Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste(796)!Felicitari Katy82!!!!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Ana178081
Va pup pe toate fetelor.Azi am fost la eco,maimutoiul a mai crescut putin(5,8cm),e sanatos.Am mers pt eco de 13sapt,pt translucenta nucala(1,3cm).M-am si cantarit>sunt fericita ca nu m-am ingrasat deloc!Vitamine nu iau,mananc fructe si legume zilnic [pofta]Fetele gravidute care aveti medici in spitale de stat pe voi va mai cheama si la particular sau numai in spital?Va intreb pt k nu ma prea dau banii afara din casa si as vrea sa merg mai degraba la spital.Credeti ca aparatura e mai performanta la particular?Asa mi s-a spus.Sau poate e mai rentabil pt ei sa primeasca 50%(?) din pretul unei eco de 350ron,decat sa primeasca la spital 100ron.Zic si eu.Eu acum am mers la particular,iar pt urmat eco zicea sa vin tot acolo.Eco am facut si in spital(nu gratis,am dat ceva) si mi s-au parut ok.Voi vorbi cu dr la tel pentru urm eco sa vedem ce zice....Va citesc din umbra si va sustin.emiliaid="red"> sa fie cu ochi de data asta,va doresc tuturor ca anul asta sa "ploua" cu bebelusi la voi! [gravi] in 12saptamani.
align="right" id="quote2">Salutare!!Mi se pare f mult 350 ron pe vizita.eu dau 100/vizita si cam asta e. sunt f multumita de medic chiar daca ecograful pare vechi.poate tie iti face 4d si de aia costa atat.la ce spital mergi?Laura [mamica] de [avion] Cristian Alexandru 10.08.2010 si [gravired] 17+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui diarnyina_s
Irmaria, e posibil sa ti se recomande laparoscopie, pentru ati desfunda trompele, apoi poti incerca cateva luni pe cale naturala, asa ca nu mai piere timpul. Ti se poate recomanda si instilatii dar mai eficienta este laparo. Nu stiu daca mai ai si alte probleme, sotul cum sta cu spermograma?in asteptarea unei minuni
align="right" id="quote2">Sotul era foarte ok anul trecut cand l-am verificat :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tratamentul meu acum dupa laparo este urmatorul:

Zanocin - antibiotic pentru prevenirea infectiilor 1 la 12 ore 4 zile

Nistatina pentru prevenirea candidozei 1 la 8 ore tot 4 zile

Flamexin - anti-inflamator pliculete 1/zi tot 4 zile

Eubiotics - pentru flora intestinala 2/zi la interval de 3 ore de antibiotic

Urinal Akut care vad ca da rezultate bune si s-a diminuat considerabil usturimea la urinat.

 

irmaria, trompa infundata numai cu laparo se rezolva daca la HCG nu s-a rezolvat si in ceea ce priveste calciul eu stiu ca nu e prea recomandat sa-l iei vara ca vitamina D sintetizata ca urmare a expunerii la soare poate fixa prea mult calciu in anumite zone si apar "ciocuri" pe coloana sau la glezne. Trebuie sa vorbesti cu un medic si pentru tiroida neaparat endocrinolog ca cu asta nu e gluma.

 


Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.id="size3">id="Script MT Bold">

 

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimotoid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele

 

Kmy imi pare rau pentru ce i s-a intamplat verisoarei tale, foarte dureros, trebuie investigata cauza si data viitoare sa fie totul bine.

 

Moni gata pauza? [pup] eu zic chiar daca folosesti testele sa monitorizezi si ecografic, e cel mai sigur si injectie de declansare, bafta multa!

 

Katy poate luna asta va fi cu noroc dupa escapada la mare[pup]

 

Cosminuta[pup][flo] te imbratisez si eu si asteptarea asta lunga sa se termine cu final fericit

 

Emilia[pup] ai bifat-o si pe asta, acum are [bibe] drumul liber, bafta multa!

