Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Disneyland Paris - 7 -


Recommended Posts

  • Răspunsuri 229
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui stelab
Foarte utile informatiile voastre. Multumim de ajutor....Am facut o simulare de pret pe site-ul disneyland pentru perioada in care doresc sa merg. Dar, daca selectez disneyland.co.uk, pretul final este in lire, iar tara de unde provin la etapa finala de rezervare este scrisa UK. La fel si pentru SUA sau Franta (pret final dolari sau euro).Tara nu poate fi modificata in ultima etapa de rezervare (chiar daca hotarasc sa platesc in lire, euro, dolari, etc)....Voi ati avut ceva probleme cand ati rezervat direct pe site-ul lor? Au existat costuri suplimentare?
align="right" id="quote2">Stelab, anul trecut am rezervat si eu direct pe site-ul Disneyland si atunci cand am ales limba am ales engleza UK. La final,am patit ca si tine, nu puteam sa modific tara la date personale. Am sunat la call center (nr. l-am luat de pe site), am vorbit in engleza cu un operator si am facut rezervarea la pretul afisat pe site pentru UK,deci nu m-au taxat in plus pentru ca sunt din Romania. A trebuit sa le dau datele cardului pentru a plati avansul (restul l-am platit cu 30 se zile inainte sejur, scrie la conditiile rezervarii) si permisiunea de a memora datele cardului pentru a face plata finala automat (altfel trebuia sa sun iar pentru restul de plata sau sa platesc totul la data rezervarii). