Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scolari de Iulie - August 2004 * (99)


Recommended Posts

pai de ce sa nu il iei, ii faci si tu educatie baiatului, ce e frumos, ce se poarta deh asta e. Si Mihai comenteaza hainele cu care ma imbrac ca sa nu mai spun de Maria care o sa fie un critic innascut. Niciodata nu ii place cum combin hainele desi la baza zice ca sunt OK ca oricum eu cumpar si pt ea[:D] In alta ordine de idei trebuie sa-l cunoasteti pe directorul scolii franceze din Luanda[:D]. Mi-a explicat juma de ora ca la scoala copilul tb sa vina fericit, nu tb sa aiba teme acasa pentru ca temele sunt doar o repetitie fara rost, invata suficient in scoala si ca oricum o sa invete ce conteaza daca mai repede sau mai incet. Pana la urma i-am zis ca io'st invatata cu comunismul din RO si vreau ca fi'miu sa depuna putintel efort. Nu ca vreau 5 ore de teme acasa dar macar sa creasca si el de la 2 min la 10 min nu cred ca o sa-i distrug copilaria. La capitolul teme de vacanta s-a oripilat efectiv si mi-a recomandat sa las copilul in pace dar mi-a promis ca analizeaza daca il lasa sa faca doi ani intr-unul. Acum sa vedem. Vorba lui barbati-miu sa o pun de o greva ca la francezi doar asa se rezolva treaba. Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 214
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

LMA!! sa ne traiti, sa infloriti, sa fiti sanatoase si sa aveti un car de noroc!! jesus' Marina [:-)))] rad singura cu bicla, cu cat e copilul mai mare si bicla mai mare cu atat invata mai greu pe 2 roti, plus ca depinde si de greutatea biclei. mai e o solutie, daca se poate da saua jos de tot cat sa ajunga cu picioarele pe pamant (cu talpile), ii scoti pedalele si merge cu ea dand din picioare pana invata echilibrul, apoi ii pui pedalele la loc. Este metoda austriaca, ei invata direct asa (la ei nu sunt bicle cu 4 roti sau nu am vazut eu, ci majoritar din astea, la ei se numaesc runners; http://www.bebecarucior.ro/vehicule-pentru-copii/biciclete/dino-bikes-bicicleta-fara-pedale-runner-140r.html mai depinde si de copil, eu am invatat pe blicla din aia mare, la 6 ani, si mergeam pe sub cadru daca va puteti imagina atat de disperata eram sa ma plimb cu bicla lui taica-miu, apoi am avut un Pegas de "fete mari" ... ca urmare eu si acum am genunchii vineti si unul din ei scartzaie rau de tot.... Victor a schimbat la 5 ani de la 4 la 2 roti si i-a trebuit o zi. Mircea a incercat acum 2 saptamani (bine el are 4 ani jumate) si nu a reusit, bicla lui e prea grea pt forta lui, asa ca i-am pus rotile mici la loc si cautam alta bicla la decatlon. Dar o bicla de aluminiu costa ...daca nu reuseste eu nu l-as forta, ia-l incet. Dar mai am si exemplul surorii mele care nu a reusit sa mearga pe bicicleta pana pe la 9 ani si drept urmare nu merge nici in ziua de azi, refuza total ideea. Rox... sa auzi ce discutii avem noi despre ce se afla in sutiene [:-)))] Andries mami!! uite avioanele, avioanele, sunt multe mami, multe!! uite si unul mic mami, e puiul lor, e puiul lor!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, Vin si eu cu o intrebare la obiect pentru Gabi. Stiu ca ati fost la Disneyland intr-un an. Am o controversa cu sotul si poate o poti rezolva tu [:D]. De cate zile ai zice ca e nevoie ca sa vezi parcurile in mod relaxat? Mai poti sa-mi dai si alte informatii? Chestii pe care daca ati merge a doua oara le-ati face altfel (cozi, transport, cazare)? Daca ati mai fost alte fete pe acolo feel free sa interveniti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata Mitzu vezi ca e si un subiect maare de tot la calatorii despre Disneyland - sunt acolo o gramada de sfaturi, hoteluri, transport, etc. si distractie placuta [;)] de azi incepe canicula la noi.... se simtea de dimineata, nicio adierea, 26 de grade la ora 8... hehe a venit vara! o zi frumoasa sa aveti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neatza! La multi ani sarbatoritilor pe care i-am ratat! Caldura mare si la noi... Matei a invatat anul trecut singur sa mearga pe 2 roti, dar tot pe bicicleta mica si pe iarba in curte, astfel incat caderile nu s-au soldat cu efecte serioase :) S-a ambitionat pentru ca fetele din zona mergheau fara roti ajutatoare si i-a fost rusine :) Anul acest i-am luat o bicicleta mare, din aluminiu, a costat 500 RON dar e mare sportiv de cand o are. [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/my_photos"]poze[/url] [url="[url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243"]Povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, Kim si Roxi, mersi de raspuns si de pont! Hai ca va invit la o cafea ca n-am mai intrat pe aici de mult [cit] Vrem si noi vacanta, suntem ca lemnele dimineata, de-abia ne trezim. S-a acumulat oboseala. Eu sunt multumita acum la final de Tudor, in sensul ca vad o mare imbunatatire la el, fata de cum am inceput clasa I. E muuuult mai responsabil si mai serios, nu se ridica de la masa pana nu termina ce are de facut, ma inteleg cu el, e cooperant. Doamna zice la fel, ca s-a schimbat foarte mult in bine. Culmea e ca in ultimul timp a luat numai B pe la teste [:D], dar fara exceptie au fost greseli de neatentie la chestii pe care el de fapt le stia (motiv de ciuda pentru mine). Ieri si azi au dat testul final la ro si mate, dar sunt relaxata. Stiu aproape sigur ca va lua B, pentru ca sunt convinsa ca va gresi iar din neatentie, dar in acelasi timp nu ma ingrijorez, pentru ca vad ce stie. A progresat foarte mult la mate, care nu-i placea deloc. Cu cititul stam mai rau. Citeste cursiv (si daca se antreneaza la citit ii place) dar n-ar da Angry birds pe citit. Avem mari discutii pe tema asta [blabla]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la noi [bis] Si aici e soare, chiar daca bate un vant racoros [:)] Mitzu, felicitari pentru progrese [flo] Kim, poate ii vine cheful daca vede si alti copii [pk] La noi toate asa s-au facut, in spirit de turma [:D] _______________________________________________ Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...