Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Topic - asigurari sociale,somaj, sanatate(2)


marius

Recommended Posts

  • Răspunsuri 103
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 8 months later...

Buna seara! as dori si eu o lamurire , daca se poate. pe 4 noiembrie micul meu face 2 ani. firma la care am lucrat s-a inchis in primavara. normal mi-ar trebui acte de la firma ptr a-mi depune dosarul de somaj. contabila refuza sa-mi dea actele pe motic ca patronul mai are sa-i dea 50 mil lei. in conditiile astea ce pot face? va multumesc din suflet

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am vb cu contabila pe fb si mi-a spus ca patronul are sa-i dea 50 mil lei. sa vb cu el pe mail si sa-i spun ca ea nu-mi da actele in speranta ca o va contacta si-i va da banii. nush sa-ti soun exact ce inseamna s-a inchis. au fost dati afara toti angajatii . 

[:)]  Mda clar, iti vei pierde timpul si nervii inutil.

 

Te duci frumos la ITM serviciul juridic - asistenta contribuabili le spui problema ta si depui o plangere(sesizare). Ei vor face control si vei obtine ceea ce doresti. Spui ca vrei sa depui cerere dar nu ai cui sa depui ca refuza sa o primeasca si tu ai nevoie sa iti inchizi situatia personala si sa depui actele pentru ajutorul de somaj.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna, marius

am trim o cerere pe adresa de email a contabilei si a administratorului societatii

 

Domnule director,
 
Subsemnata...  Elena, cu domiciliu in .... angajata in functia de operator vanzari prin telefon, va rog sa binevoiti a-mi aproba cererea de reluare a activitatii in data de 05.11.2013
 
La data de 04.11.2013 expira perioada de concediu pentru cresterea copilului ca urmare a faptului ca minorul implineste varsta de de 2 ani.
 
Va multumesc anticipat. 
 
Data 31.10.2013     Semantura  Elena
Avand in vedere faptul ca la sediul societatii nu se mai afla firma, aceasta cerere a fost trimisa pe adresa de email a contabilei care a reprezentat  firma,  Dn. L cat si administratorul firmei, Dl.V.
 

 

 

am zis sa fac si asta inainte sa ma duc sa fac plangere..sper sa ma ajute ....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...