Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Topic ingrijirea copilului - CIC(11)


Recommended Posts

Buna dimineata si multumesc din tot sufletul pentru raspunsuri..da eu sunt angajata de cineva care este PFA si am contract de munca [:)]..ma gandesc sa merg la casa de asigurari de sanatate sa vad de ce nu apar asigurata... [fri]..chiar nu inteleg de ce mis e intampla asta..declaratiile de venit au fost depuse in ianuarie la circa financiara... [smulgpar] [smulgpar],,iar concluzia finala ar fi ca in aceasta situatie NU primesc nimic ...?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 458
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata si multumesc din tot sufletul pentru raspunsuri..da eu sunt angajata de cineva care este PFA si am contract de munca [:)]..ma gandesc sa merg la casa de asigurari de sanatate sa vad de ce nu apar asigurata... [fri]..chiar nu inteleg de ce mis e intampla asta..declaratiile de venit au fost depuse in ianuarie la circa financiara... [smulgpar] [smulgpar],,iar concluzia finala ar fi ca in aceasta situatie NU primesc nimic ...?

In acest caz trebuia sa depuna declaratia 112. Daca nu a depus si nu a platit nu figurezi nicaieri si in acest caz nu primesti nimic este munca la negru. Foarte rapid poti sa vezi la casa de pensii unde pe baza de buletin (carte de identitate) se face o cerere si primesti pe loc situatia ta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In acest caz trebuia sa depuna declaratia 112. Daca nu a depus si nu a platit nu figurezi nicaieri si in acest caz nu primesti nimic este munca la negru. Foarte rapid poti sa vezi la casa de pensii unde pe baza de buletin (carte de identitate) se face o cerere si primesti pe loc situatia ta

In primul rand iti multumesc din tot sufletul de amabilitatea cu care-mi raspunzi..apoi nu-mi vine sa cred, chiar declaratia 112 am depus-o cu, contabila in ianuarie..am fost de fatza... [smulgpar] [fri] pentru casa de pensii am si chitantele platii de 252 ron lunar...doar la casa de asigurari de sanatate imi arata ca nu sunt asigurata...

Doamne... [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ok iei declaratiile stampilate chitantele de la trezorerie prin care ati platit daca am inteles corect si mergi la CASS cu ele. Probabil baza lor de date nu este actualizata cu cea de la finante.

Precis esti asigurata in acest caz deci e treaba CASS sa isi actualizeze baza de date.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ok iei declaratiile stampilate chitantele de la trezorerie prin care ati platit daca am inteles corect si mergi la CASS cu ele. Probabil baza lor de date nu este actualizata cu cea de la finante.

Precis esti asigurata in acest caz deci e treaba CASS sa isi actualizeze baza de date.

Iti multumesc din toata inima pentru linistea adusa [flo2] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...