Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dieta Dukan(3)


Recommended Posts

CamiSol, eu am alternat 1 zi de PP cu 1 zi de PL si am slabit relativ usor. Ma gandeam daca 5 zile nu sunt prea greu de recuperat. Adica in 5 zile de PL corpul retine mai multa apa si acul cantarului poate sa o ia in sus. In cele 5 zile de PP se elimina excesul de apa din tesuturi, dar nu din prima zi si e mai descurajant. Posibil sa spun tampenii... dar ma intreb daca stilul asta de a alterna la cate 5 zile nu inseamna o bulversare prea mare si repetata pentru organism. Sau pentru unele organisme. Andreea, trebuie sa ai mereu in frigider gustari permise. Eu am gasit sunca de pui, curcan si porc cu grasime foarte putina si stiu ca pot sa iau 1-2 felii cand mi-e foame. Pe la noi se mai gasesc turkey bites, niste carnaciori subtiri cu grasime putina. Cand fac gratar fac mereu 1-2 felii in plus ca sa pot sa am bucatele de carne rece pentru a doua zi. Mai mananc peste la conserva, de multe ori la pranz, dar am gasit si conserve mici pe care le-am mancat pe post de gustare. Mai faceam chiftele pe care le pastram tot pe post de gustari reci. Eu am mancat si mananc mult, uneori citesc ce mancati voi si sunt convinsa ca as fi permanent flamanda. Na ca trebuie sa iau o gustare, mi s-a facut foame :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 249
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si eu ciugulesc tot timpul cate ceva. Imi fac cate o paine dukan care de regula ma tine cam 3 zile. Si cand mi se face foame tai o feliuta si mananc cu pate de casa sau cu somon fume sau cu o bucatica de sunca de pui. Am tot timpul in frigider carnaciori afumati de curcan , ton in suc propriu, oua, branza quark... Nu stiu cum e cu 5PP cu 5PL pt. ca tot timpul calc stramb in zilele de PP cu cate o leguma... asa ca imi e mult mai usor o zi cu o zi. Sau doua cu doua...
Cami [mamica] si Luca-Ionut [hagi](25.09.2006) Viata e plina de fumusete. Observ-o. Observa albinele, copiii, fetele zambitoare. Miroase ploaia si simte vantul. Traieste-ti viata la intregul ei potential, si lupta pentru visele tale. – Ashlay Smith
"When God was giving out talent, He gave all of it to Michael Jackson." Babyface
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am gasit astazi un pateu de somon afumat super bun si in sfarsit iaurt 0% grasime. Am fost un monument de cumintenie si mi-am vazut linistita de PP-ul meu. Sport nu cred ca apuc pt ca mi-e rau de mor, cred ca fac pneumonie asa m#259; doare spatele.si evident gatul asa ca nu am chef de mancat Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iar la mine stationeaza... tot 53,5. Si chiar nu e suficient, trebuie sa mai dau jos. POate dupa ce vine si trece CM o sa vad ceva miscare. Andreea, trebuie perseverenta in momentele astea. J si Carla (05.02.2006) [url="http://www.prin-casa.ro/"]Culinare[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza,la mine stationare de asemenea (e drept ca mi-am pierdut cele 500 grame de ieri dar per ansambul stationez la 55 kg pe care le aveam cand am terminat atacul). Si eu am fost extrem de cuminte ieri si intentionez sa strang din dinti si sa merg mai departe. Acum ca mi-am intrat in mood-ul de dieta pacat sa renunt. cu raceala si doctoriiin angola e poveste lunga, medicina e la piciorul broastei si daca nu e malarie restul e tratabil :) azi sunt mai bine oricum dupa automedicatia mea. Iar de copil vreau sa-l sar clasa pentru ca sunt totalmente nemultumita de nivelul scolii de aici. Mi se pare ca bate pasul pe loc, si culmea e baiat istet dar are o tendinta fantastica sa se complaca in putin daca atat i se cere. Ori tocmai acum la startul scolii nu vreau sa se invete ca merge cu efort minim sau fara nici un efort Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetele! Sunt fericita, am -3,8 - 4kg (din 21 mai)...s-a dus si kg ala care dadea cu + saptamana trecuta si inca (aproape) unul. De azi am 3 zile de PL si m-am premiat cu budinca de cioco de la dr. Oetker, nu-mi place, dar n-am avut chef de facut ceva pe la cuptor. A, sa nu uit, luati ceva vitamine? Am inceput Centrum de vreo 3 zile si totul e ok. Sa aveti spor si o zi frumoasa! Oana mami de [zana] Mara 11.08.2004 si [baietel] Calin 11.10.2011 [url="[url="http://community.webshots.com/user/mara_mea"]Noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...