Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat.............adoptie(80)


Recommended Posts

Buna fetelor! Nu am mai intrat de multa vreme si am multe noutati...motivul absentei mele a fost ca eram putin superstitioasa si am vrut sa am lucruri certe pe care sa vi le povestesc.

In iunie imediat dupa ziua mea am primit telefon de la Directie...ma asteptam sa ma cheme iar ptr nu stiu ce acte...insa vestea a fost ca am fost potrivita cu o fetita..[olala]..nu imi venea sa cred atunci am simtit ceva fluturi in stomac dar m-am calmat repede la gandul ca din nou o sa fie probleme ca data trecuta.Am decis sa ma duc chiar in ziua respectiva sa vad despre ce este vorba si sa mi se prezinte dosarul fetitei si....prima surpriza...era o fetita dulcica foc in poza pe care am vazut-o de 1 an si 5 luni[bibe],cu obrajorii rosii si un zambet fermecator...fara probleme de sanatate majore...era prea frumos sa fie adevarat mi-am zis atunci dar am decis sa merg sa o vizitez.Ieri am fost cu cei de la Directie sa vad fetita...e putin cam departe avand in vedere ca nu am masina si nu am cu ce sa merg cand vreau si cum vrea dar am fost cu masina celor de la DASPC.Pe drum cand am plecat a fost foarte cald si aveam si mari emotii, nu aveam nici aer conditionar si mi-a fost putin rau pe masina insa m-am tinut tare...nu imi permiteam sa imi fie rau tocmai acum[bang].Am ajuns acolo si am intalnit o fetita dulcica foc cu niste ochi mari caprui spre negru cu parul saten spre blond si putin carliontat la spate...nu imi venea sa cred...statea la AMP in brate..era timida insa ne-am imprietenit repede,ne-am jucat...era putin obosita caci era o ora la care copii micuti ca ea dorm(la amiaza)...a stat la mine in brate cam 15 minute si parca ne cunosteam din totdeauna....mai mai sa adoarma...cand sa plec am luat-o si am pupat-o pe obrajor si i-am zis ca plec(ea se juca cu niste pietricele in curte) in momentul ala s-a ridicat brusc si a alergat la mine cu bratele amandoua deschise sa o iau in brate...m-am coborat la nivelul ei, aveam poseta pe umar si mi-a dat jos breteaua posetei parca sa imi arate ca sa nu plec ..sa mai stau...mi-au dat lacrimile...E cel mai dulce copil din lume...am decis sa merg mai departe in procesul de adoptie,CLAR!Am uitat si de rau si de tot...si deci astazi imi fac planuri ca sambata sa merg din nou in vizita..acum incerc sa vad cum pot sa fac rost de o masina daca nu gasesc eu transport in comun..tren,autocar,vapor...avion...LOOL...:)))...si tot merg sa o vad.Cam astea sunt noutatile pe care am vrut sa vi le povestesc.

In alta ordine de idei...Simo 73 FELICITARI!Albina FELICITARI! SI TUTUROR PROASPETELOR MAMICI FELICITARI!!!Sa va vedeti puiutii cat mai repede acasa si sa ne vedem cu totii fericiti macar in poze daca pe viu e mai greu!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 288
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Draga Anda,felicitari!Inca o speranta ca asteptarea nu este in zadar si ca pana la urma Doamne,Doamne le gaseste rezolvarea tuturor.Ma bucur ca toate cele care v-ati gasit copilasi spuneti ca ati simtit acel ,,ceva " cand ati vazut copilul vostru; ca noi cele care nu am simtit nimic fata de un copilas sa nu purtam in suflet sentimentul de vinovatie ca nu am mers mai departe.Multa bafta in continuare pana o sa va aveti fetita acasa![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BebeAnda ....felicitari....in sfarsit ti-ai gasit fetita!

Speram sa se miste lucrurile si pentru noi cele in asteptare....eu deja am 8 luni si nu am primit niciun telefon si daca e sa fiu realista nici nu cred ca-l voi primi prea curand(70 familii in asteptare.......)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BEBEANDA FELICITARIIIIIIIIIIIIIIIII !!!!!!!!!!!!!

Ma bucur tare mult, chiar ma gandeam la tine ce mai faci?

Cat de departe este fetita de tine?

Malex sa fii pregatita ca urmezi, presimt eu [olala]

Am fost si eu aseara din nou sa imi vad fetita, ne-am jucat in parculet, a facut cunostiinta si cu catelusul, inca nu s-au apropiat foarte mult dar sunt convinsa ca in viitor au sa fie cei mai buni prieteni

 

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

 

(Will Rogers)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce de vesti bune aici pe forum[olala]Felicitari proaspetelor mamici[pup]. Sper sa le ridice moralul si mamelor care inca isi asteapta puiutii[flo]

 

Suntem ceea ce gandim. Tot ceea ce suntem ia nastere in gandurile noastre. Cu gandurile noastre construim lumea. -Buddha

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

FELICITARI tuturor celor care si-au intalnit copilasul! Sa dea Domnul sa aveti parte de multe momente minunate alaturi de ei, sa fiti sanatosi si sa va bucurati de tot ce va ofera viata !

Multa bafta celor care inca mai asteapta!Fiti sigure ca veti deveni in curand mamici, iar viata vi s-a schimba considerabil!E minunat sa fii parinte!

 

P.S: Rog si eu mail-ul comun pt a posta poze cu ingerasul meu si pt a va vedea micutii ce v-au facut atat de fericite, implinite.

 

Am reusit sa activez PM-ul(intru mai rar pe site de cand am fetita acasa- ea imi ocupa tot timpul, dar e absolut minunata orice clipa alaturi de ea.

 

Multumesc anticipat!

 

Speranta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...