Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste(795) Felicitari dreambaby !!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Draguta, da, am monitorizat, aveam la un moment dat in ziua 12 CM, 4 pe stangul in jur de 10 mm si pe dreptul 2 tot cam asa, dupa 2 zile cei de pe stangul erau tot de 10-11 iar pe dreptul crescusera la 14 mm, dupa alte 2 zile din cei doi de pe dreptul ramasese doar unu de 18 mm, ulterior in seara zilei 19 CM (cred ca peste 1 zi si ceva de la cea anterioara) cel de 18 avea 21/17 si cica deja se fisurase drept pt care era mai turtit, mi-a facut si Brevactid de 5000, am intrebat de ce si mi-a spus ca si daca foliculul oricum era inceput sa se rupa, Brevactidul sustine putin corpul galben. In final in ziua 21 la 8 dimineata am fost din nou si s-a confirmat ovulatia. Am considerat ca a avut loc probabil in ziua anterioara la ceva ora avand in vedere ca era deja fisurat.

 

http://www.fertilityfriend.com/home/3c41ee

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draguta, TSH-ul mai mare de 2,5 nu este ok pentru a sustine o sarcina. E in limite pentru tine ca femeie intr-adevar, dar pentru tine ca gravida nu e ok, e prea mare.

Betty, ANTITPO e normal sa fie mare in tiroida Hashimoto. Organismul tau considera ca tiroida e dusman si o ataca. In timp, datorita atacurilor acestor anticorpi tiroida o sa slabeasca si TSH-ul se va modifica. Trebuie sa iti faci aceasta analiza cam o data la 4-5 luni, cand esti insarcinata o sa o faci probabil o data pe luna sa se intervina cu Euthyrox imediat ce se modifica valorile TSH-ului ca sa nu aiba bebe probleme.

 


Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.id="size3">id="Script MT Bold">

 

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimotoid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui betty200
Multumesc Emilia pentru raspuns, scuze da, era vara ta nu sora, nu mi-ai dat vesti bune, in aste conditii deja nu mai sper nici eu ca as mai putea ramane insarcinata, am AMH-ul 0,87 si 40 ani aproape 41 ... asta-i viata ...http://www.fertilityfriend.com/home/3c41ee
align="right" id="quote2">AMH-ul tau e mai bun ca al ei si esti mai tanara. Eu zic sa nu iti pierzi speranta. Cum incerci, cu FIV sau IA sau natural sau cum?
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.id="size3">id="Script MT Bold">PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimotoid="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

betty am intrebat pt. ca ai spus de AMH si varsta, ai produs bine doar cu clomid, nici eu nu sunt departe de tine, am 38 dar mi-e frica sa fac AMH-ul, dupa atatea stimulari nu stiu ce mi-a mai ramas

 

Emilia nu stiu ce sa zic, o sa mai consult si altul sa vad daca zice ca trebuie tratament pentru valoarea asta

 

Daca citeste careva si a ramas graviduta cu TSH mai mare de 2,5 rog sa-mi spuna[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUNA FETELE! Am revenit! Mi-a placut f. mult d-ul dr. Albu. S-a uitat pe toate analizele pe care le-am facut si mi l-ea bifat in lista de investigatii sterilitate. Mi-a dat sa-i fac hormonalele si sotul sa-si repete spermograma. Apoi cu rezultatul tb sa revin in Z10 a menstrei sa observe ovulatia. M-a recoltat din col si mi-a facut endo si a zis ca e ok

 

 

 

 

Imi doresc sa fiu mamica!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...