Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 187
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu e nici o situatie complicata.. mie mi-e foarte clar, ei s-au casatorit in pripa, cand primul copil era pe drum, el de abia divortat nu stia ce vrea (chiar vega a spus), ea voia o casnicie / familie.. cam, cu orice pret.. asa ca, cu orice pret, acum trebuie sa iti tii familia / casnicia. Off topic: Marius, tu te plictisesti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai poate din tot ce s-a scris ,e iesit ceva bun.Sincer,o inteleg,adica stiu ce simte,banuiesc ca stiu ce simte.Poate ii e de folos ca isi descarca sufletul...aici.De obicei,la psiholog intai se povesteste ce te doare.... Si daca cineva totusi a e emis un sfat care poate sa-i fie de folos?Sunt totusi trei copii la mijloc,nu trei obiecte. Madalina Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui marius
A notat in carnetel [bibe] [url="http://www.romleas.ro/Rosia%20Montana/"]Ce nu stiu romanii despre aurul lor![/url] [url="www.romleas.ro/eu"]Eu pur si simplu[/url] / [url="www.romleas.ro/legi/index.html"]Pagina legislativa[/url]
care?[:D]
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, multumesc, am notat in carnetelul din minte. Din fericire inca nu am nevoie de nenumarate carnetele in care sa-mi notez inclusiv unde am pus celelalte carnetele. Iar chestia cu planificarea si ramas gravida la o luna de relatie, ei uite ca se poate. Si fara a face sex numai ca sport sau ca destresare. M-am indragostit, am stiut ca-l iubesc si el si-a dorit copii cu mine. Apoi, ce sa aplic? Cinele romantice si schimbatul meu in alta peste noapte? Voiam pareri, le-am primit, multumesc, mai astept si altele, nu-i nici un bai. Cineva imi spunea: ok, sigur sotul tau nu-i indiferent, tu esti aia cicalitoare, nu-l mai suna deloc ziua si vezi ce se intampla, n-o sa te lase la servici. Eu am spus ca el va ramane la munca lui pana seara tarziu, iar de mine va uita. Ieri am plecat de la job-ul 1 la job-ul 2 spre pranz. Si s-a facut ora 8 si sotul meu nu suna. Noi nu locium in Bucuresti si ultimul autobuz era la 7.30. Cand pana la urma l-am sunat, mi-a spus ca a uitat de mine complet si ca el mai are treaba si pot sa vin sa-l astept la el la munca. Eu m-am blocat si i-am spus ca plec acasa cu ce pot (ocazie, ca autobuz nu mai aveam), dar la firma lui nu merg. Si am plecat spre casa, evident. Dupa o vreme suna "Ce faci, nu vii la firma?" Eu eram intr-un capat de oras in drum spre casa. Asta in conditiile in care eu i-am spus frecvent: plizzzzz, daca ai treaba pana taziu noaptea, suna-ma in timp util sa prind ceva decent spre casa. Si ce a urmat? EL: "Ai facut-o special!!!! te-ai razbunat pe mine!" Nu serios? Stiu, gresesc grav. La faze de genul asta am un limbaj infiorator de buruienos (cu el in particular). Si-s rece ca gheata, nu pot sa plag sau sa jelesc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vega imi cer scuze daca intervin oarecum offtopic (promit sa am si macar o fraza on topic). Off topic: am observat ca unele din subiecte ajung ca niste obligatii: te-am sfatuit, fa exact ce ti-am zis. Si spune exact ce ai facut. Deturnam ideea acestui forum, de ajutor nu de obligatie. Daca ceri un sfat pe unde sa traversezi strada... ti se pune cam pe unde, si gata. Nu trebuie sa te simti obligat sa o faci, musai pe unde ti s-a zis, poate te-ai sucit, nu te condamna nimeni... Hai sa nu mai tinem socoteala acestor oameni. Unii cer sfaturi, primesc si ceva sfaturi si garla de mistouri, si ajung la concluzia: mai bine imi bagam un bat undeva... Da, toti ne dam cu parerea bazandu-ne pe o experienta personala. Poate nu e universal valabila, da? Pe mine ma intristeaza sa vad cand oamenii se lipsesc sa mai posteze si sa mai ceara sfaturi, satui fiind de mistouri sau de obligativitatea aplicarii sfaturilor. Mai ales aici, unde sunt situatii uneori disperate. On topic: Vega, eu ajunsesem la un moment dat atat de incrancenata incat nu mai auzeam/vedeam nimic bun in ce zicea/facea partenerul meu de atunci. Eram atat de indarjita, si probabil si el, incat nu ne mai auzeam. Fa tu prima o pauza, si du-te sa vorbesti cu cineva specializat in consiliere. Avem tendinta sa nu auzim decat ce ne convine de la prieteni... de aia spun ca o interventie obiectiva ajuta. La restul problemelor tale nu ma pot pronunta, nu am vreo experienta relevanta in acest sens, dar stiu cum e razboiul nervilor si al tacerilor si al imbufnarilor. Elena & Maria Bucuria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...