Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste(796)!Felicitari Katy82!!!!


Recommended Posts

buna dimineata[:)]

 

emilia,felicitari pt rezultatul la sperm!si al meu ia pastile cu pumnul si nr/ml i-a scazut dupa 3 luni de tratament,iar formele normale i-au crescut cu 2%.nu stiu ce nu e oki.i-am adaugat multimaca 2/zi,acifol,cetebe 2/zi.lua deja spermotrend 2/zi,carnil o fioloa dimineata,vit E 15 zile/luna,acum 10 zile/luna.si polen dimineata o ligurita.cand se termina carnilul o sa luam de pe net carnitina cu fructoza de la redis.nu stiu ce altceva sa facem.nici el nu poarta decat boxeri largi,nu face bai calde,ba chiar termina cu dus rece...doar ca fumeaza.se poate ca asta sa fie motivul.nu stiu.om vedea.sper ca la urm sperm sa fie mai bine.macar sa nu mai fi scazut nr.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Emilia, am avut, ieri am facut histeroscopie si mi-a rezolvat sinechiile (am avut mai multe). Sper ca asta sa fi fost cauza pierderilor mele. Dr. a zis ca nu se poate spune cand au aparut...poate dupa primul chiuretaj, poate dupa al 3-lea...oricum, e bine ca acum e ca nou pe acolo[:D]! Ii dam inainte cu anticoagulant si aspenter si vedem ce si cum.id="Verdana">

 

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot

3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

id="Verdana">id="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MeAlex ma bucur ca ai rezolvat-o si pe asta,cum ma bucur ca Em a trecut cu bine de operatie.Cu spermograma nu aveam emotii,eram sigura ca va fi bine.

Nu am mai vazut un titlu frumos de ceva capitole dar am rabdare[:D]

Gabi tu ce mai faci,a venit CM ca ovulatia din z6 inseamna si ca vine CM mai devreme,nu?

Irmaria eu zic sa mergi la laparo inainte de orice incercare naturala/inseminare/FIV si pt endocrinologie ca si Em il recomand pe Cristofor Dominic,Medicover.Mai e si Magda Bajenaru de la Medlife,si ea era ok. De spasmofilia in uter nu am mai auzit,imi pare rau.

Va las un pup[pup] de molipsire,e cate unul pt fiecare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana [pup] nu a venit inca, iau Arefam pana sambata si apoi sper sa imi vina cat mai repede, ca sa fac IA inainte sa plec in concediu. Sau sa am test din ala, stii tu....[:D] (nu zic, sa nu imi poarte ghinion)

 

*chiar trebuie sa faca astia un emoticon cu degetele in stop ghinion*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MeAlex sa fie cu noroc dupa histeroscopie!

Tu iei anticoagulant dupa ovulatie sau dupa test pozitiv? Mersi.

 

MTHFR A1298C homozigot, PAI-1 675 4G/5G heterozigot

1 sarcina oprita in evolutie in 2009, 6 saptamani (inainte de a afla de mutatii)

Tratament: Femibion 1/zi, Aspenter 1/zi, Magne B6 2/zi, Acid folic, Euthyrox id="teal">id="size1">id="Tahoma">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va salut pe toate [pup]

Laurikaid="red"> am fost la clinica particulara de data asta k acolo m-a chemat,cica ecograful e mai bun,bla,bla,bla.Pana acum am fost la spital,ii dadeam ei ceva si atat.Oricum o sa-i zic k vreau sa fac urm eco in spital k nu ma dau banii afara din casa.Plus k grupul Torch nici nu l-am facut,mai e si ala vreo 300ron.Il fac sapt viitoare sa stau linistita.

Velvetid="purple"> dar de ce nu pricepe sotul tau k in cazul barbatilor cu probleme la gigei tb renuntat la tigari???Sau macar rarite!Nu te supara pe mine k si al meu fumeaza,dar asta iarna le rarise bine(2-3/zi) si combinat cu niste vitamine s-a vazut rezultatul,adik am ramas.Unde mai pui ca al meu a suferit si o operatie care putea sa nu-i imbunatateasca spermogr ori sa-i scada.Nu vreau sa fac pe desteapta,dar macar sa inteleaga ca nu tb sa lupti numai tu,ci si el tb sa faca un efort!

MeAlexid="blue"> ma bucur sincer pt tine,speram ca de data asta totul va fii bine!

Va doresc sa va impliniti visul cat mai curand!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mimi, fac clexane dupa testul pozitiv.

Ana, multumesc, sa dea Dumnezeu sa fie bine la toate!id="Verdana">

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot

3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

id="Verdana">id="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata [:)]

 

ana,daca as sti raspunsul...si sotul meu le-a rarit,la inceput chiar 3/zi.acum cred ca a inceput mai mult iar.asta e!nu vrea,nu am ce sa fac.i-am spus riscurile,ca se poate sa facem tratamentul degeaba,ca pierd timp asteptand natural...desi sanse minime...si tot fumeaza.in rest face ce trebuie,inghite un pumn de pastile...dar cu tigarile,sunt mai importante presupun.daca FIV nu o sa facem prea curand sau nu o sa raman insarcinata in urma lui,o sa stam fara copil.ca bani de FIV 2...in alta viata!numai ca viata mea se va schimba la 180 de grade fara copil...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...