 

Irmaria[pup] imi pare rau de rezultat

 

eu voi merge sambata sa vad daca am ceva foliculi

 

va [pup][pup][pup] pe toate

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui draguta
buna feteleKmy imi pare rau pentru ce i s-a intamplat verisoarei tale, foarte dureros, trebuie investigata cauza si data viitoare sa fie totul bine.Moni gata pauza? [pup] eu zic chiar daca folosesti testele sa monitorizezi si ecografic, e cel mai sigur si injectie de declansare, bafta multa!Katy poate luna asta va fi cu noroc dupa escapada la mare[pup]Cosminuta[pup][flo] te imbratisez si eu si asteptarea asta lunga sa se termine cu final fericitEmilia[pup] ai bifat-o si pe asta, acum are [bibe] drumul liber, bafta multa!Irmaria[pup] imi pare rau de rezultateu voi merge sambata sa vad daca am ceva foliculiva [pup][pup][pup] pe toate
align="right" id="quote2">draguta da, cred ca gata pauza....astept acum startul :) [pup]Aspenter (75 mg) 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa fie draguta! [pup]

Abia astept urmatoarea menstruatie sa vedem cum facem.

Maine merg la dr mea sa imi zica daca sa mai fac stimulare la ciclul urmator sau nu, daca sa iau duphaston sau nu... S-ar putea sa fie de parere ca dupa drilling voi ovula fara Closti si ca o sa imi vina menstruatia pur si simplu fara nici un ajutor medicamentos....

Ma cam jeneaza inciziile astea si mi-e teama (nejustificat probabil) sa nu cumva sa se infecteze in ciuda antibioticului pe care il iau. Probabil e din cauza ca mi-a zis soacra mea ca Zanocinul e cam slabut...

 


Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.id="size3">id="Script MT Bold">

 

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimotoid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui irmaria
Neata!Ieri am fost si am facut histerosalpingografia.A durut un pic dar foarte suportabil. Nu am luat nici un calmant.Am facut histero... in ziua 14. Nu am ovulat pana acum si pana in prezent de la terminarea CM-ul am facut [pathot] protejat. Nu am vrut sa risc nimic, eu stiind ca am ovulatia intre Z11-Z14.Am nimerit la o super doctorita. Foarte calma, simpatica si care a stiut cum sa imi vorbeasca pt a imi explica ce inseamna procedura, cum o face si apoi rezultatul.Referitor la rezultat. Nu e deloc de bine.Ambele trompe infundate, dreapta mai rau ca stanga. Stanga a reusit cam trei sferturi sa o desfunde. INSA problema cea mai mare pe care mi-a semnalat-o a fost urmatoarea: am spasmofilie in uter. Asta de la lipsa de calciu.Mi-a spus ca si in situatia in care as face embrionstransfer sansele de implantare ar fi mici si nu s-ar prinde din cauza acestei spasmofili. Si ca ar fi bine sa ma duc la un endocrinolog bun sa vad ce si cum cu tiroida si sa rezolv problema lipsei de calciu inainte de toate.In rest sunt ok. Cum spuneam durerea mai mult de cat suportabila. Cand am ajuns acasa am eliminat 5 cheaguri mici mici de sange. Imi pare rau ca am asteptat atata timp fara sa fac asta, dar cum nu mai pot da timpul inapoi tot ce imi doresc este sa am puterea sa accept rezultatul si sa merg mai departe. Deabia acum lupta incepe cu adevarat!Va pup!
align="right" id="quote2">dar de ce nu incerci sa desfunzi trompele intai ,poarte ramai natural ?anca [mamica] de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)poze si filmuletepovestea nasteriieu sunt MariaMontaje MariucaAM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Luna asta nu prea stiu cand s-a produs exact ovulatia, banuiesc Z12, oricum ovulatia a fost confirmata de eco din Z16. Asadar sambata facem 2 sapt de la ovulatie si nu astept uratii. Deja am vazut o pata roz, sper sa nu se anunte spottingul ca am incurcat-o. Cert e ca astazi am avut o zi f. stresanta la scoala si oricat am incercat sa fiu calma, nu prea s-a putut. Cert e ca pana sambata aflu ce si cum, daca nu apare spottingul pana atunci, pot sa incep sa sper.[olala]

 

 

 

Imi doresc sa fiu mamica!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

irmaria, sunt de acord 100% cu ancadragoman. N-are rost sa arunci atatia bani pe FIV cand poti sa iti faci laparo si sa ramai natural.

Pana la FIV e cale lunga.

Mie mi-a confirmat medicul ca mi-a desfundat perfect trompele marti prin laparo si mi-a zis ca daca tot nu raman in urmatoarele 4 luni sa fac inseminare si abia apoi daca e cazul sa ma gandesc la FIV dar mi-a zis ca in clipa asta anatomic vorbind nu exista nici un motiv pentru care sa nu pot ramane natural.

 

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.id="size3">id="Script MT Bold">

 

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimotoid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...