Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste(796)!Felicitari Katy82!!!!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m
Fetelor, am o problemutza mai delicata... Mi-au scos minunata sonda urinara care m-a oripilat inca dinainte sa o am. De atunci am fost la pish de 3 ori si m-a usturat rau de fiecare data. Ce sa fac? Am luat 3 Urinal Akut pastile (pe prospect scrie 1/zi) si degeaba. Si inainte de internare am luat Urinal Akut preventiv (capsule moi, tot 3/zi). Nu imi vine sa fac mai des dar cand fac ma cam seaca la corazon.<hr noshade size="1" />Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.id="size3">id="Script MT Bold">PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimotoid="size1">
align="right" id="quote2">Emi si pe mine m-a usturat vreo 4 zileam luat ceva din a treia zi dar n-a trecut imediat... insa nu-mi amintesc ce am luatdar zic sa mai stai pana maine, se va amelioraAspenter (75 mg) 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui diarnyina_s
Emilia si eu am avut sonda, dar nu am avut nici un fel de usturime.... Am auzit insa la alte fete ca e foarte frecvent cadupa sonda urinara sa faci infectie urinara. Trateaz-o cu urinex cum zic fetele.Katy, poate totusi e alarma falsa de urati. Vorba bb_yasmi-ei poate sunt semne de sarcina. Iti tin pumnii sa fie 2 liniute.Fetelor, eu am o problema: Am fost operata laparoscopic pe 05 iunie, iar in weekend am fost la mare (aveam o saptamana jumate de la operatie) si cand m-am intors acasa, a doua zi am inceput sa am simptome de candida.... Oare ce s-o fi intamplat ? La mare am intrat in apa de 2 ori, si timp de 2 nopti ne-am cazat la cort. Oare am gresit ca am mers la mare asa repede dupa operatie? Ce as putea sa iau pt candida? Canesten GYN 3 ovule/3 zile e bun? Va rog sa ma ajutati cu un raspuns, imi e frica sa nu fac vreo complicatie dupa operatie....in asteptarea unei minuni
align="right" id="quote2">diarnina, emilia,cica trebuies a aveti grija dupa laparoscopie ca exista sensibilitate si risc crescut de racealasa aveti grija sa nu stati in curent, sa nu va fie frig la picioare, sa nu faceti vreo anexita ca e periculoara pentru trompe....s-ar putea sa fie riscant si cu altele - candida etc.doar e zona sensibilizata in urma operatieiAspenter (75 mg) 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui diarnyina_s
Emilia si eu am avut sonda, dar nu am avut nici un fel de usturime.... Am auzit insa la alte fete ca e foarte frecvent cadupa sonda urinara sa faci infectie urinara. Trateaz-o cu urinex cum zic fetele.Katy, poate totusi e alarma falsa de urati. Vorba bb_yasmi-ei poate sunt semne de sarcina. Iti tin pumnii sa fie 2 liniute.Fetelor, eu am o problema: Am fost operata laparoscopic pe 05 iunie, iar in weekend am fost la mare (aveam o saptamana jumate de la operatie) si cand m-am intors acasa, a doua zi am inceput sa am simptome de candida.... Oare ce s-o fi intamplat ? La mare am intrat in apa de 2 ori, si timp de 2 nopti ne-am cazat la cort. Oare am gresit ca am mers la mare asa repede dupa operatie? Ce as putea sa iau pt candida? Canesten GYN 3 ovule/3 zile e bun? Va rog sa ma ajutati cu un raspuns, imi e frica sa nu fac vreo complicatie dupa operatie....in asteptarea unei minuni
align="right" id="quote2">cel mai bine ar fi sa iti suni dr el stie exact ce sa iei, sper sa iti treaca repede![copil][copil][copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emilia sa te recuperezi cat mai repede. Eu stiu ca nu ar trebui sa fie atata timp disconfort dupa sonda urinara. Dar cel mai bine intreaba un medic inainte sa se agraveze ca dupa aceea ti-e mai greu.

 

Dupa 4 zile de intarziere mi-a venit CM cu niste dureri de burta si greturi de abia stau in picioare. Poate luna viitoare o sa fie cu ochisori. Oricum sunt data peste cap, pana acum mie nu mi-a intarziat niciodata. Asta e... investigam cauza.

 

Mami de fetita frumusica foc!

Nadia 29.04.2010

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!!!!

 

Emilia eu nu am avut nimic dupa ce mi-au scos sonda.Probabil depinde de organismul fiecaruia.Recuperare usoara![pup]

diarnyina_s are dreptate Moni,trebuie avuta mare grija dupa laparo.Mie mi-au dat preventiv Poligynax.Inainte de laparo imi iesise candida si tot cu ele mi-a trecut.Asta a functionat la mine insa cel mai bine e sa intrebi medicul.[pup]

Katy eu tin pumni stransi[ruga]

Flory sorry de urati.Tin pumni ca aceasta luna sa fie cu noroc[ruga]

Gaby,Moni,Yasmi,Draguta si tuturor multi pupici[pup]

 

O zi frumoasa!!!!

 

Cosmi,aspiranta optimista viitoare [gravi]id="purple">

 

 

Doamne,pustii sunt casele fara copii si triste sunt inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata, nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-I crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui tau.Amin[ruga]

id="size1">id="blue">

"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"

Amos Bronson Alcott

id="red">id="size1">
id="right">id="Comic Sans MS">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am ajuns acasa si e tare bine [:D].

Nu ma mai ustura asa rau la urinat dar tot nu a trecut de tot, doar s-a mai ameliorat putin.

Medicul a zis ca e normala usturimea ca e iritata zona si ca e ok sa iau Urinal Akut.

Mi-a mai dat antibiotic 4 zile (ca mi-a facut si in spital) si am luat si Nistatin sa nu fac candida, ca eu de la antibiotic imediat ma pricopsesc cu candidoza. Noroc ca trece cu Gynofort crema cu aplicare unica daca cumva nu e suficienta 1 pastila de Nistatin la 8 ore.

Zic ca luna viitoare ne punem serios pe treaba. Hai si voi cu bebeii fetelor!

Va [pup] [pup] [pup] pe toate!

 

 


Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.id="size3">id="Script MT Bold">

 

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimotoid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Katy82
SARACELE FETE! Si eu cand mi-am facut HSG era o tipa, plangea saraca de mi se furnica pielea pe mine.Imi doresc sa fiu mamica!
align="right" id="quote2">Hello fetele!Am intrat casa trimit un gand bun catre verisoara lui Kmy, sa-i dea DD putere satreaca peste si sa-si tina puiul in brate intr-o zi.AI facut cumva la Giulesti Hsg?Laura [mamica] de [avion] Cristian Alexandru 10.08.2010 si [gravired] 17+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emilia, ai fost curajoasa!

Mie mi-a venit CM. Nu a mers stimularea dupa cum am mai scris cu Ovamit. A fost un endometru de 5 mm cu 1 zi inainte de ovulatie. Mai incercam fara stimulari, apoi poate una cu injectabil si daca nu o sa decidem in ce directie o luam.

Pup toate fetele!

 

MTHFR A1298C homozigot, PAI-1 675 4G/5G heterozigot

1 sarcina oprita in evolutie in 2009, 6 saptamani (inainte de a afla de mutatii)

Tratament: Femibion 1/zi, Aspenter 1/zi, Magne B6 2/zi, Acid folic, Euthyrox id="teal">id="size1">id="Tahoma">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...