Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (37)


Recommended Posts

Scuzati lipsa majora de cunostinte, credeam ca Jianu este d-na dr si pediatru generalist.Liber la aruncat cu rosii. Spre norocul nostru, nu am avut alte probleme medicale pana acum. Mirela si David - 23.12.2005 [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=44fbab57549e149baae5bc&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url "]ce baiat frumos are mama![/url] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44d498b9dd2483973e9125&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]David in decembrie [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Iashte doi jieni. Una e tanti pediatra, altul e nenea profesor ortoped pediatru. Daca e vreo legatura de familie intre ei nu cunosc. Era cat pe ce sa uit. Azi e solstitiul de vara [bis] e cea mai l unga zi! Si e ziua lui Roxi [bis] [s] la multi ani Roxi!!! Sa fii fericita si mult iubita! Si sa mai pui in cui micile boli ale copiilor!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Roxi! [flo] Sanatate si numai bucurii! ti-ai blocat wall-ul sa nu accepte mesaje?? [:(] Ne-am luat cu medicalele si am uitat esentialul: Ioana, e extraordinar ce ai facut pentru copii, sunt plina de admiratie! Preconizez ca va fi cu atat mai bine in vacanta, cu timp doar pentru voi, sunt sigura ca o sa aveti o vara minunata! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui maria_alexia Preconizez ca va fi cu atat mai bine in vacanta, cu timp doar pentru voi, sunt sigura ca o sa aveti o vara minunata! [pup]
Ureaza-mi, te rog, si mie acelasi lucru. Azi a fost ultima zi de scoala si de gradi, maine Virgil si-a luat o zi de concediu si plecam la Alba sa-si vada bunicii nepotica cea noua plus nepoatele vechi :) si de luni sunt singura, arbitru in ringul de box, sa speram ca vom avea o vara frumoasa! Fetele mele sunt ca lupul, capra si varza. Lupul si capra se inteleg cat se inteleg dar si icand se cearta.... Sar scantei. Capra iubeste varza dar e si putin geloasa, se napusteste asupra bietei varzute sa o pupe, sa o motroseasca... Daca caprita e nervoasa trezeste varza din somn, etc. Lupul si varza par sa se inteleaga bine, deocamdata. Io's taranul. Taranul, nah, e vegetarian zilele astea, sau tine post, asa ca toata ziua e ocupat sa ude varza, sa creasca si ea mai mare si tinde sa o protejeze cat mai mult. Fiindca uda varza si noaptea, daca nu reuseste sa traga un extra pui de somn dimineata, ca azi, atunci ziua si seara poate deveni mai obosit si irascibil. Nevasta taranului nu are acces la fantana sa ude varza asa ca se mai ocupa saraca de lup si de capra in limita timpului disponibil, seara, ca ziua e ocupata cu jobul, deh, familie moderna. Scuzati digresiunea.[8D] Da e frumos. Foarte frumos. Acum minunea de varzuca a adormit in bratele taranului.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavi [pup], esti mortala [:-)))] Sa creasca frumoasa varzuta voastra, iar lupul si caprita sa se joace vesele si fara inamicitii! sper sa prinzi si tu cateva clipe de relaxare la umbra, in toata forfota asta. cum se mai simte soacra, cum a fost cu recuperarea? PS. sugerez timp petrecut cu fetele mari in exclusivitate, sunt foarte predispuse la gelozii in perioada asta. cred ca va fi chiar mai relaxant pentru tine. evident, daca varzuta mica reuseste sa nu se ofileasca de sete intre timp... PPS. zilele astea si eu sunt singura cu iezii, dl sotz in delegatie. aseara duduiam de nervi, foame si oboseala (m-am apucat de diete inainte de concediu, pe caldura maxima [alcool]). Asa as fi venit si eu cu el in Buc, dar si bunicii sunt in concediu zilele astea. greu, sper sa supravietuim cu bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Varzuca fara apa la indemana cam exclus, e lipita de taran, dar nu-i bai. Sperantamea de relache se leaga de tabara de la Danes plus mini concediile pe care o sa reusim sa le facem in vara asta. La Zarnesti a fost excelent, fetele ocupate, nimeni nu s-a certat sau incomodat cu nimeni, eu m-am ocupat linistita de Ami. cu recuperareea n-a mers prea bine [q] a stat doar o saptamana apoi n-a mai vrut sa faca exercitiile, plangea. Acum e acasa, vin ceva kinetoterapeuti si face acasa. Cica a si inceput sa spuna cate un cuvant. Suntem necajiti ca n-a mai vrut la tg mures ca acolo clar era mai eficient. Va pup!