Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Topic ingrijirea copilului - CIC(11)


Recommended Posts

Ok iei declaratiile stampilate chitantele de la trezorerie prin care ati platit daca am inteles corect si mergi la CASS cu ele. Probabil baza lor de date nu este actualizata cu cea de la finante.

Precis esti asigurata in acest caz deci e treaba CASS sa isi actualizeze baza de date.

In mod sigur nu este actualizata baza de date.

Si cei ce platesc aici la Finante Bihor trebuie sa vina personal la Casa de Sanatate cu dovada platii asigurarilor de Sanatate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 458
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dar tu apari pe 112? Si in plus in 112 s-au declarat si s-au platit toate obligatiile? Asta nu am intrebat.

Da cand am mers la Circa Financiara aveam si eu fisa 112 si pers. care este PFA (cea care m-a angajat ), ea mi-a spus ca toate platile sunt la zi,in afara  de 112 a atasat si adeverinta individuala ptr. mn cu salariul brut,net..si toate cele...

Ce trebuie concret  sa-i cer ptr. a merge la CASS [fri] [fri] [fri] ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In mod sigur nu este actualizata baza de date.

Si cei ce platesc aici la Finante Bihor trebuie sa vina personal la Casa de Sanatate cu dovada platii asigurarilor de Sanatate.

[smulgpar] [smulgpar] [smulgpar] ce sistem avem...

Ma gandesc dak atunci cand imi depuneam dosarul ptr. indemnizatie...si aparea ca si acum "persoana selectat nu este asigurata"..se ducea totul pe apa sambetei...nu-i asa..? [smulgpar] [smulgpar] [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, ai inteles corect.

Sau se poate obtine adeverinta de la Finante strict pt tine.

Insa eu as merge la CASS si as intreba ce anume doresc ei ca sa aiba certificarea faptului ca tu ai totul platit. Unii cer adeverinta altii accepta declaratiile si platile iar altii nu accepta nimic ci se rezuma la un raspuns de genul - ni se sincronizeaza evidentele electronice automat periodic asa ca asteptati.

Eu nu as astepta ci as cere adeverinta ca sunt asigurat la ei. In acest caz ei spun ca imi pot elibera adeverinta doar daca.... 1. 2. 3. ... si le-as da aceste cerinte dupa care as lua frumos adeverinta sa o am. E un pic de bataie de cap dar daca te lasi la mana lor nu este exclus sa ramai asa ceea ce nu ar fi bine deloc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, ai inteles corect.

Sau se poate obtine adeverinta de la Finante strict pt tine.

Insa eu as merge la CASS si as intreba ce anume doresc ei ca sa aiba certificarea faptului ca tu ai totul platit. Unii cer adeverinta altii accepta declaratiile si platile iar altii nu accepta nimic ci se rezuma la un raspuns de genul - ni se sincronizeaza evidentele electronice automat periodic asa ca asteptati.

Eu nu as astepta ci as cere adeverinta ca sunt asigurat la ei. In acest caz ei spun ca imi pot elibera adeverinta doar daca.... 1. 2. 3. ... si le-as da aceste cerinte dupa care as lua frumos adeverinta sa o am. E un pic de bataie de cap dar daca te lasi la mana lor nu este exclus sa ramai asa ceea ce nu ar fi bine deloc.

[flo2] [flo2] [flo2] Multumesc pentru timpul acordat,amabilitate si tot , asa voi face .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca cer risc maternal (18 sapt),pierd idemnizatia pt cresterea copilului (2 ani)  ?

 

sunt angajata din 17 mai 2013 ,lucrez la incaltaminte ,deci tot ce se lucreaza pe acolo sunt cu materiale toxice ,am anuntat ca sunt gravida mi-a schimbat locul cateva zile intr-o magazie dupa care m-a readus in fabrica unde sunt tot felul de mirosuri toxice si lucrez la banda in picioare (deci trebuie sa muncesc cat mai repede sa nu ma ia banda).

 

Nu mai vreau sa risc nimic ,sanatatea copilului e mai importanta ...am avut concedii medicale tocmai pt anumite teste  dublu ,triplu si in final am facut si amniocenteza (10 zile)

 

La sfarsitul lunii am sa primesc rezultatele de la ultimul test sunt foarte stresata si cred ca nu as mai face fata la munca !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...