Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (174)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

da fetelor am o mama [cool][cool]..si culmea nici macar nu a tinut monti si a slabit

 

cat despre noua casa..cine a are timp sa se acomodeze cu ea???[bang][bang][bang]acum sunt plecata de acasa pana miercuri si dorm la hotel[alcool][alcool][alcool]...cand ma intorc am promisiunea ca o sa gasesc pat nou, jaluzea la geam si masa cu scaune noi...dar pana atunci...ma acomodez cu patul asta[:D]..ca tiganu cu cortu[asia]

 

[barfa] si mi-am dat comanda si de oglinda s-o iau joi ca sa ma vad in toata maretia mea ca pana acu ieseam ca zuza din casa[:D]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 192
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata , va puppp [pup][pup][pup]

 

Caldura mare mon' cher .... caldura de caldura [pk][pk]

 

Brandusik ce tare esti .... nici eu nu am oglinda in care sa ma vad toata ... dar nici n-as avea unde sa o pun .... [:D]

 

Mel pai sunt si perioade in care stagnam ... nu putem spabi non stop [:I] o sa fie bine la finalul saptamanii

 

andanii [flo][hia][hia]

 

2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andaniiid="red"> Stefan a vrut paste separat si varza separat.. Si eu am facut paste cu varza dar mai rar..

Acum am pofta de o mancare cu ciuperci, ardei, ceapa si piept de pui.. gen tocanita..[pofta]

 

Somleacid="red"> si mie mi-a ramas gandul la ardeii aia cu branza.... detalii???

 

puisoruleid="red"> am facut lipii... delicioase si usor de facut.

 

Meniul de azi:

2 piersici

MD: lipie cu gem conform; cafea

P: ciorba de peste; salata de rosii cu telemea de oaie

C: sufle de dovlecei

 

 

[mamica] de STEFAN -21.01.2009 id="blue"> si ELENA -15.12.2010 id="red">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

azi sunt si mai deprimata ca si ieri. Imi vine sa-mi bag picioarele in tot, nici macar pofta de mancare n-am.Azi dimineata m-am cantarit din nou, in speranta ca o fi fost o eroare, asta dupa ce ieri am balit langa musafiri care se infruntau cu alune si se racoreau cu bere, si surpriza nemernicul de cantar arata + 300g.[bang][q]

 

Pur si simplu nu inteleg. Andanii da e normal sa stagnezi dar nu cand incepi dieta. O fi retentia de apa cum au zis cele de la salon, dar nu-mi dau seama cum rezolv asta.

 

Ufff si mai am si piciorul asta care ma doare de numa si nu ma lasa sa fac sport.

 

Fetele, amestecati branza cu ceapa condimentati dupa gust ( sare, piper, patrunjel) cu un ou, umpleti ardeii si intr-o cratita bagati la cuptor. Ardeii se pun in cratita cu gura in sus.

 

Meniu de azi: - vinete la gratar si fasole verde cu usturoi ( resturi de prin frigider)

- tocanita din carne de vanat cu naut ( un deliciu , am terminat-o azi dimineata la 6[bang])

- fructe

 

ca si gustari o sa manac cateva cirese, daca o sa fie cazul ca de caldura si oboseala nu-mi vine sa mananc nimic.id="teal">

 

Daria- 29.01.1999id="size2">id="purple">id="Verdana">;Alex - 07.02.2003id="Verdana">id="blue">id="size2">;Matia - 31.10.2006id="Verdana">id="blue">id="size2">;Victor -28.03.2008id="blue"> Ilinca- 18.04.2011id="size2">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Somleac asa am patit si eu personal astazi [q][q][q] doar ca la mine diferenta este de +500 g. Ce am constatat este ca toata ziua am fost foarte balonata. Asta sa fie ? Vad eu maine ...

Oricum de mancat am cam mancat ..... conform ce-i drept ... dar mult

 

Andanii, asa este trebuie sa mai si stagnam , dar sincer iti spun ca imi este frica sa nu se opreasca din dieta. Barbatii astia n-au deloc rabdare .... sau poate doar al meu ?

