Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (174)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Eu m-am mobilizat si am reusit sa fac - ardei umpluti - ciorba de rosii - 15 lipii Am gresit ardeii pt ca nu am cumparat carne gata tocata, ci o pulpa de porc. Am mixat-o cu robotul de bucatarie, asa ca a iesit o pasta , dar cand zic pasta era chiar pasta. Am amestecat-o cu oua si muuuulta verdeata, dar totusi interioul ardeilor nu a mai iesit asa cum era normal ci arata ca un bloc de carne, nu stiu cum sa va explic .... Vad ca picii au manca,t n-au comentat dar mie nu imi plac [q] Pupici Mel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 192
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ceau, fetele! Va invit la o [cafea] fierbinte si aromata, cu ocazia pierderii a inca 500 de grame. asta ptr ca am fost si eu bolnava, alaturi de toata casa, si n-am macat aproape nimic, doar niste lubenita, cirese si un pic de ciocolata. e prima data cand mi se intampla asta, pur si simplu nu simteam nevoia sa mananc nimic, timp de doua zile. Rezultatul e ca acum am 64,5 kg.[alcool] Pana la urma am luat toti antibiotice, fiindca ne-am inbolnavit in grup de rino-faringita, iar Mirci si taxu au facut si enterocolita. A fost un weekend de cosmar! Din fericire acum suntem mai bine. imi pare rau ca a trebuit sa luam antibiotice, dar daca nu le dadeam ar fi trebuit sa mai stea acasa inca o saptamana, si n-are cine sta cu ei[q] Puishorule, tu ce fel de quinoa folosesti? ca am inteles ca asta extrudata care se gaseste peste tot are IG mai mare. si a numai ailalta, natur, ar fi buna. cum sta, de fapt, treaba? Ninha, mami lu' Mirci si Matei Don't ever get used to the world around you.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am ardei umpluti in plan, pentru maine. Pana acum faceam cu ciuperci si carne, acum am putine ciuperci si ma bate gandul sa pun si quinoa. Trebuie fiarta intai? Cam cate linguri sa pun pentru 10 ardei? MEL dulciuri mananc, dar nu zilnic. Cioco nu mai imi vine sa mananc, in schimb as manca inghetata non-stop acum, cu vara asta. Fac inghetata din smantana lichida, cu cacao, pun si coacaze uscate (tinute in apa in prealabil)...o nebunie! O saptamana frumoasa va doresc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

back in the business [:D] M-am intors pe mealagurile regesti...mi-a placut in Polonia ..ma simteam ca acasa...la propriu..trotoarele arattau la fel..buticuri de cartier...preturi ff aseamanatoare cu romania si soferi de taxi care incearca sa te traga pe caramida [:-@]..a si sa nu va spun ca is panouri publicitare peste tot cu TRIUMPH-ul nostru[:D][:D]..si trebuie sa mai spun ca din circa 60 de oameni prezenti la inatlnirea asta 4 am fost romani..nici unu venind practic de la o institutie romaneasca[alcool] meniul meu azi: Md: o mana de cirese,ceai, wasa, cu gem si unt G: juma de porto P: am un rest de cina pe care nu l-am putut manca in polonia[:D] G: mai am merela mine C: cred ca balotez o supa

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Morning!! Haideti la [cafea]! Ieri am reusit sa mananc o pulpa intreaga cu varza de bruxelles la cuptor. in rest, vreo 3 biscuiti belvita start si nectarine. azi mi-am luat la mine iaurt si nectarine ptr MD, iar la P o sa mananc niste pui la gratar si cu nu stiu mai ce, ce gasesc. Brindusik,, ce ai facut prin Polonia? imi place de tine ca te plimbi toata ziua. ia zi, ce aveau polonezii aia mai traditional de mancare? sunt curioasa, oare au bucatarie asemanatoare cu moldovenii nostri? Mel, ca tot zici de ardeii umpluti, bine ca mi-ai amintit. cred ca o sa fac si eu. dar cred ca fac rosii umplute, ca ies fain la cuptor. Deseara as face salata de morcov cu merisoare si andive, poate si niste avocado. Va [pup][pup][pup] si [flo][flo][flo] Ninha, mami lu' Mirci si Matei Don't ever get used to the world around you.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ninha, felicitari pt scadere si sanatate [pup]. Mai eu altfel de quinoa nu am vazut nici la magazinele bio. Nici nu m-am gandit ca e extrudata. Trebuie investigata problema. Diana, si nu face ace inghetata? Eu am tot incercat tot felul de variante si nu a iesit grozava. Si sa o fac doar din frisca lichida mi se pare prea grasa. Meniu ieri: MD: wassa, telemea, rosii P: conserva de sardine, wassa C: creveti la wok cu usturoi si patrunjel [pofta] Azi: MD: mozzarela, wassa P: placinta de dovlecel, salata de rosii si castraveti C: fasole verde scazuta cu usturoi si ochiuri O zi frumoasa sa aveti [pup][pup][pup] [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ninha am avut un workshop in Polonia. au mancarea ca si noi(moldovenii adik [:D][:D])...am pus pe FB cam ce am avut la un restaurant traditional pe masa[:-@] eu azi cred ca fac gratar..dar nu-s sigura...anyways am asta in program Md: ceai,wasa, unt, gem G: mar, lapte cu ceai P: orez basmati cu peste G: cred ca mar C:...poate gratar..sau poate iar supa

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana cu ce indulcesti inghetata? [pofta] Faceam si eu acum 2 ani doar din frisca lichida, zahar si fructe de padure [pofta]. Super buna! Anul asta nu ma lasa gatul [q] , se face rosu ca la bebei si ma doare ..... Brandu, bine ai revenit ! Ninha, sanatate multa ! Puisor, mi-ai facut pofta cu crevetii, cred ca voi presta si eu Meniu: D: lipie + iaurt 0% P: ciorba de rosii + ardei umpluti C: rosii cu branza, iaurt si desert frisca cu zmeura Pupici Mel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...