Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (37)


Recommended Posts

Noki propun sa o plasezi catre Lavi pe termen limitat pana se obisnuieste fara supravegherea adultilor.[:D] Si David ramane singur in casa, dar ziua si cu termen limitat, cum are el chef, juma de ora-o ora, doar sa fug la farmacie, la piata, sau cand am plecat la servici si nu a ajuns soacra-mea de la Ploiesti. Corap cand termini vacanta? Mai mergi cu trenul? Eu nu am luat bilete, la intoarcere e un tren de la 14.30 si de la 17 si nu stiu pe care sa-l aleg.Help! Sa nu ramanem singuri pe acolo si toata lumea sa fi plecat. Mirela si David - 23.12.2005 [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=44fbab57549e149baae5bc&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url "]ce baiat frumos are mama![/url] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44d498b9dd2483973e9125&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]David in decembrie [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[wow]Lavi ce de mofturosi!!!!Pai eu cred ca imi luam campii cu atatea preferinte... Ai mei mananca orice, oricum.Bineinteles ca mai au si eu ca toata lumea zile cand eu fac pilaf de ex si eu nu au chef de asta, dar in rest sunt f mancaciosi, mai ales de cand au crescut. Feluri preferate : pizza, cand comandata, cand facuta impreuna cu ei, escalop de vita sau porc ( am o reteta f usoara) cu garnitura de paste, piure, legume sote ( inclusiv brocoli), ciorba a la grec de orice, rulada cu dulceata, budinca la plic de vanilie, orez/fidea cu lapte. Si eu i-am mai lasat singuri gen 15-20 min si a fost OK.Si la mine tot V e fricosu', A n-are nicio treaba pt ca il are pe fra-su in spate. I-am invatat la sucuri de legume si fructe, fiecare isi alege combinatia ( sfecla, telina, mar, morcov, porto, banana, etc) Inghetata preferata de casa : inghetata de banane de ex .F usor de facut[:D] si tinut biine secretul : se curata banana, se pune bucatele la congelator si cand vrei sa le faci le pui in blender si le faci pasta.Se adauga dupa preferinta migdale rasnite, toping , etc.Si e gata inghetata.Si chiar are gust de banana dupa cum remarca cineva[:D][:D][:D] Merita incercat! Cu baietii, chiar am simtit un regres la ei de cand cu spitalul si tot, deci trebuie sa le acordam multe circumstante atenunante. Eu am descoperit ca daca pun la congelator fructe de padure gen afine, coacaze, zmeura se pot manca asa congelate cu putin zahar/miere pe ele si sunt la fel de bune ca o inghetata! Ile [gravi] [fetita] , mami de V[bicla] si A [cavaler] ,
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miri, nu pleaca toatamlumea ca eu cu Bic ramanem pana luni. Noki, multumesc de idee dar Silvia nu mananca nicio mancare amestecata gen tocanita, ghiveci, etc. Escalopul cu ciuperci e mae exceptie dar curata bine carnea de sos. La carne tocata din magazin micii sunt marea exceptie. Alta exceptie sarmalele la nunti la restaurante bune /si la cateringul de la servici care e super. Nici in vizita nu pera mananc. Am mancat o data in Grecia ceva musaca, am dat de un zgarci si m-am scarbit. Ideea e ca daca dau de un zgarci am senzatia nasoala ca mi se intoarce stomacul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ile, crede-ma, campii mei sunt cam luati. In ceea ce priveste mancarea. Zilele astea nati mananca mai putin ca Silvia. Pizza le place si lor. Suuuuper inghetata de banane! La capitolul garnituri sapt trecuta au fost un mare succes cartofii fierti in coaja (salata orientala nu le place ca e amestecata [bang]. dar simpli au fost buni: Silvia i-a mancat cu sare, Nati cu unt, eu cu ulei de masline. azi am repetat ideea, Nati n-a mai mancat. [bang] dupa ce si-a umplut farfuria de cartofi cu unt. Vorba lui Virgil:ce voiai si tu, un pattern? Broccoli sote mananca, morcovi sote da, piure de cartofi da, cuscus da, mamaliga da, paste da dar aici depinde cu ce le fac... Cu garniturile ne mai descurcam.