Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scolari de Iulie - August 2004 * (99)


Recommended Posts

Neatza[flo][pup]...hai ca a inceput distractia cu aniversatii[s]La multi ani Catrina[s][s]La multi ani Coco[s] Mitzu felicitari pentru progrese[flo][pup]....io cred ca in perioada asta este criminal de mers la disney,adik cozile sunt infernale,parerea mea[:D] Kim io zic ca si fetele,da-i shaua cat mai jos ca sa poata ajunga cu picioarele pe sol ....si nu in ultimul rand cumpara-i niste roti ajutatoare,ca se gasesc la magazinele de bici si-n doua trei zile isi da drumul garantat....daca o sa cada si se mai simte si presat nu va invata asa usor....a mea de la 5 ani merge fara roti ajutatoare dar pana a prins curaj ,vreo saptamana a mers cu ele ridicate[:D] Mandra ieri a fost campioana[pk]a primit doua medalii si 8 diplome de la concursurile de pe semestrul II[olala]....bona cand a vazut-o ca iese din scoala cu medaliile la gat a fost in extaz[:D]ca-i mai mare concurenta intre bunici decat intre copii...... azi dimineatza la 7 nu puteam sa o trezesc deloc asa ca am apelat la tvr1 si desteapta-te romane[:D][:D][:D]ca doar asa se pot trezi campionii.... Revin si io cu intrebarea legata de hotel Dana din Venus si recomandari pentru un hotel fain in Bulgaria,pliiiizzz[flo] pupici [url="http://www.dropshots.com/emig"]filmuletze[/url],[url="http://www.youtube.com/profile?user=gorodika"]filmulete noi[/url],[url="http://s204.photobucket.com/albums/bb312/gorodeii/"]gorodeii[/url],[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=79365"]aripile mele[/url], [url="http://s237.photobucket.com/albums/ff27/gorodica/"]gorodeii noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 214
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata,

 

Mitzu', felicitari pentru progrese![flo]

Ioana, felicitari medaliatei![flo]

Roxana si Andreea, ati inceput cu discutiile despre sutiene si ce se afla in ele!? Au![:D]

 

Eu am fost la Hotel Dana cand avea Ioana 1 an. Am stat intr-un apartament...e tare dragalas.

Liniste, suficient loc pentru noi in respectivul apartament, vilutele cu apartamente/garsoniere sunt rasfirate intr-o gradina mare si ingrijita. Multa verdeata. Piscina curata...

Pentru noi (cu copil mic si carucior dupa noi) distanta pana la plaja era cam mare. A fost cea mai faina locatie la care am stat eu pe litoral dar nu mi-a placut restul statiunii prea tare (probabil si din cauza ca ma trambalam cu carucioare si copii mici dupa mine [:D]

Ce ma deranjeaza pe mine in statiunile romanesti e tziganeala!

 

Io's "vesela" azi. Ioana are diaree, e galbena la fatza si nu cu prea multa pofta de mancare (dar asta e de vreo 10 zile, cand nu-i dau lapte isi mai revine) iar Maria azi a facut kk cu sange (a zis ca a durut-o funduletu' cand a facut).

Iar mie mi-a iesit helicobacter pylori la analize (giardia, eozinofile marite si calciu sub nivelu' marii, dar pe astea le stiam deja [:I])

 

Revin! O zi excelenta sa avem!

 

"Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.” (Mark Twain)

 

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)

poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In sange. Am de cateva luni o durere surda cam prin zona ficatilor. Nu ma omora dar nici nu trecea (pe langa raul meu de la bile trile si alte nebunii, alea fiind date probabil de lipsa cronica de odihna). Nenea doctorul a zis ca poate e de la duoden si sa ma caut de pylori ca e pacatoasa.

Trebuie sa fac si din materii fecale?!

 

"Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.” (Mark Twain)

 

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)

poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Catrinel! Oua, deja am inceput sa sarbatorim 8 ani!

