Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (69)


Recommended Posts

multumesc pt incurajari si sfaturi.Balanta,daa,azi am fost bine cu moralul....a mai trecut o noapte si ozi cu bine,multumesc lui Dumnezeu.Legat de controlul vaginal,e al 2 facut in toata sarcina.....vedea colul la abdominala,dar nu stiu de ce acum face si vaginal,oricum de la primul control a zis ca e deschis,numai ca nu stiu cat era deschis ca sa fac comparatie cu cel de joi....dar vad marti daca s-a mai dilatat.Bun venit fetelor noi si sarcini pana la capat si usoare.Eu nu am nimic cu nasterea naturala,sincer mi-am si dorit-o,iar bebicii s-au pozitionat fix de la inceput.Ma intorc la citit,ca vad ca a fost activitate,nu gluma.

 

[gravired] 34+[baietel][fetita][ruga] sa nasc la termen si sa fie gemeneii sanatosi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 341
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Catalina,si pe mine ma gasisera cu anemie si am facut trat cu fier Thot'hema,dar paralel luam si magne B6 si nu stiam ca acesta din urma il anuleaza pe primul...am repetat analizele la o luna si logic anemia crestea si m-a trimis la hematolog si mi-a zis sa nu mai iau magne B6 si mi-a dat 15 mg de acid folic/zi si fier sorbifer 2cp/zi si am simtit diferenta.....asa ca tu cu 3 bobocei,sa-ti traiasca,ai nevoie de vitamine serioase,nu gluma.Balanta,ador atitudinea ta si ca ripostezi cand vezi nereguli sau nedreptati...eu cand ajung intr-un spital,zicic ca ma transfor,devin ca o furnica...micaaaa,sa nu deranjez pe nimeni si sa scap cat mai repede.

 

[gravired] 34+[baietel][fetita][ruga] sa nasc la termen si sa fie gemeneii sanatosi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anabel,sper sa nu confund,si eu tot la dr ion ionut am fost la inceput de sarcina si m primit acelasi raspuns....mi-a fost greuuu,ca am asa o incredere in el....dar daca as stii ca ma primeste,m-as duce sa nasc cu el,doar nasc luna asta....dar,parca mi-e rusine..hop,am venit si eu....plus ca stiu ca Polizu ramane the best pt prematuri

 

[gravired] 34+[baietel][fetita][ruga] sa nasc la termen si sa fie gemeneii sanatosi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irip multumesc mult, tu la dna dr Oprescu mergi? [pup]

Anne stiu ca dr Herghelegiu are nasteri doar la Sanador, asa e?

Balanta [pup] pt tine si cei doi bebei [pup][pup]

Ralu tu la ce dr mergi ? Ai mai ajuns in Turcia pt ecografie? ce repede trece timpul.. [pup]

 

 

Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009 id="Tahoma">id="size1">id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adrianaady, eu merg la alt doctor, insa regret ca nu am mers la dumneaei desi mi-a fost recomandata de la inceputul sarcinii. Cat am stat in spital am aflat informatii despre multi doctori si am realizat ca foarte putini au experienta in urmarirea unei sarcini gemelare. Despre aceasta dr. am auzit numai lucruri bune. E o tipa care merge f des la conferinte, se informeaza in permanenta. Succes in a face cea mai buna alegere!

 

35 [baietel] & [fetita]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adriana,daaa,sunt multumita,am mai fost pacienta dansului acum cativa ani cand ma chinuiam sa fac bebe si de atunci m-a avertizat de o chestie si nu am tinut cont si asa am patit,cum a zis.......desi,dupa diagnosticul lui,am mai vizitat alti dr si nu mi-au confirmat ce vazuse el...m-am culcat pe o ureche si tot am patit-o,Sper sa gasesti un dr compatibil.Merci pt urari.Pupici

 

[gravired] 34+[baietel][fetita][ruga] sa nasc la termen si sa fie gemeneii sanatosi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...