Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste(796)!Felicitari Katy82!!!!


Recommended Posts

Bafta multa, Emilia. Sa fie cat mai usoara si cu efect interventia. Sa te refaci cat mai repede dupa. Pup toate fetele. MTHFR A1298C homozigot, PAI-1 675 4G/5G heterozigot 1 sarcina oprita in evolutie in 2009, 6 saptamani (inainte de a afla de mutatii) Tratament: Femibion 1/zi, Aspenter 1/zi, Magne B6 2/zi, Acid folic, Euthyrox
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna [flo] Multa bafta, Emilia. Moni, nu am nici o idee, dar sper sa iti fi facut bine pauza asta. Sfefulici, Felicitari si refacere usoara! Miky, da ov. in Z6... am ramas si eu ca vitzelul... Dana, nici nu stiu cate mai fac, normal mai am voie 2, dar dr vrea numai una si sa trecem la alta etapa. Kmy, cum esti, ti-a venit?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Saptamana trecuta am facut laparo.S-a efectuat drilling ovarian,curatarea de aderente.Trompele sunt ok.Emilia multa bafta si sa nu-ti fie frica nu doare dupa si te refaci super repede.Eu am dat 100 ron anestezit,100 euro doc si la asistente 10 lei la neviue doar.Nu sunt din BUC. insa banuiesc ca(,) cam asa sunt preturile si pe la voi. Gaby sorry ca nu ai reusit sa faci inseminare.[pup] Katy multa bafta cu Albu,sper sa te ajute sa-ti implinestu visul! Monique multa bafta! Kmy imi pare rau de verisoara ta.e groaznic...le doresc multa putere. Draguta te imbratisez cu drag! Multa bafta si pupici tuturor!!! [pup] Cosmi,aspiranta optimista viitoare [gravi] Doamne,pustii sunt casele fara copii si triste sunt inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata, nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-I crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui tau.Amin[ruga]
"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri" Amos Bronson Alcott
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am ramas ca la dentist...Kmy, imi pare tare, tare rau...nici nu stiu ce sa zic...Fiti alaturi de ea.De ei amandoi, ca au nevoie. Suntem si noi, virtual macar. Stefulici, sa-ti traiasca bebelu, sa te bucuri de el. Bebeii vostri, al tau si al lui Ylari sunt cei care marcheaza intrarea mea in comunitatea aspirantelor. Pfuiii, au zburat aproape 8 luni. Voi atunci anuntati ca sunteti gravidute, eu abia incepeam sa ma prind cum e cu testele de ovulatie [:D] Va imbratisez pe amandoua. Je sunt ingropata in trebi la scarbici si desi va citesc zilnic nu apuc sa scriu. Ne pregatim de ovulatie ( prognozele sunt pentru vineri) si eu fac numai nefacute: mi-am uitat pastilele de tiroida pe la tara ( le-am recuperat dupa 5 zile), am uitat cand eram programata pentru control si mi-a expirat trimiterea[bang][bang][bang], din astea. In rest toate bune si la locul lor. Va pupez pe toate si sa stiti ca bantui pe aici cel putin o data pe zi[:D] dar vreau sa vad si eu un titlu de-ala frumox. Nimeni??
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor. La CF2 saloanele au televizoare (cu plata) la fiecare pat si este destul de curat. La recoltare dimineata m-au intepat de 4 ori si mi-au spart 2 vene. In afara de asta a fost bine. Dr pare foarte draguta si anestezista e ok si asistenta de la blocul operator deasemenea. Sa vedem cum o fi cu clismele (prea bine nu poate fi), cu branula (tare curioasa sunt ce vene o sa mai crape la datorie) si cu sonda urinara (aia clar nu o sa fie prea stralucit). Emotii nu am, agitata nu sunt... Sa vedem.
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai. PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Eu in week-end am fost la mare asa ca am tras putin chiulul. Kmy imi pare tare rau pt verisoara ta. M-ai lasat fara cuv. Cosmi[pup[pup][pup] bafta multa! sa vina bebe dupa laparo! Emi multa bafta maine! Krimbo asteptam vesti! [pup][pup][pup] toate fetele! Imi doresc sa fiu mamica!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emilia clisma nu e chiar asa de rea,e neplacuta pe moment insa nu dureaza mult totul.In max 30 min esti gata "golita".Sonda o sa usture un pic,insa duoa operatie nici nu o sa o simti.Scoterea e floare la ureche. Imi place tonusul tau,asa si trebuie.[pup] Katy[pup] Cosmi,aspiranta optimista viitoare [gravi] Doamne,pustii sunt casele fara copii si triste sunt inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata, nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-I crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui tau.Amin[ruga]
"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri" Amos Bronson Alcott
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt aici..... mi-a venit menstra dupa 7 zile de intarziere, 2 teste negative si programare pe azi la dr!in orice caz dupa ce trece am sa merg la control si am sa si-l scot !!!poate prind trenul de noiembrie spre barza!!! poate si vara mea nu o sa se inchida in sine, nu o sa se izoleze de noi si o sa urmeze sfatul dr si o sa incerce peste 3 luni din nou!!!si o sa mergem impreuna(sper sa nu fie doar un vis) kmy, [mamica] de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011 [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/BobocelulMamei?authkey=Gv1sRgCPac46iWi_OSYQ#"][foto]bobocelul mamei[/url][url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/FeteleMeleDeSufletLuciaElenaCristinaANDVirginiaBigSis?authkey=Gv1sRgCJzkyc2psq6F7AE#"][foto]fetele mele de suflet[/url] Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...