 

Brandu .... oglinda, oglinjoara ....[:D].

Eu categoric nu pot fara .

 

Meniu:

D: lipie cu iaurt 0%

P: ciorba de mazare, mici

C: ciuperci + cascaval la cuptor , rosii cu branza, iaurt si inghetata cu fructoza

 

Pupiciid="blue">

 

Melid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andaniid="red"> cel mai fain era la vechea casa aveam dulap ikea de sus pana in tavan si oglinzi cat usile de mari..IMENSE...acu asta de am luat-o abea are 140cm

 

melid="red"> eu sper ca atunci cand o sa incep in fata oglinzii cu...oglinda oglinjoara...sa nu se sparga[:D][alcool]

 

azi am mancat cu trupa la un restaurant cu specific marin (fiind acum undeva pe langa mare)...si cum mie nu-mi place pestele si chestiile ce deriva din asta (desi oamenii au luat si crab si scoici, si cate si mai cate chestii)...am mancat un gratar de vita cu salata de cruditati si legume trase la tigaie..am sarit de desert ca avusesem si un starter cu pate de pui cu ceva [:I]id="orange">

 

maine ma intorc la mine...sper sa gasesc patul nou [:-@]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetele,

 

eu azi nu stiu ce voi manca ca nu am mai nimic... vine mama dupa amiaza cu ceva mancare( eu ma simt rau, nu stiu de la ce dar am o stare tare nasoala, am intrat sa va salut, ca am ceva urgent de lucrat).

 

Va spun maine ce am reusit sa mananc...

 

 

[mamica] de STEFAN -21.01.2009 id="blue"> si ELENA -15.12.2010 id="red">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Somleacid="red"> ... te rog eu nu te mai cantari asa de des ... nu se fac schimbari majore de la o zi la alta , se poate stagna zile intregi si la un moment dat sa scazi 500 grame ... stiu ca suna aiurea dar daca te incalzeste cu ceva si eu din cauza stresului am 1kg in plus dar nu disper , il voi birou cu siguranta in cel mai scurt timp ... nu trebuie sa ne amagim si sa disperam ... hai capul sus, aici sunt langa tine ... reusim impreuna draga mea [pup][pup]

 

Brandusik id="red"> mvaiii ce mi-ar placea si mie o oglinda asa mare cat usa de la dormitor ... ma batea gandul la un moment dat sa-mi lipesc pe usa dulapului din dormitor pe interior o oglinda ... a fost doar o idee ce n-am materializat-o nici pana-n ziua de azi [:D]

 

Carmenid="red"> spor la lucru .... de ce ai stare proasta ??? ... hai capul sus ... ai tot ce-ti trebuie ca sa ai o zi fericita [pup][pup]

 

Melid="red"> si daca renunta o perioada nu-i o problema majora ... sigur se va apuca iar ... numai bine tu slabesti in timpul asta si va egalati minusul ... stii ca barbatii slabesc mai rapid nu ? [asia][bibe]

 

andanii [flo][hia][hia]

 

2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Incerc sa tin pasul cu voi, noroc ca nu scrieti mult [:)]

 

De mancat, ca de obicei, incerc sa reduc proteinele animale cat mai mult, citesc "Studiul China" si normal ca ma influenteaza...noroc ca nu sunt o carnivora inraita, dar la lactate renunt greu [q]

La pranz mi-am facut bulgur cu legume, foarte bun, cred ca-mi iau si maine la servici.

 

Probabil seara o sa beau putin lapte covasit si un snitel.

 

Si mi-am facut niste pernute din cereale (kamut, faina integrala...) si le mananc la micul dejun cu kefir 0%.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andaniid="red"> oglinda aia era din tavan pana in podea...[alcool]

 

maine ma duc sa-mi iau oglinda..cu putin succes..

in sfarsit is la mine...IN NOUL MEU PAT [:D]..Mai scriu maine ca is rupta de somn[nani][nani]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...