Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

nikol 4 luni trec repede si eu as zice sa vorbesti cu sotul tau pe mess, skype nu e o solutie sa intrerupi convorbirile cu el.Daca puteti intrati video in fiecare zi si cu fetita si sigur o sa va simtiti mai aproape unul de altul.[pup] [url="http:helpsonia.com/povestea-soniei/"]Alaturi de SONIA[floare3][/url] [url="http://paul-mihaita.blogspot.com/"]si MIHAITA are nevoie de noi,BLOGUL LUI MIHAITA[floare3][/url] [url="http://bogdan-andrei.blogspot.com/"] si nu in ultimul rand donu'Bodo[floare3][/url] Vio [trombon], mamica lui MIHNEA [avion] viitor "descoperitor" de infinit __________________________________________________ Pastreaza-ti gandurile pozitive, pentru ca aceste ganduri vor deveni cuvinte. Pastreaza-ti vorbele pozitive, pentru ca aceste vorbe se pot transforma in actiuni. Pastreaza-ti actiunile pozitive, pentru ca aceste actiuni pot deveni obiceiuri. Pastreaza-ti obiceiurile pozitive, pentru ca acestea pot deveni modul tau de a trai. Pastreaza-ti modul de viata pozitiv, pentru ca acest mod de viata poate deveni destinul tau. Mahatma Gandhi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si sotul meu a plecat tot in Italia la numai cateva zile dupa nunta.am ramas singura cu un copil de 3 luni. Tot asa.. Prietenele mele erau plecate sau la facultate,job si nu prea aveam cu cine schimba 2 vorbe. De atunci au trecut aproape 2 ani. Au fost momente grele,urate,frustrante,dar pt noi si pt ingerasul nostru trebuie sa mai suportam un pic situatia asta. Pe 20 plecam iar la tati!! Voi stiti ca peste 5 luni va vedeti iar si va fi ok. Noi nu am avut acest privilegiu niciodata,intotdeauna acest ded-line a fost amanat si a depins de alti factori,nu de noi. Ocupa-ti ziua.Zambeste mereu.E al naibii de greu.Dar gandeste-te ca pt voi o face,ca va fi mai ok cand o sa vina. Daca nu ai prietene stai aici cu noi! :* cel putin eu sunt aici mai mereu! :) Cea mai fericita mamica de [copil] Stefan Iulian (27.06.2010) cu bucati albastre de cer furate de acolo de sus si puse in loc de ochisori sa ii insenineze privirea si viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nikol, te inteleg perfect. De doi ani, viata mea e timp de 9 luni departe de casa, de ai mei (sotul si doua fete) si doua-trei luni acasa, vara. Sunt studenta in alt oras, vin doar in we-uri acasa o zi jumate(uneori se intampla sa vin pentru mai multe zile, dar nu e foarte des...) si ma topesc de dorul sotului si copiilor. Daca nu se termina semestrul acum(am terminat sambata trecuta) ma apropiam cu pasi repezi de o depresie crunta. Sper ca in doua luni jumate cat voi fi acasa sa imi revin si sa mai rezist ultimul an. Nu e vorba ca nu am prietene, dar ele au familia lor, viata lor...iar viata mea nu e acolo. Uneori am impresia ca traiesc viata altcuiva, atat ma simt de goala...si eu vb zilnic cu ai mei la telefon, nu pot sa nu stiu ce au facut, cum le-a fost ziua... 4 luni vor trece repede, ai sa vezi. Bucura-te cat poti de fetita ta, vorbiti zilnic cu sotul tau, conteaza mult sa va impartasiti preocuparile zilnice si dorurile. [flo] [url="http://vorbele.wordpress.com/"] pur si simplu...[/url] [url="http://salmi-foto.blogspot.com/"] Hobby[/url] [url="http://salmi-ladrum.blogspot.com/"] calator de profesie[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui nikol24 Ma bucur ca nu sunt singura Giulia iti multumesc[flo] Este o idee buna sa imi gasesc niste activitati care sa mi ocupe timpul ,va multumesc pentru ea[flo] Poate ca am gresit un pic atunci cand m am concentrat exclusiv pe familie si atat si mi am ''omorat''viata sociala[q] ,,IDEALUL ESTE INVIZIBIL OCHILOR''
draga de tine...nu este inca tarziu sa iti refaci viata sociala...se poate cu un pic de vointa![flo] Caught between the devil and the deep blue sea...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mami_stefi
Si sotul meu a plecat tot in Italia la numai cateva zile dupa nunta.am ramas singura cu un copil de 3 luni. Tot asa.. Prietenele mele erau plecate sau la facultate,job si nu prea aveam cu cine schimba 2 vorbe. De atunci au trecut aproape 2 ani. Au fost momente grele,urate,frustrante,dar pt noi si pt ingerasul nostru trebuie sa mai suportam un pic situatia asta. Pe 20 plecam iar la tati!! Voi stiti ca peste 5 luni va vedeti iar si va fi ok. Noi nu am avut acest privilegiu niciodata,intotdeauna acest ded-line a fost amanat si a depins de alti factori,nu de noi. Ocupa-ti ziua.Zambeste mereu.E al naibii de greu.Dar gandeste-te ca pt voi o face,ca va fi mai ok cand o sa vina. Daca nu ai prietene stai aici cu noi! :* cel putin eu sunt aici mai mereu! :) Cea mai fericita mamica de [copil] Stefan Iulian (27.06.2010) cu bucati albastre de cer furate de acolo de sus si puse in loc de ochisori sa ii insenineze privirea si viata!