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s][s] la multi ani Roxi!!! Sa fii fericita si iubita! Mirela si David - 23.12.2005 [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=44fbab57549e149baae5bc&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url "]ce baiat frumos are mama![/url] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44d498b9dd2483973e9125&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]David in decembrie [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Roxi! Multa sanatate si multa energie iti doresc! multumesc pt aprecierile legate de poze. de cand am venit nu prea am mai facut, se confirma treaba cu bb1, 100 de poze si bb2, 10%. Lavi, draguta flora si fauna de la tine din casa, sanatoase sa fie, ca nervii tai se refac [:)]. Pupam varzuta insetata! Capra mea n-are cu cine se certa, asa ca m-a transformat pe mine in lup - mai devreme a facut o criza de nervi pt ca i-am spus: buna, pisicuta, cand a venit de la gradi pictata pe fata ca o pisicuta. S-a dus in camera si a trantit usa, nu stiam ce are, greu am scos de la ea ca nu vrea sa i se spuna pisicuta. Ulterior a vazut-o si vecina si i-a zis acelasi lucru, alta criza de imbufnare si de ne-raspuns. A spalat-o taica-su pe fata pana la urma, a convins-o el, ca pe mine nici nu ma lasa s-o spal.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavi, aoleuuu trebuie sa ma specializez si la pasarici ca la celelalte sunt experta.Bine ca mi-ai spus.Eu o sa o am si pe Jianu asa ca sper sa imi mai spuna si ea dar te intreb si pe tine daca e sa fie... O sa il trimit pe sot sa ia cateva lucrusoare poate la CA pt ca le putem returna daca nu sunt bune, imi face poza pe tel si imi trimite sa le vad si apoi cumpara, e asa fun sa cumperi prin telefon si poze.[:D] Ma tot roade o intrebarica mai speciala: cum de ai nascut cu o zi inainte de inducere, ati prestat? Am citit si eu la odisee de fata aia, cineva a spus ca nu si-a facut aproape nici un control, in fine, nu ma mai atinge. Aici in spital mi se face eco sapt, monitorizare, dr ma vede zilnic, asa ca nici nu ma gandesc sa avem probleme. Decat ca incep 37 sapt sambata viitoare si de la intai iulie dr pleaca.Deci fie pana atunci fie strang picioarele pana pe zece cand vine...Dumnezeu stiu ce ma asteapta. Cert e ca in weekend imi fac si eu bagajelul... Miri felicitari pt desteptaciune.Cu restul , daca nu arde poti sa mai rumegi problema N-a facut nimeni operatie de polipi sa imi zica si mie ce si cum??pls Roxi, LMA si copii cuminti!![olala] Lavi mi-ai facut parul maciuca cu lupu', capra si varza...[:D] Cine avea bb bolnavior ca am uitat..[q] si noi am plecat cu ei bolnaviori , se refac repede si poate daca aveti un program mai lejer...In fine nu stiu unde, cat, cum si ce asteptari aveti de la contzed. Ile [gravi] [fetita] , mami de V[bicla] si A [cavaler] ,
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va multumesc pt incurajarinu mai nominalizez pe nimeni ca sa nu uit pe cineva... In rest, o colega de salon a nascut, avea peste 38 de sapt. initial a zis ca naste natural si pe urma i s-a facut frica si a facut ceza.Dr i-a zis ca e mai bine.Rec ca e f comod... dar mi-a lasat asa un gust amar.Nici macar nu avea contractii...In fine Ile [gravi] [fetita] , mami de V[bicla] si A [cavaler] ,
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...