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ina [s] La multi ani!!! sa-ti traiasca Robert alias Bobita, sa creasca mare, sanatos, nazdravan si vesel!!! sa te bucuri de el si de familia minunata pe care o ai! ilenutza tot 2 in 1? de acum incepe numaratoare inversa a zilelor de concediu ale [medic]! multa bafta iti doresc, sa mai stea domnisoara 10 zile. Eu cred ca va sta daca si fratii ei au stat si cum ziceam, cred ca vei naste dupa 39 de saptamani, ca noi. Nicio alta [gravi] nu se arata, chiar asa, ramanem "pe gol"? Oare ce mai fac Leea si frumosii ei? Azi intentionez sa fac chiftelute, asta barem le plac ambelor cucuiete, ma gandesc ca ma scot pe 2-3 zile cu carnea pe saptamana asta. Merg si eu pe ceva sigur. Gata, la nani, ca Ami si-a umplut burtica cu laptic si acum doarme de rupe pe picioarele mele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavi, votez si eu pt wrap, eventual pt sling, daca crezi ca wrap-ul te incotosmaneaza prea mult pe caldurile astea. AI sa te intrebi de ce nu l-ai luat de la bun inceput [:D] Ina, La multi ani sanatosi si fericiti![flo] Noi suntem in investigatii medicale cu Maria, are ceva timp - 2 luni sa fie de cand se tot plange de dureri de burta, greata, scaune moi, etc. Azi am fost la laborator pt analize pentru boala celiaca, sper din tot sufletul sa nu fie vb de asa ceva. Luni, saptamana viitoare aflam. Intre timp ma chinui sa-i bag pe gat ceva morcovi fierti, supe crema in care ii bag orez. Mi se rupe sufletul cand o vad ca de-abia le inghite, dar nu am ce-i face... Sambata am cununat. Again! (a 3-a oara) Devenim nasi de profesie, vb unor prieteni. A fost nunta unde m-am simtit cel mai bine, ne-am culcat la 5.30, cand deja rasarise soarele. Ieri am fost la un gratar cu familia lor (f numeroasa, de altfel - mama miresei are 7 frati si surori) si m-au impresionat. Sunt niste oameni minunati, fara pretentii, care stiu sa se bucure de clipele fericite si sa se ajute la greu. Ile, hai ca te prinde saptamana 39! pupici Maria (29.11.2005), Stefan (31.10.2007) si Ioana [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]1 an[/url] [url="http://s188.photobucket.com/albums/z245/ioana_77/iulie%202008/"]Iulie 2008[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! La multi ani fericiti, Bobby! Ioana, e posibil sa apara intoleranta la gluten asa, dintr-o data? mie mi se pare putin probabil. in perioada asta cat asteptati rezultatul cauta faina fara gluten la mag naturiste - ies niste paini delicioase din ea, cu o coaja buna-buna. Cand eram in liceu ii pusesera maica-mii asa un diagnostic, isi lua faina de-asta de la Inst Alimentar din Bucuresti (acum se gaseste peste tot) si ii faceam eu paine, de-abia ma abtioneam sa nu o mananc pe toata pana ajungea ea acasa. Intre timp diagnosticul s-a infirmat. Meems, bine v-ati intors. Si eu o mai las pe Maya singura - maximul a fost 2 ore. Se uita la film, vb cu taica-su la telefon si se joaca, e ok, e mandra de asta chiar. In serile alea nu adoarme prea usor, insa, uneori mai viseaza urat, asa ca incerc sa nu fac asta prea des. Mie imi era frica singura in casa si la 9, 10 ani....din cauza de imaginatie care o lua razna, presupun. Am primit si eu un wrap - didimos, are 7 m, ma coc in el, n-am nici dexteritate sa-l montez, am vazut multe video-uri dar cred ca nu e pt toata lumea, serios. Asa ca o inteleg pe Lavi. Noi suntem bine, cred ca de data asta am scapat de colici, iupiii. A avut Maya cat pt amandoua, saracuta. E adevarat ca e mai usor la al doilea copil, cam pe sfert, asa, fata de prima ora mi se pare :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...