Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pierderea unei persoane dragi


Recommended Posts

E normal, Softurela. Doliul trebuie trait, tu l-ai ignorat o perioada iar acum sufletul tau isi cere dreptul de a putea plange. [flo] Timpul va usura durerea, dar pentru asta nu o mai ignora si traieste-o. Da-ti timp ! Timp sa plangi, sa te gandesti, sa retraiesti, sa vorbesti despre... -------------------------------------------- ´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Timpul le vindeca pe toate...desi durerea si dorul raman, nu mai sunt atat de stringente si permanente. Cel putin la mine, la noi(ma refer aici la sotul meu) asa a fost. Tata a murit in mainile mele, acum aproape 10 ani. Ii simteam pulsul cum se stinge, stiam ca va muri, avea cancer...dar isi acum cand e ziua comemorarii mortii lui, sau cand ma gandesc la el ca acum cand scriu, imi dau lacrimile. Insa nu ma mai doare atat de tare, nu ma mai gandesc atat de des la el, viata merge mai departe...el e intr-un loc special in sufletul meu si asa va ramane mereu... Soacra a murit subit, acum 7 ani. Sotul meu fusese la ei, ea se plangea ca o doare tare umarul stang si la o ora dupa ce a ajuns sotul acasa de la ei, a sunat telefonul ca a murit...atac de cord. Suferinta a fost mare, mai ales ca sotul e medic, stia ca ea sufera cu inima (avusese un atac de cord din care scapase dar cu sechele) si nu s-a gandit ca e atat de grav...ea se mai plansese de dureri si trecusera...Plangea ca un copil seara de seara in bratele mele si ma intreba cat dureaza pana trece durerea...ii spuneam ca nu stiu, ca se mai estompeaza dar nu trece, ca va ramane mereu acolo...si asa a fost. Acum putem vorbi copiilor de bunicii lor, cea mica nu i-a cunoscut deloc sau foarte putin sa isi aduca aminte, putem vorbi intre noi despre ei, fara sa izbucnim in plans. Pe langa durere e si dragoste, e liniste...e acel sentiment a ceva ce ai pierdut dar e foarte valoros pentru ca a fost al tau... Vreau doar sa va incurajez. Si sa va spun ca va inteleg perfect. [flo] [url="http://vorbele.wordpress.com/"] pur si simplu...[/url] [url="http://salmi-foto.blogspot.com/"] Hobby[/url] [url="http://salmi-ladrum.blogspot.com/"] calator de profesie[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dorul nu trece. Mie nu-mi trece. Mi-e dor de mama. Mi-e dor de tata. Imi e, parca, mai dor de mama, care a murit acum 12 ani, decat de tata, care a murit anul trecut. Pe ea n-am mai vazut-o demult. Mai rau e ca si Monicai ii e dor de bunicul (pe mama n-a cunoscut-o). Citea zilele trecute o carte si a inceput sa planga. N-a mai putut citi cartea, in carte murea bunicul fetei ... Mai vorbim despre bunici, Monica ma mai intreaba "cum era mama ta?". Pentru mine e greu sa vorbesc cu ea despre parintii mei. Si acum, scriind pe forum, am lacrimi in ochi ... De mers mai departe, merg mai departe, nu se poate altfel. Dar dorul ramane cu mine, zi de zi ... Sorana si Monica (28.09.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...