Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (174)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Salutare tuturor!

 

Incep prin a intari apelul lui Somleac cu privire la prietena noastra, Moni, si de a va ruga, la randul meu, sa contribuiti cat puteti pentru a o ajuta in aceste momente grele. Multumim!

 

Apoi, doresc sa ma alatur voua, in speranta ca, mai de rusine, mai de ciuda......voi da si eu jos vreo 8 kg.

 

Raportez:

- dimineata pe stomacul gol: un pahar mare de apa.

- MD: un bol cu kefir si afine.

- G: am sarit peste.

- P: somon la gratar, cu rosii si ardei proaspeti.

- G: vreo doua inghetate mari [:I] (aici m-am cam porcit)

- C: sar si peste asta, ca lucrez pana la 9 seara si atunci e deja tarziu sa mananc.

 

Ce ziceti, e bine?

 

Spuneti-mi ce sa raportez pentru listuta de la inceput. Daca ma vad si eu acolo, poate mi se mai subtiaza putin obrazul si poftele...

 

 

 

Mama Mareiid="red"> si a Doreiid="red">

 

 

Monica70 are nevoie de noi

 

TUTU-uri Handmade id="blue">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 192
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

mariaid="red"> bine ai venit...in ce priveste tabelasul...am im[us o regula ca sa nu modific(scot-pun scot-pun) ca persoana care intra in grup dupa ce are prezenta pe aci 2-3 sapt sa fie trecuta acolo...trebuiesc date simple : kg actuale, kg dorite, inaltime si data inceperii dietei.

Monti nu stipuleaza ora la care sa iei cina..atat timp cat mananci lucruri conforme...insa stipuleaza sa nu sari peste mese..

 

puisoaroid="red"> ca sa scapi de nitratii de la fructe ...Dr. Oz o dat solutia perfecta [:D](pe care o folosesc de cand mi-o spus-o tata)..si anume sa pui intr-un castron cu apa niste otet(io pun la 1l apa/3 linguri otet) si dupa sa pui fructele acolo sa lasi vreo 15 minute si sa clatesti dupa cu apa rece ( cel putin ce e pe suprafata fructului o sa se elimine o parte)...am incercat cu capsuni si pot spune ca dupa clatire nu au gustul deloc alterat...[asia]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mariaid="red">, bine ai venit [flo] Sa stai la noi cat mai mult si sa slabesti cat vrei. In loc de inghetate incearca o cina cu mancare [:D]. Orice intrebari ai, spune si cineva iti va raspunde. E o dieta sanatoasa cu succes maxim mai ales daca se aplica tuturor membrilor din casa.

 

Azi am pus si eu niste bani pt Monica [asia] Doamne ajuta sa fie bine [asia]

Branduid="red">, interesanta ideea. As incerca dar cu fructe mai ferme ca si consistenta.

 

De cina am facut spaghete integrale cu sos de rosii si vinete( nu a fost 100% conform ca e cumparat [:I]) dar mi-a fost pofta.

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Casul e bun, Monti zice ca sunt bune branzeturile scurse de zer si uscate. Mai ales cu rosii proaspete e delicios.

 

Cu apa si eu am o problema. Temporar reusesc sa ma motivez daca am tot timpul pe masa o sticla de 0.5 cu apa.

 

La inceputul dietei Monti recomanda renuntarea la dulciuri pt minim 3 luni, timp necesar reglarii activitatii pancreasului. Pe forumul culinar gasesti retete de dulciuri conforme sau mai bine te rezumi la fructe

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Ce bine ca e vineri si s-a mai terminat o saptamana de munca [pk]

 

Meniu azi:

MD: avocado, telemea, rosii, wassa

P: salata cu naut, ou fiert, rosii si gogosari

C: inca nu stiu

 

O zi frumoasa doamnelor si domnisoarelor [pup][pup][pup]

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna buna!

 

La mine duminica seara la 9 se termina saptamana de lucru, dar nu-i bai...

Raportez:

 

Dimineata pe stomacul gol: un pahar mare de apa plata.

MD: doua felii de paine (din aia gen biscuite, subtire, cu multe seminte, luata de la Lidl) cu pasta de avocado, plus o cafea cu lapte, fara zahar.

Acum am ajuns la lucru si incep sa beau apa.

Pentru pranz inca nu am nicio idee, nu mi-am luat pachetel. Daca imi vine vreo pofta de ceva interzis, scriu repede pe forum, ca sa ma opriti!!! [pup]

 

O zi cat mai racoroasa va doresc, la noi la Arad e o zapuseala......

 

Mama Mareiid="red"> si a Doreiid="red">

 

 

Monica70 are nevoie de noi

 

TUTU-uri Handmade id="blue">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata Girls!!

 

meniul meu azi:

Md: lapte cu fulgi, paine de tarate cu brinza, afine

P: omleta cu ceapa verde si brinza

C: ultima portie de paste integrale cu sos

G: am la mine nectarine, mere si cioco deci o sa aleg ceva de prin astea

 

mariaid="red"> io visez la zapuseala aia:)) ca le mine is 16 grade:)

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mariaid="red"> ca mi-am amintit...foarte tare ca bei apa...nu e musai sa ai gustari..dar e musa sa ai 3 mese principale..si daca poti sa nu mananci/rontai nik intre mese si sa balotezi apa...GO FOR IT..din propria experienta iti spun ca eu am trecut de praguri in felul asta...

 

meeeeeeeeelid="red"> unde esti de nu dai nici un semn...???

 

ninhaid="red"> ai luat alta vacanta?[:D]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...