Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (37)


Recommended Posts

Da, ceza e mai comoda mai ales pt dr. Ile, am prestat cu zile bune inainte dar m-am simtit ca si callcata de tren, deja a fost un efort peste puterile mele zilele alea. N-am facut nimic special. Vineri la pranz am fost la contriol gineco. Sambata dimineata am facut niste ordine si curatenie in casa dar nu pot zice ca m-am obosit exagerat. Dupa amiaza pana seara destul de tarziu am fost la ziua Anaisei de Corap unde am lenevit/conversat/mancat dar nu exagerat. Seara am bagat o masina la spalat, am culcat fetele, facut dus, forumizat, apoi m--am pus in pat si am citit un pic moment in care au inceput contractiile. Cred ca pur si simplu asa a fost soarta. Eu oricum nu m-am menajat special, nivelul de activitate a fost cel obisnuit in trim III. E simplu cu pasarica, ti-am zis esentialul. Bafta la nastere, sa nasti natural, usor si repede.. Eu cred ca vei naste dupa ce se intoarce dr. Daca nu, nu te lasa in grija altui dr? Si la h&m au hainute bune calitativ si dragute. Am auzit ca se inchide Kiabi. Imi pare rau dupa ei, blugii de gravida au fost grozavi si ieftini pe deasupra. mihaaaa valeu caprita ta, astea-s scheme gen Silvia in zilele ei proaste. Eu am facut mastita [q] pe bune, canal blocat rosu plus febra, frisoane, stare gen proasta. Acum sunt cat de cat mai oki ca am luat paracetamol. Mandra mi-a desfundat nitel canalul, s-a mai inmuiat. Am zs ca iau antibiotic daca imi creste iar temperatura. A fost 38.4 dupa paracetamol a scazut la 37 cu ceva. Mi-a dat dr reteta de antibiotic in caz de mastita la controlul de 6 saptamani pt ca urmeaza sa plece si el in concediu. Ma simt naspa, ma doare capul, bagaje pe maine n-am fost in stare sa fac. Macar pot sta in fund, pe la 4-5 nu ma puteam ridica din pat. Am stat in pat cu ami langa mine pe care o tot alaptam cand placea ca n-aveam cum s-o potolesc altfel, mi-era frica sa ma ridic cu ea in brate. Oooof.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ile, de polipi s-au operat, daca imi amintesc bine: Alexia a lui Roxi, Nichita, Vlad al Xandrei... Dntre fetele active momentan nu prea. Bafta! Edit: gata, m-am dat batuta, am inceput Augmentinul, tb sa-l iau 7 ziledar n-am ce face, prea rau ma simt si sanul tot rosu e. [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavi, sa te repari cu bine! [pup] Imi amintesc, pe la 2 luni a fost vremea mastitelor si la noi [alcool]. Odata cu inceptul stilului smucit si sucit de supt. Oare pe vremuri nu luai tu alt antib pentru pb asta, unul mai putin cunoscut? sa zic, sa nu zic... [:I] Constat ca sunt de groaza copiii mei, se vede ca avem prea multa lume in jur. Zilele astea, cand am fost singura cu ei, m-au disperat: dezordonati pana peste poate, neglijenti, lalaiti... Cand suntem cu tati si bunicii, e mai usor de trecut cu vederea, se mai acopera golurile. Am inceput cu militaria pe ei. Pacat ca n-am mai multe zile la dispozitie sa-i strunesc [:D], de azi reintram in formatie completa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lavi02
Ile, de polipi s-au operat, daca imi amintesc bine: Alexia a lui Roxi, Nichita, Vlad al Xandrei... Dntre fetele active momentan nu prea. Bafta! Edit: gata, m-am dat batuta, am inceput Augmentinul, tb sa-l iau 7 ziledar n-am ce face, prea rau ma simt si sanul tot rosu e. [bang]