mami_stefi[flo][flo][flo] cred ca doar cine a trecut prin asa ceva poate sa stie cu adevarat ce simti si cat de greu este... Caught between the devil and the deep blue sea...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Este intradevar f greu si parca acum ca aplecat m au napadit toate problemele si stiu ca daca el ar fii aici cu mine le as depasi mai usor.Insa evit sa i spun pentru ca il impovarez degeba cu niste lucruri despre care stiu ca se vor rezolva. Va multumesc pentru sfaturi si incurajari ,parca nu ma mai simt atat de singura[flo] ,,IDEALUL ESTE INVIZIBIL OCHILOR''
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai,eu una ii spun aproape tot sotului.. Si cand suntem impreuna dar mai ales acum ca suntem departe. Nu consider ca il impovarez ci,cred ca e normal si ok sa imi stie ofurile,framantarile,el e singurul care ma ajuta sa trec mai usor peste toate problemele,la el gasesc refugiu si intelegere,rabdare si sprijin. :) In schimb,te sfatuiesc sa ii spui mereu ca esti alaturi de el,sa il incurajezi. Lui ii e cu siguranta mai greu un pic decat va este voua. Fi tare,o sa treaca! :* Cea mai fericita mamica de [copil] Stefan Iulian (27.06.2010) cu bucati albastre de cer furate de acolo de sus si puse in loc de ochisori sa ii insenineze privirea si viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu ii spun tot, absolut tot ce ma framanta, toate problemele de care ma izbesc, desi stiu ca le pot rezolva si singura...in atatia ani am invatat sa ma descurc[:D] si eu cred, ca si mami_stef, ca lui ii este mai greu, fiind plecat...voi ati ramas acasa, in mediul vostru, in familie....el e singur printre straini...incurajeaza-l mult, spune-i des cat de mult apreciezi efortul lui, asta ii va da putere[flo] te imbatisez[pup] Caught between the devil and the deep blue sea...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, vorbiti cat se poate de mult, bune si rele, ca si cum ar fi langa voi. Cu siguranta si lui ii este greu printre straini, nici el nu doarme de dorul vostru. Spune-i ca-l iubesti, ca ti-e dor, ca abia astepti sa vina...spune-i ce ai gatit, cum ai platit facturile, cat mai sunt rosiile la piata, [:D] dar... nu uita de fetita. Te-ai gandit ca ei ii este cel mai greu? La 5 anisori, daca nu vine tati acasa o seara, e in regula, sa zicem. Dar nu stie cate seri sunt in 4 luni... si i se va parea foarte mult timp. Timp in care tati lipseste, iar mami plange mereu... Te-ai gandit ce simte cand te vede plangand? Te-ai gandit ce simte cand iti vede privirea trista? Poti zambi, dar e important sa zambesti cu ochii, sa nu vada tristetea din sufletul tau. Asa ca ia-o in brate, zambeste si arata-i ca o iubesti mai mult decat oricand. Imbracati-va frumos, parfumati-va si iesiti in oras, ca fetele. E frumos afara, bateti parcurile, mergeti la pizza, la o inghetata, la plaja, in vizite la bunici...acasa, uitati-va la desene animate tinandu-va in brate, faceti prajituri, spune-i povesti, colorati, jucati-va... Profitati ca nu e tati acasa si distrati-va! Hai, iubita, ca 4 luni trec repede! [pup] Edit: In ce zona locuiesti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi suntem in situatia de a fi pt prima data despartiti, deja au trecut 3 luni si nu stim inca pana cand. Eu am ramas acasa cu serviciu, 2 copii mici, dar....sincer prima luna a fost cumplita, dupa care.... deja ma gandesc la revedere, la ce surprize sa-i facem. Eu sunt foarte ocupata ziua, duc copii la gradi, serviciu, ii iau de la gradi, acasa ne jucam, iesim, vb 1-2 ore zilnic la telefon si gata ziua.Am avut atatea chestii de rezolvat, copii bolnavi, drumuri, incat nici nu stiu cum au trecut cele 3 luni. Eu m-am pregatit psihic ca-mi va fi fff greu si am realizat ca de fapt m-am descurcat ff bine si am capatat mai multa incredere in mine. Dragos Mihai (26 septembrie 2006) si David Gabriel (8 octombrie 2008) [url="http://admin-sanziana27blogsite.blogspot.com/"] Despre cei doi nazdravani [/url] [url="http://magisavon.blogspot.com/"] Sapunuri 100% naturale [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...