Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Viatza in Germania - cap.79


Recommended Posts

Tincturile de plante se administreaza si copiilor, am invatat de la profu meu olandez ca picaturile se pun in apa fiebinte, alcolul se evapora, dupa care tinctura se poate administra si copiilor. Mai exista un tratament care curata corpul in totalitate si este foarte benefic mai ales celor care au probleme cu ficatul si bila. In medicina alternativa ficatul are influenta asupra sistemului hormonal, deci si tot ce este legat de sistemul de reproductie feminin, inclusiv sanii si problemele adiacente. Daca aveti timp va sugerez sa cititi acest articol. Am ajuns la aceasta informatie printr-o colega, terapeuta in Olanda. Eu insumi si familia mea il urmam. The Amazing Liver & Gallbladder Cleanse http://www.petalumahealingarts.com/liver_article.php
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 253
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

vreau si eu pantofi roz!!![olala] in trecut am avut o pereche albastri, o culoare super faina. cine vrea caldura? la noi e din belsug. spuneti repede cat e kostenlos! [pk]
Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui kariguld
vreau si eu pantofi roz!!!
Ai mei sunt frumosi taaareee[olala] Ma mai gandesc daca ii duc inapoi sau nu...chiar daca sunt cam de pitzipoanca[:D]. Eu vreau caldura dar recuperez de martea viitoare cand plec in concediu. Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui helbi
Kari, eu vreau caldura! La noi mai devreme burnitza:-( Anuntau dimineata 27 grade si soare...dar sigur in alta parte nu in Frankfurt, desi erau stirile locale. Andreia
Probabil erau stirile de anul trecut [:D] sau de anul viitor ... Christa, de abia acu imi adusei aminte cu leusteanul. Mi-a adus cumnata, dar din ala de la supermarket si arata cam prapadit. L-am pus in gradina dar daca nu se prinde, la tine bat [:D]. Multzam fain de oferta! ------------------ Still looking for pieces of heaven...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi e o zi de cacao. Ziua de azi a inceput prost e ieri cand am alergat dimineata la Steuerberater ca sa semnez declaratia de taxe si a trebuit sa merg la ora de varf prin traficul din cetrul orasului[bang], pe urma am fugit la scoala la mandra care juca in piesa de teatru si apoi rapid la birou..unde am ajuns la 12 si de unde am plecat seara la 7. De culcat tot la 12 noaptea m-am culcat si m-am trezit la 3 dimineata ca sa il duc pe tata la aeroport (am luat si plozii de rigoare dupa mine). La 5 dimineata eram deja inapoi acasa si faceam clatite la plozi... Imi pica ochii in gura de somn si pentru ca mai sunt in birou doar pana martea viitoare, toti nebunii ma sufoca cu termine[q][q][q] Si vremea astaaaaa...ma termina: e frig, si innorat si bate vantul...si toata lumea casca gura la mine ca sunt cu pantofii de pitzipoanca. Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io cred ca lumea casca ochii pt ca si-ar doriii si ei. Eu recunosc ca nu am curajul la culori si merg pe titpicul negru-maro-alb. Da cind vad la altcineva admir frate, ce sa fac [:D]. Daca nu ma insel si Kate sau Tanti Camilla au purtat acu citeva zile pantofi roz. ------------------ Still looking for pieces of heaven...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi a primit mandra mea Zeugniss-ul pt clasa a III-a si trebuie sa ma laud[:D] ca are cel mai bun Zeugniss din clasa, cu o nota de 1,2 (are 2 la sport si la Sachunterricht). Seriful pretinde ca e copilul destept ca el....dar eu stie ca de la mine e[pk] Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...