ba iaca, activa dar din umbra. lavi, m-ai convins, postez [alcool] ile, mai intai felicitari pt sarcina! pe vlad l-am operat de polipi la 3 ani, la inceputurile gradinitei. am scapat de antibiotic luat in fiecare luna si viroze dese dar tot de atunci au inceput problemele cu astmul (probabil fara legatura). acum e bine cu toate insa nu stiu daca l-as mai opera. el nu avea probleme sa nu poata respira pe nas doar ca la fiecare viroza se supra-infectau polipii si practic nu trecea nimic fara antibiotic. pup fetele, sanatate lavi! mama strumfului [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685"] povestea nasterii [/url] [url="http://tac.families.com/ezb/985240.png"] varsta lui vladut [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ilenuta, si ORL-istii pe la care am trecut noi au fost de parere ca vegetatiile adenoide sunt normale la copiii mici si sa le lasam in pace. Se scot doar daca dauneaza major. Iar daca tot va fi s-o faceti, neaparat gaseste o varianta cu anestezie - altfel e ultra-traumatizant, chit ca ei spun ca dureaza doar 10 min interventia.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uau, maria, ce memorie ai! Da, datile trecute mi-a prescris dr Unasyn, acum Augmentin, mi-a stat pe limba sa-l intreb de ce a schimbat, dar am renuntat. Asa scrie si in carte, ca sunt frecvente pana la 3 luni, favorizate de oboseala si de anemie.[alcool] Ilenutza, aoleu, spitalizare pt mastita? De ce? A ajuns la abces si la drenare chirurgicala? Maria,[grup] si ale mele sunt dezordonate si lalaite uneori, dar dezordonate tot timpul. Eu cred ca e rezultatul educatiei liberale [:)] pe care le-o dam. Eu am inceput sa introduc unele reguli si obligatii, la strans jucarii, pus haine la loc sau la spalat, dus prosopul inapoi in baie dupa dus... Dar merge greu. -------- Etu va scriu de la Alba, bunica a fost tare bucuroasa sa-si vada noua nepotica cat si pe celelalte mari. Ele din pacate n-au stat prea mult cu ea, sa-i vorbeasca, eu cu Ami am stat si mai stam si maine si poimaine. Cand ii vorbesc de Ami si i-o arat zice da, da, da si zambeste... La fel cand i-am mai povestit de ce mai facem noi cu totii. Cand nu vrea ceva zice nu si are mimica corespunzatoare....Uneori o apuca plansul pt ca nu poate ce putea inainte... Of, e greu. Socrul meu e tare grijuliu si tandru cu ea, se poarta minunat. De fapt pe ei de cand ii stiu i-am admirat pt casnicia f frumoasa pe care o au. Chit ca si-o mai condimentau cu unele certuri ocazionale. Se descurca. Infirmiera le face si mancare si curatenie si sta cu soacra mea peste zi cand socrul meu da meditatii sau mai face diverse treburi. Seara si noaptea o ingrijeste el, doarme pe o canapea cu ea in camera ca sa o auda orice ar vrea. Cumnata mea sta cu ei in casa dar se implica minimal.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ola! [:)] Ne-am intors din Mexic de doua zile, dar abia ne reintram in ritm. Am avut o vacanta frumoasa, cu mult soare si voie buna. Am stat la un resort all-inclusive in statiunea Puerto Vallarta, am avut conditii excelente hotelul fiind proaspat deschis (abia in aprilie l-au dat in folosinta). Am intalnit si un roman din Bucuresti care lucra ca angajat al hotelului la receptie, tare s-a mai bucurat sa dea de noi ca e de 4 ani in Mexic si cam duce dorul romanilor. Am avut mancare din abundenta, am petrecut mult timp la piscine, si cate o plimbare pe plaja aproape zilnic. Oceanul pe coasta Pacificului nu e cel mai bun de inotat, dar ne-am balacit putin in el. In afara