Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Mik
Afara ca te plictisesti si ca nu ai adrenalina, ai mai multe de reprosat la noul job ? Eu as ramine unde sunt din motive strategice, caci situatia in care esti se poate ameliora si la vechiul job nu sunt sigura ca vei fi integrata fix pe postul pe care l-ai avut. Mai pune in balanta si evoltiile posibile ale celor 2 multinationale ca sa poti lua o decizie corecta.
Dupa mine asta este pare cel mai pertinent sfat ... din ce spui, noul job NU iti displace, doar ca nu te antreneaza la fel de mult ca primul. Sigur, e un dezavantaj care insa sta in balanta cu plata mai buna, stabilitatea financiara mai mare, stresul mai mic. Eu mi-as gasi ceva de facut in timpii mortzi si as sta atenta la evolutia companiei ...in multinationale schimbarile sunt dese in toate aspectele - departamente, managenet, proiecte noi ...etc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am intors la fostul serviciu, dupa 2 ani, pe o alta pozitie. Am stat insa 2 ani la noul angajator, desi nu prea mi-a placut, tocmai pt a vedea daca jobul e problema sau am eu probleme la a ma adapta la alta companie. Trebuie sa te gandesti si tu daca nu cumva ai probleme de adaptare la alta companie dupa atatia ani la acelasi angajator si apoi sa iei decizia. Caro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu si cred ca si altii au simtit asta cand au plecat dupa ceva ani dintr-o firma. Partea buna e ca trece, ai rabdare putin, eu zic ca-i doar ceva nostalgie[:)] (cam ca la despartirea de un iubit[:D]) Oana mami de [zana] Mara 11.08.2004 si [baietel] Calin 11.10.2011 [url="[url="http://community.webshots.com/user/mara_mea"]Noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viata nu merge inapoi!Intodeauna merge inainte!
[url="http://ana-photo-gallery.blogspot.com"]blog [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=135348&whichpage=8"]proud [/url] "Cand te imprietenesti cu momentul prezent, te simti acasa indiferent unde te afli.Daca nu te simti acasa in clipa Acum, indiferent unde esti, nu te vei simti bine nicaieri." (Eckhart Tolle - Linistea vorbeste)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-as intoarce chiar de unde am plecat. Dar... fiind vorba de multinationale... ai mai multe variante: fie te orientezi la actuala dupa un post mai provocator... fie la fosta... dar pe alt post, evident. Sau... timpul liber ti-l folosesti cautadu-ti al treilea job. Oricum, nici o intoarcere atat de rapida la fost job nu da bine la cv... (ca tot spuneai ca pentru al treilea job trebuie sa astepti un an). Eu m-as orienta la actuala... trebuie sa fie si altceva de facut.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...