ma ocup serios de tenul meu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anita, incearca Ruboril crema colorata spf 50 de la ISIS. E pentru ten foarte sensibil predispus la inrosire, inlocuieste cu succes in acelasi timp si fondul de ten, e si foarte hidratanta si calmanta . In poza eu sunt, multumesc pentru complimente, esti draguta. Si pe Mara mea o mai cheama Anita :) Fetele mele, Ramiris si Cristoiu - succes, asteptam sa ne spuneti cum sunteti. Va pup Mire-mama de fetite frumoase http://community.webshots.com/user/Papucica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...