resortului am iesit intr-o singura zi si nu ne-a placut... multa (multa!) mizerie, praj, dezordine, galagie... urat. Insa in incinta hotelului cu totul alte conditii. Acum se incarca pozele, am sa trimit albumul in contul comun. Felicitari absolventilor de gradi! [olala][flo] Cami, cum mai e mezina? Banuiesc ca ati plecat in concediu daca nu ai mai postat... Sa va simtiti bine! Lavi, tu cum mai esti cu mastita? Tare mult imi place cum povestesti de familia voastra, cu tot cu "ciocnirile" dintre lup, capra, si varza [:)] M-a emotionat tare relatarea de la Alba, legata de soacra ta... [pup] Ioana, felicitari pentru implicarea in activitatile de la gradi!! [asia] Admir tare mult mamele care se implica, pentru ca eu nu am nici o inclinatie (sau tragere de inima) catre asa ceva [ups] Maria-Alexia, cum stati cu militaria? Ce bine de voi ca-i aveti pe bunici aproape... Daca as fi avut ajutor, poate as mai fi facut si eu un copil [:I] Miha, abia astept sa-ti vad mogaldeata in poze! Fug acum in contul comun... Meems & Rianna (16 dec. 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata la alaptat, E mult mai bine mastita mea, dupa 3 doze de antib mai e doar putin rosu si doare f putin daca apas in unele zone. Temperatura n-am masurat-o ca-s cu puiul la san dar ma simt foarte bine. Meems bine ati venit din vacanta!!!! ma bucur ca v-ati simtit bine! Cami si eu sper ca sunteti la mare si ca Zdaria e bine!, Xandra ma bucur ca te-am facut sa revii. Cum mai esti, s-a ma redresat problema de care ziceai la Femina intim?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dragelor! Va multumesc din suflet pentru urari [flo][flo][flo]..mii de floricele pentru cele mai faine prietene virtuale Va pup si va imbratisez cu mare drag. scuzati ca nu am apucat sa scriu pana acum, am inceput exact de ziua mea si astazi abia de ma simt un pic mai bine, cu o toxiinfectie alimentara, deci asta a fost cadoul meu care m-a tinut la pat si in casa [bang]Matei este in casa de 14 zile are varicela, alexia nu a avut si nici mihai, oare avem sanse sa nu faca si ei [:-@]? in vacanta nu stim cum si daca o sa ajungem pe undeva cu micutii, desi ei isi doresc la mare. saptamana viitoare avem invitatie la nunta nasei alexiei, care by the way nu a facut varicela pana acum [alcool], deci posibil sa particip singura ..si cat s-a pregatit lexi cu rochita, gentuta si pantofiori cu toc [:D] ile, noi nu am oprerat-o pe alexia de polipi, desi a avut mari probleme cu o otita seroasa, pana la urma a trecut si dr de la budimex, dr gheorghe, a spus ca nu este musai. dupa varsta de 5 ani am lasat otitele si ne-am imprietenit cu amigdalitele, ca si alea sunt mari si unii spun ca le scoatem ...Eu iti recomand sa mergeti la dr gheorghe dan de la budimex si vezi ce va recomanda. sanatate multa baietilor si tie o nastere usoara la termen.[pup] lavi, esti de nota 10 [pup] un monument de pozitivism, ma inspiri [flo]. Sanatate multa tie sa treci peste mastita , micutei sa fie bine, si soacrei tale numai bine! mihaela ce mai face micuta? pisicuta este geloasa?[flo] meemsy multumesc frumos pentru mesaj, te-am sunat insa nu mi-ai raspuns.[pup] abia astept sa vad pozele cu voi.[flo] maria, nu prea intru pe fb, si da, am bifat niste chestii pe acolo o sa revizuiesc [flo]. noki, ce mai face sarah? ati scapat de carcalacul din gat? [pup] [flo] Roxana mami de Alexia si Matei. - Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...