Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dieta Dukan(3)


Recommended Posts

Aha, e clar, eu mananc mai putine proteine decat vegetale in zilele de PL, ala o fi secretul cresterii in greutate. Azi am mancat praji cu cacao, gratar slab de porc, rosii, castraveti, iaurt. Am pacatuit cu un carnat la gratar:( De maine am 3 zile de PP, vai de capul meu:D JG, de la Delice indeed[bang]. Oana mami de [zana] Mara 11.08.2004 si [baietel] Calin 11.10.2011 [url="[url="http://community.webshots.com/user/mara_mea"]Noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 249
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sunt pedepsita dara pentru excesele de acum 2 zile: stationez la 54. E drept ca am impresia ca sunt inainte de CM, deci zilele astea o sa ma umflu. Ieri am fost cuminte, zi PL: MD: iaurt cu tarate P: salata de rosii, castraveti, ceapa verde cu sunca de pui G: branza 0,2% C: pui la cuptor cu broccoli la abur Vad ca voi sunteti disparute in w-e, numai eu la invatat :( J si Carla (05.02.2006) [url="http://www.prin-casa.ro/"]Culinare[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt prin zona dar cum nu am fost mama cuminteniei am zis sa nu ma dau de gol:) Oricum azi e ultima zi de PL si dimineatza aveam 54.6 kg. scaderea e usoara dar e inca scadere in ciuda pasilor laterali. Cred ca de fapt am scazut ieri de la sport , nu am reusit sa alerg decat 5 km si aia cam taratzi la sfarsit. E drept si ca au lalait cu cursa pana la ora 1 cand era cald rau si la 35 de grade a fost un real efort sa alergam. In dimineatza asta iaurt ca taratze si cafelutza. La pranz am in plan sa fac o lipie din taratze si sa o umplu cu ton si rosii. Ma pregatesc sufleteste pentru cele 5 zile de PP cand sper sa-mi ating targhetul. Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am +0,5kg,ceea ce ma scoate din sarite.Nu am renuntat!Am trecut direct la PP pentru ca n-am putut suporta.Deci am tinut 3 PL si acum trec la 3 PP. Nu prea am facut miscare.M-am plimbat putin pina la frizerie,sa-l tund pe minunat.E o caldura groaznica! Acum am mincat taritele ca uitasem de ele. Marina, tu din 2 linguri de tarite maninci dimineata cu iaurt si-ti faci si o lipie?Interesant![:D]Ma duc si eu sa alerg 5 km sa dau jos 0,5 kg.Nu-i drept! [pup] dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca s eu as da jos mai accelerat daca as merge la pilates de 3 ori/sapt, dar vad ca mai mult de o data nu-mi iese (si ajunsa acolo nu prea am spor, sunt cam moale) plus plimbatul la gradinita, ma mergem pe jos si e cam la 1Km de casa. Si mai fac o greseala: nu beau 2l de apa. O sa incerc sa bag mai mult de acum inainte... J si Carla (05.02.2006) [url="http://www.prin-casa.ro/"]Culinare[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai in iaurtul de dimineatza pun o linguritza rasa ca de nu iese taratze cu ceva iaurt. Iar lipia o fac ca pe turtitze, 1,5 linguri taratze, ou si branza 0%. ies 7 turtitze cat o lingura sau 2 lipii marime decenta dar nu f mare din care mananc una singura:) Zilele astea placintele m-au omorat dar asta e alta poveste:) Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Marina
Pai in iaurtul de dimineatza pun o linguritza rasa ca de nu iese taratze cu ceva iaurt. Iar lipia o fac ca pe turtitze, 1,5 linguri taratze, ou si branza 0%. ies 7 turtitze cat o lingura sau 2 lipii marime decenta dar nu f mare din care mananc una singura:) Zilele astea placintele m-au omorat dar asta e alta poveste:) Marina
Oau! Citind am revelatia ca tocmai am descoperit eradicarea foametei pe glob.[:D] dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am inceput sa nu ma mai satur cu portiile de dinainte... sper ca e de la PMS. Edit sa zic si ce-am mancat azi MD: vesnicul iaurt 0 cu tarate P: doua ciocanele la cuptor de ieri G: branza 0,2 C: friptura rece de porc Maine zi de salata... la voi mai e salata verde pe piata? ca la noi a cam disparut. J si Carla (05.02.2006) [url="http://www.prin-casa.ro/"]Culinare[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, Eu is cam suparata si demotivata. Azi dimineata cantarul arata din nou cu +. In total am slabit 4,5 kg, dar cred ca nimic saptamana asta. Si eu mai am inca pe atat de slabit. Pai daca ma poticnesc de acum... Cica de azi iar 3 zile PP. Sa vad cum reusesc sa le duc.
Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009 Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...