Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (69)


Recommended Posts

Fetelor eu noaptea dorm chiar daca ma trezesc de 7-10 ori sa merg la baie, problema mea este durerea de coapse care a aparut in ultimile 3 saptamani. Nu pot sa dorm mai mult de 2 ore pe o parte treb sa ma intorc pe partea cealalta. Cu arsurile si eu am probleme dar ma ajuta ffff mult pepenele rosu. Daca mananc cate Putin dupa fiecare masa ma simt mult mai bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 341
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu am dormit f prost in primele 12-13 saptamani. Ma culcam la 9, ma trezeam la 2 si nu mai adormeam. Toata ziua eram zombi pt ca nu putea sa motai pe timpul zilei. Apoi mi-am revenit. Am avut nopti in care nu m-am trezit deloc ca sa merg la baie si chiar daca ma trezeam 1-2 ori, reuseam sa adorm la loc. De vreo saptaman, proabil si din cauza caldurii, dorm f prost. Dorm toata noaptea, dimineata sunt fresh iar 2 ore mai tarziu ma loveste oboseala... si iar petrec ziua ca un zombi. Sa inteleg ca lucrurile nu se vor imbunatati pe viitor, nu?

 

[gravired] + 22 [baietel] Tudor si [baietel] Stefan

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

brigit marti fac 31 sapt..am gasit intelegere la serviciu...e un fel de a spune..pt ca mai mult eu i-am inteles pe ei pt ca eu am fost in risc maternal din sapt 20 pana in sapt 28..iar din 28 in prenatal...si am convenit sa mai merg sa ii mai ajut cat se poate...dar de la 1 iulie gata nu mai merg. Joi pe 21 am eco, abia astept sa vad ce imi spune si dr.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai dar ce active sunt, lipsesc o zi si am 5-6 pagini de citit

 

anabel, am alaptat numai 3 luni, dupa 2 luni am reinceput serviciu si nu m-am mai muls la 3h, fetele au inceput sa dorama noaptea si uite asa cantitatea a scazut; eram si f obosita si nu m-am agitat prea tare sa le mai dau, am zis mersi ca scap, desi la un moment dat le-as mai fi dat, dar n-a mai fost, asta e

 

miruna, dar de ce sa stati in spital dc bebelusii au peste 2kg? eu am plecat eu Eva acasa la 1450 si eu Ema la 2400; de la Municipal; ei eu eram disperata, cred ca innebuneam dc ma tineau o luna ca sa ajunga Eva la 2.5, cred ca-mi ceream externarea pe semnatura. Mie mi-au zis asa, dc ia in greutate 3 zile consecutiv pot sa plec acasa si am plecat dupa o sapt de la nastere :)

 

irip si eu am avut arsuri de innebunea, totul-mi statea in gat, Eva statea f sus, asta e

 

oricum eu zic ca dc ati trecut de 34s nu mai e nici un risc, bebelusii respita singuri, au si peste 2kg, deci nu ar treb sa stati mult in spital.

asta cu ajunsu; la 2.5kg e ca sa le faca avccinul de TBC, dar eu m-am dus peste o luna si l-am facut

 

 

 

Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anna [pup] multumesc....sa dea Dumnezeu sa nu stau mult cu ei...o sapt stau cu ei,nu-i bai...hai ca m-am mai linistit.....dar cred ca subconstientul meu sufera,ori unde mai citesc si pe celelalte forumuri numai necazuri.....dar noaptea am cosmaruri legate de gemenasi......pup comorile tale,sa traiasca si sa fie sanatoase. Fetelor,va poftesc la o cana cu lapte si un strop de cafeluta,sa nu agitam bebelusii.Va pup si o duminica placuta.Irip,cum esti?

 

[gravired] 35+[baietel][fetita][ruga] sa nasc cat mai aproape de termen si sa fie gemeneii sanatosi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anna_a, mie dr de la Polizu mi-a spus ca externarea se face daca bebeii au 2,5 kg.

inteleg acum cand spuneai ca nu mai ai rabdare. asa simt si eu. cred ca dr meu e la fel cum era dr tau d l Polizu. M-am speriat asa rau cu colul asta scurt si cu internarea d l 33 d sapt ca simt ca o iau razna. Tu ce luai pt arsuri?

Miruna, cum esti?

[pup] toate gemenistele.

Balanta_tm, marti mergi la eco?

 

35 [baietel] & [fetita]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...