Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (174)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Neatza, o cafelutza fara cofeina. Na, Mel imi cer scuze, nu stiu de ce mi s-a parut mie ca daca a luat 10 pe linie musai sa fie fata.[flo] Mi s-a umflat un genunchi si m-a durut toata noaptea asa ca de dimineatza am sarit sportul, desi puteam sa fac macar ab ripperul de la P90 x ca nu-mi solicita genunchiul, dar na m-am dat lovita. Acum ma musca ceva remuscari de [indecent], dar asta e poate ma scot dupamasa cu copii la piscina. Meniu de azi: MD salata de cruditati cu ton P fasole verde cu usturoi C pepene rosu Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 192
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare fetele,

 

se vede ca a venit vara, toate avem multe legume in meniu, iar fasolea verde e in top..[:D], deci la mine dupa ce am facut luni o cratita de fasole cu usturoi, azi fac iar... nu ma pot satura.. [pofta]

 

Meniul de azi:

MD: cafea( nu am putut altceva)[:I]

G: branza, rosii, castravete

P: ciorba de legume cu carne de pui

G: zmeura

C: fasole cu usturoi sau un ardei umplut...

 

 

 

[mamica] de STEFAN -21.01.2009 id="blue"> si ELENA -15.12.2010 id="red">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Somlec imi esti atat de draga [pup], incat nici nu am bagat de seama ca baiatul meu s-a transforat in fata [:D].

 

Esti culmea! Nu-ti ajunge alergatul dupa 5 copii , mai faci si sport zilnic ?! Cred ca trebuie sa iau ceva lectii de la tine .....de unde ai atata energie ? Spune-mi si mie secretul [:-@]

 

Brandusik, ce mai faci ? Te-ai linistit ?

 

Puisor , unde ai disparut?

 

Carmen in fasolea cu usturoi ce mai pui ?

 

Raportez - 128,9 kg

 

Pupiciid="blue">

 

Melid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Melid="red"> pun 2 cepe, 1 ardei gras si apoi fasolea( le inabusesc) si cand fasolea este facuta pun usturoi pisat.

Mai poti pune si rosii.. calda e ok dar rece e dementiala..

 

Meniul de azi:

MD: pui la gratar cu rosii; cafea

P; fasole cu usturoi+ rosii

C: un iaurt 400g (2.8% grasime)

gustare: fructe

 

[mamica] de STEFAN -21.01.2009 id="blue"> si ELENA -15.12.2010 id="red">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mel G [pup][pup][pup], nu stiu de unde imi trag energia ca mie mi se pare ca nu prea am destula.[:D]

 

Nici azi n-am facut sport ca a trebuit sa gatesc de dimineata. Ieri dupa lucru mi-am dus trupa la strand si dupa balaceala n-am mai fost capabila de gatit.

 

Azi am fost de mi-am facut abonament la un salon de remodelare corporistica. Sper cu ajutorul lor sa urnesc cumva cantarul asta. Mi-au facut o analiza si au zis ca am in plus 10 kg ( eu cred ca mai mult) din care 3 sunt retentie de apa. Voi face electro, dermocell , drenaj limfatic, detoxifiere si mai ceva ce nu-mi amintesc cum ii spune. E cam scump, dar intins pe 2 luni sper sa fac cumva sa platesc.

 

Meniu de azi : MD pepene galben

P conopida gratinata

C varza cu carne

 

nu stiu cum o scot la capat la cina ca vin la mine aradencele la o bauta. Trebuie neaparat sa ajung sa-mi cumpar ceva alune, migdale sa crontan si eu ceva.

 

Va pup.id="teal">

 

Daria- 29.01.1999id="size2">id="purple">id="Verdana">;Alex - 07.02.2003id="Verdana">id="blue">id="size2">;Matia - 31.10.2006id="Verdana">id="blue">id="size2">;Victor -28.03.2008id="blue"> Ilinca- 18.04.2011id="size2">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor haideti cu retzete, ca nu mai am mancare

 

fasole, am cam avut, varza am avut, broccoli si conopida da, sa ma opresc la o mazare ?

 

Pana una alta ma duc sa-mi mai cumpar niste inghetata indulcita cu fructoza.

 

Meniu:

D: lipie cu sos de rosii

P: ciorba de perisoare, varza calita si pulpa de pui

C: Rosii cu branza, iaurt si inghetata

 

Pupiciid="blue">

 

Melid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Somleacid="red">, distractie faina diseara. Abia astept sa vad daca vei avea rezultate cu remodelarea [:)]

 

Carmenid="red">, mersi de ideea cu fasolea verde. Se face saptamana viitoare.

 

Melid="red">, nu am disparut doar m-am topit [bang] Caldura asta ma seaca de energie...

 

Idei de gateala nu prea am: ardei umpluti cu carne de curcan( face maica-mea), o sa fac reteta la care am pus link saptamana trecuta cu aripile de curcan la cuptor cu rosii si dovlecei. Duminica vom face probabil un gratar cu piept de curcan si carnati picanti de curcan si salata de varza.

 

Ma enerveaza ca sunt asa de scumpe fructele [q] Saptamana asta am mancat niste caise delicioase si maine mai cumpar un kg ca se termina rapid sezonul lor.

 

Daca mai gatesc ceva va mai zic [:)]

 

Meniu azi:

MD: wassa, salata de vinete, rosii

G: doi covrigiid="red">

P: ciorba de zarzavat

C: telemea cu rosii

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata [cafea]

 

Aseara mi-a adus sotul "cadou" o cutie mare de hribi uscati. Inca nu stiu cum se folosesc la gatit dar ma documentez. Plus un castron de bureti. Pe astia i-am gatit de dimineata cu usturoi si cascaval. Au un gust specific, ciudat cumva, dar la cat imi plac ciupercile i-am mancat si asa [:D]

 

Azi mergem cu Stefi la Ice Age 4 [pk]. Abia astept...

 

Va pup si sa aveti un weekend fain. Calduros va fi sigur..[pup][pup][pup]

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...