 

Multumesc tare mult de urari, anul acesta am fost la gratar cu totii si cei mari si cei mici, a fost tare interesant[alcool][:D] Am primit o gramada de cadouri frumoase si bani sa-mi iau ce vreau, luni am fost la shoping, a fost super, dar am ramas fara telefon [bang]. Am promisiuni de la politie ca il vor cauta, sper sa nu "plece" din Iasi.

 

Matei a facut febra in week-end, i-am facut un exudat si i-a iesit "Streptococcus pyogenes (beta-hemolitic grup A, test PYR pozitiv) +" Azi am fost si am repetat exudatul, i-am facut si Stefaniei, vroiam sa fac si eu, dar in adormeala mea de dimineata m-am spalat pe dinti inainte sa ma trezesc[alcool] si nu stiu ce sa fac mai departe. Acum Matei e bine, nu mai are febra, se mai plange de gat, deocamdata sta acasa, dar mai departe ...

 

Ioana, noi anul trecut am fost la Mamaia si nu mai vrem sa repetam experienta, asa ca anul acesta tot la bulgari mergem. Si mergem tot la kaliakra, albena, unde am mai fost de 3 ori. Stefi e cea mai mare dintre copii si ea e fericita cu marea, nisipul, piscinele, minidiscoteca de seara, pictatul figurinelor de ipsos si mersul seara cu bicicleta, ea nu vrea alte distractii, iar restul sunt mai mici si sunt super incantati ca sunt impreuna la mare. Asa ca depinde ce vreti, noi vrem doar sa stam la soare, sa nu ne complicam cu mancarea, sa lenevim. Daca vreti ceva mai multa animatie, Nisipuri de Aur este mai interesanta. Mai la sud nu am fost si nu stiu cum e.

 

Cristalina, sanatate multa.

Mitzura, felicitari pentru progrese! Noua doamna ne-a atras atentia ca Stefi a lasat-o cam moale in al doilea semestru si se vede ca nu lucram deloc acasa, doar ce face ea la afterschool.

Kim, si Stefi si Matei au invatat sa mearga pe 2 roti cu biciclete mici si foarte usoare (nu situ cum sa-ti explic, merg foarte bine si usor, fara sa depuna eforturi prea mari). Si fara roti ajutatoare. Matei chiar week-end-ul trecut a invatat intr-o zi. Noi initial am tinut o mana pe ghidon si una pe sa, apoi am renuntat la mana de pe ghidon si il tineam doar de sa. Dar cred ca am slabit 1 kg si eu si sotul la cat am alergat pe langa el[:D] si am intepenit de spate.

 

Pupici,

Andrea [mamica] de Stefania [zana](13.08.2004) si Matei [bb] (04.09.2007)

Poze mai vechi si mai noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LMA Catrinel!![flo]

 

mai dar voi vreti sa mearga copiii pe 2 roti fara sa transpirati deloc? [:D] nu se poate [:D]si husband a alergat nitel dupa Victor, dar acceptabil [:D] nu s-a vaitat de prea multa munca.

 

de aia imi plac mie mult runners alea, dar le-am descoperit tarziu, ambii erau obisnuiti deja cu 4 roti [:D]

 

Cristal, imi pare tare raude problemele auzite, ia si trateaza-te ca e pacatoasa rau...

 

Si noua ne-a placut mult la Kaliakra, dar ne-am cam plictisit de bulgari.

 

Andries

 

mami!! uite avioanele, avioanele, sunt multe mami, multe!!

uite si unul mic mami, e puiul lor, e puiul lor!!!id="green">id="size2">id="Verdana">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] La multi ani Catrina![s]

Deja am inceput sa serbam 8 ani..uau...cand a trecut timpul?!

 

O sa le fac analize si la fete, daca ziceti ca e asa pacatoasa!

 

"Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.” (Mark Twain)

 

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)

poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...