Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mami,de ce mor oamenii...?


elizaj

Recommended Posts

Si fii-mea a intrebat de ce mai traim aici daca e asa bine la Doamne-Doamne...Cand a auzit ca acolo suntem ca un abur, nu mai putem sa vorbim cu cei dragi, sa mirosim florile, sa ne jucam, si nici macar nu ne putem intoarce daca ni se face dor de ceva de aici, a decis ca vrea sa traiasca muuuult, pana devine o "baba batrana".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 2 months later...
E destul de greu... Eu nu am avut curaj sa le spun celor mici ca ne-a murit un catel... cand m-a intrebat unde este catelul le-am spus ca l-am dat pentru ca lor le era frica de el si musca.. Consider ca este un subiect destul de delicat... Stiu ca trebuie sa le pregatesc, sa le vorbesc despre acest lucru, dar ceva in mine refuza...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noua ne-a murit cainele cand copilul avea 3 ani si jumatate. N-am avut curajul sa am discutia despre moarte si i-am spus ca a plecat la casa de catei, la mama lui. Oricum, eu nu sunt pregatita de discutia asta pentru ca eu am propriile angoase legate de subiect. Va fi greu sa-l conving sa fie linistit cand nici eu nu sunt linistita.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oamenii mor pentru ca corpul uman e o masinarie care în timp se degradeaza, e fragila, si se poate strica iremediabil. Atunci corpul nu mai poate functiona si asta înseamna ca ceva moare. Unde merg mortii dupa ce mor? Daca te uiti la mâna ta, toti atomii, niste lucruri foarte mici, care ne compun pe noi toti, vin din moartea a mai multor stele. Nu una ci foarte multe, de-a lungul a miliarde de ani. Când vom muri, vom fi nemuritori prin acesti atomi care, atunci când Soarele va muri si el, vor fi împrastiati în tot Universul, unii dintre ei ajungând, poate, în alte fiinte de pe alte planete si alte galaxii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...