Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (174)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Buna dimineata!

 

Am intrat rapid ca sunt tot pe fuga, Sunt pe ultima suta de metrii cu pregatirile pt concediu [pk]. De mancat am mancat destul de conform dar cam mult, plus fructe asa ca ma alatur si eu fetelor suparate pe cantar [:I]

 

Carmenid="red">, esti mai bine? Mi-ai facut o pofta cu paste cu varza calita [pofta] asa ca azi la cererea mea speciala, o sa imi faca mama.

Dianaid="red">, si eu am citit studiul China, adica doar jumate pt ca citeam tare greu pe laptop. Eu am inteles ca este nociv excesul de proteine, nu ca trebuie eliminata toata proteina animala. Dar cum am zis, nu l-am citit tot si eu am convingerea ca omul a fost omnivor dintotdeauna.

Branduid="red">, ai dormit bine? [:D] Daca ma puteam teleporta eu la restaurantul ala, mancam tot [pofta]

 

Somleacid="red">, ai fost le medic pt picior? Ca te doare de multisor deja. Te rog eu sa nu abandonezi dieta. Vorba lui Dana, poate ca ar fi mai bine sa te cantaresti mai rar [pup]

 

Sa aveti o zi frumoasa [pup]

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 192
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare fetele,

 

haideti la o [cafea] fierbinte si aromata...

 

azi sunt mai bine, ieri ma durea capul ingrozitor, aveam si senzatie de greata, in fine mi-a trecut.

 

ieri la pranz am mancat o omleta+ telemea de oaie+ceapa rosie, iar seara am mancat varza cu bacon.

La mine e cam rau ca iau cina tarziu, vin din parc, spal 2 kinderi, le dau sa manance, le pregatesc laptele si apoi am timp sa mananc si eu...

De asta ma tem sa nu am surprize la cantar![bang]

 

Meniul de azi:

MD: 2 piersici; cafea

G: un iaurt (400g)

P: ciorba de fasole pastai acrita cu iaurt( reteta moldoveneasca)

C: nu stiu..

 

Azi vreau sa le fac copiilor papricas de pui sau curcan sa vad ce gasesc mai proaspat. va spun cum a iesit..e prima data cand fac.

 

Puisorid="red"> am o prietena a carei fetita are probleme cu tranzitul, am invatat-o sa faca wassa, iar ieri i-am dus o lipie.. a mancat cea mica, asa de incantata era... azi trimit reteta..[:D]

 

 

 

 

[mamica] de STEFAN -21.01.2009 id="blue"> si ELENA -15.12.2010 id="red">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fete montignace

 

Stati linistite ca nu ma dau eu batuta asa de usor.

 

Ar trebui sa ma cantaresc mai rar, dar imi face cu ochiul cantarul si nu ma abtin sa ma urc pe el. Cred ca-l rog pe sotul sa-l puna undeva sus sa nu ajung la el.[:D]

 

Ieri am mancat asa: - MD omleta cu rosii

- G cirese

- P salata de naut cu sunca, branza si rosii

- C o bucatica de friptura

 

Azi voi manca _ MD 2 piersici la distanta de 2 ore salata de naut cu ton si rosii

- P pilaf cu salata

- friptura

 

Azi am prestat si programul strech de la P90X , ce super e nu l-am mai facut niciodata.

 

 

Puisorule ai spus unde mergi in concediu? Ce superba e poza de la avatar[olala]id="teal">

 

Daria- 29.01.1999id="size2">id="purple">id="Verdana">;Alex - 07.02.2003id="Verdana">id="blue">id="size2">;Matia - 31.10.2006id="Verdana">id="blue">id="size2">;Victor -28.03.2008id="blue"> Ilinca- 18.04.2011id="size2">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

puisoaroid="red"> am dormit ff bine..ori ca e salteaua noua ori ca eram eu rupta...oricum acum am casa vraiste..nu mi-o pus jaluzeaua-> deci nu pot muta patul pana o pune...am senzatia ca pe toate le am in mijlocul casei ca si cum abea m-as fi mutat[bang][bang][bang]

 

de mancat...

