Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat.............adoptie(80)


Recommended Posts

 

Simo, azi e luni si va intalniti cu bubulina, abia astept sa vi sa ne povestesti![pup]

 

 

Fetelor sunt foarte suparata [q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q]

M-au sunat azi de la directie sa stabilim intalnirea de miercuri pe teren neutru doar noi cu fetita si cu ele, si cand am rugat-o pe doamna de la directie sa vorbeasca cu asistenta maternala sa ma duc si eu astazi sa vad fetita, am primit telefon ca o vad doar miercuri , sper sa nu fie probleme ca am fost plecata o saptamana din localitate

[bang][bang][bang][bang][bang]

[q][q][q][q][q][q]

Nici nu stiu ce sa mai cred, poate se asteptau sa ripostez, dar am tacut am zis "in regula , ne vedem miercuri"

Poate vor sa vad cum reactioneaza fetita?

Incerc din rasputeri sa fiu calma.

Nici nu pot sa o sun pe maternala sa merg la fetita, pentru ca sunt sigura ca o sa le spuna, doar mi-au spus ca nu trebuie sa intru cu picioarele in viata asistentei maternale.

Astept ziua de miercuri si pana atunci ma rog la Dumnezeu ca fetita sa fie ca si pana acum cu noi.

A mai patit careva de pe forum asa ceva, tinand cont ca sunt in acelasi oras cu fetita???????????????

 

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

 

(Will Rogers)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 288
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

bebe anda, chiar ca ne sperii! ai vazut cazul lui carmencat, cate probleme de sanatate a intampinat la fetita ei si acum este bine! probabil ca tu stii cel mai bine din ce motive ai renuntat. nu stiu, daca voi gasi un copil care sa imi placa nespus, cred ca as fi in stare sa indur consecintele (in cazul in care problemele s-ar rezolva, macar cat de cat). oricum, sfatul tau nu ne strica, un dram de ratiune nu strica. simo_73, inteleg ca te agiti, dar poate daca ai incerca sa te increzi in planurile lui dzeu, te-ai mai linisti.o saptamana buna va doresc tuturor![flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bebeanda, nu ne mai fierbe, spune-ne ce s-a intamplat.

Dacris, Bunul D_zeu stie care este copilul , dupa parerea mea, dar sa va spun ce coincidente au fost pana acum, in cazul meu: de ziua mea de nastere am semnat ca mergem mai departe pentru fetita, pe 18 iulie se implinesc 13 ani de casnicie si in accea zi noi avem programata vizita pe teren neutru (in parc), vom fi ca o adevarata familie cu copilasul in parc.

Oare sa fie simple coincidente sau semne trimise de D-zeu?

 

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

 

(Will Rogers)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

simo nimic nu este intamplator si cu siguranta este voi simtiti asta . sa fie intr-un ceas bun decizia voastra .

 

noi am fost azi prima data la directie si am facut cunostinta cu directoarea / sefa de proiect care ne-a pus niste intrebari bla , bla , bla si am primit lista cu actele necesare . am cunoscut si fata care ne va face anchetela si fata care face potrivirea . au parut bucuroase ca vom adopta si ne-a sfatiut sa nu alegem un copil prea mic - parasit in maternitate pentru ca nu exista istoric . oricum nu vroiam asa mic , dar probabil toata lumea viseaza un nou-nascut .

 

ehe si acum la treaba cu dosarele .

 

mult succes fetelor ![flo][pup]

 

"niciodata nu e prea tarziu"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simo ,probabil ca As.vrea sa vada daca ai multa rabdare si iti face "programul" atit de bine asfel incit rezultatul este in favoarea ta(fara sa-si dea seama), aceste coincidente nu cred ca sint la intimplare.

Poate ca e bine sa fii un pic ironica si sa-i spui de aceste lucruri.

Eu as face-o ,poate o pui un pic pe ginduri.Se intimpla citeodata sa ne dorim atit de mult ceva, insa apare mereu altceva sau cineva care incearca sa ne incurce planurile .Dumnezeu stie insa ce e bine pt.fiecare dintre noi.

Anda ,imi pare rau pt.aceste lucruri neasteptate care sigur te fac sa mergi la urmatoarea intilnire cu ochii in patru.Sint lucruri neplacute ,dar sint sigura ca tu stii ce vrei si ceea ce trebuie sa faci.

Experienta in viata e f.importanta si de cele mai multe ori ne ajuta sa luam decizia cea mai buna.

 

 

 

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simo ma bucur din suflet pt tn. Pana acum n-am avut timp sa vad ce mi-ai trimis, dar em vazut acum si ma bucur ff mult. E dulcica foc si e la varsata care n-ai cum sa nu-i indragesti. orice miscare e gratioasa, fiecare silaba e ca o binecuntare...ai sa vezi ca DD e langa voi [pup] Pe 18 iulie, noi facem 3 ani de la botez [:D]

Astept ziua de miercuri sa ne impartasesti fericirea viitoarei mamici [olala]

 

 

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Sorina [mamica] Mamica fericita [9cer] a ingerasului RAZVAN - IONUTid="size3"> [bonjovi] (11 MAI 2009)

 

http://lb4f.lilypie.com/grxEp3.png

 

 

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simo, mie nu mi-a venit sa cred ca sunt asemene AS. In loc sa va ajute sa puteti avea cat mai multe intalniri cu fetita, sa va cunoasteti cat mai bine, ea va pune bete-n roate.Dar sa privim partea buna a lucrurilor. Maine oricum o veti vedea pe bubulina si nu va fi o zi oarecare. Si eu cred ca nimic nu e intamplator.

Si noi anul acesta am implinit 13 ani de casnicie [:)]Sper din toata inima sa ne anunte si pe noi cat mai curand ca este pentru noi o dulcica.[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...