Md: cirese, wasa cu brinza si salam nemtesc

mi-am luat un mar la mine...deci...probabil asta o sa am ca si prinz ca nu am chef de nimic..nici de mancare nici de munca ..de nimic

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bransusikid="red"> oooo ce frumos .... ai dormit la tine-n pat [nani] ... las ca aranjezi tu prin casa lucrurile hai hui ... atata rau sa fie ....

cum doamne e sa ai oglinga din tavan pana-n pardosea ??? super nu? [pk][pk]

 

Puisoruleid="red"> unde pleci in concediu ??? cand ??? ce bine de tine, te invidiez [:D][:I]

Eu si acuma visez la un traseu pe Transalpina [8D] nu stiu cand il vom materializa [:D]

 

De mancat am mancat azi mancarica scazuta de dovlecel [pofta] (adica dovlecel ras, ceapa ardei rosie tocata si cand a scazut complet am pus marar tocat) cu 2 oua fierte si castraveti murati la soare [alcool]

 

Somleacid="red"> pune cantarul undeva unde sa nu-l vezi toata ziua [asia] .... la mine de exemplu sta in baie dar deja m-am obisnuit sa nu ma mai catar pe el toata ziua ... am constatat ca ma deprima si nu are sens sa-mi fac rau singura [:D][bibe][olala]

 

Carmenid="red"> cat de tarziu mananci cina ??? ce ora inseamna tarziu ... ai trei ore pana la somn ????

 

Childid="red"> cum e bulgur cu legume ?????

hmmm, stii ca laptele facut covasat e putin mai gras decat cel facut acru nefiert [asia] pentru ca prin fierbere ramane toata grasimea in el .... la cel acrit se aduna toata grasimea sus pe care o putem inlatura [:D]

 

andanii [flo][hia][hia]

 

2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

PUISORUL inca nu am terminat cartea, dar de la inceput eu asa am inteles: ca proteina animala duce la cancer...intr-adevar avertizeaza sa nu se ajunga chiar la psihoza, dar recomanda renuntarea la consumul ei, in special la consumul de lapte si derivate...aici m-a lovit [q]

 

ANDANII bulgur e cus-cus turcesc, parca, se gateste foarte usor, exact ca orezul, doar ca mie mi se pare mult mai aromat si timpul mai scurt de preparare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu pot renunta la carne , branza si iaurt .... stiu ca nu este bine, dar pur si simplu nu pot. Pestele nu-mi place- mananc doar somon si fructe de mare.

 

Somleac daca faci iar sport inteleg ca ti-a trecut piciorul ?

 

Andanii, asa este , barbatii slabesc muuuuult mai usor.

 

 

Fetelor, plecam si noi de luni in concediu.

Sper sa nu ne intoarcem cu multe kg in plus, pt ca totusi muncim de 2 luni si jumatate.

 

Sper sa reusesc sa mai intru sa va povestesc ce am papat.

 

Pupiciid="blue">

 

Melid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

melid="red"> dac aplecati undeva cu all inclusive..si eu sper sa nu va intoarceti cu multe kg in plus...ptr ca mai naspa o sa fie sa vada ca s-o abtinut 2 luni..si o dat jos si o pus asa usor inapoi...si o sa se demoralizeze rau..in rest HAVE FUN!!

 

eu azi am mancat pizzaid="orange"> de prinz..acu is la office dar cand ajung am de gand sa fac ceva tocanita de leguma cu carne de pui

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata montigirls [olala][flo]

Vad ca sunteti cumintele si conforme [pk][pk][pk]

 

Child aaaa da? n-am auzit si n-am mancat niciodata .... e bine de stiut [:D][asia] pupppp

Nici eu nu pot renunta la produsele lactate si lapte never [8D]

Iar carnea consider ca are rolul ei ... plus ca am citit ca mancand carne slabesti .....[:D] am si sesizat ca daca mananc seara la cina gratar de carne cu o salata slabesc mai bine decat daca mananc branza cu rosii [pofta]

 

Mel ai grija in concediu ce si cum mananci ... ai grija la combinatii [bibe] .... in rest distractie placuta si concediu minunat sa ai [pup]

 

Brandusik pizza cu legume ???? hmmmm .... mi-ai facut pofta de o pizza cu blat integral home made

 

Eu am avut niste zile tareeeee urate si am mancat putin haotic .... dar de azi sunt cuminte cuminte [:I][:I]

 

S-au afisat si rezultatele de admitere zilele astea .... am un baiat licean la cel mai tare liceu din oras [:D] a venit vacanta in sfarsit .... [pk][pk]

 

andanii [flo][hia][hia]

 

2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...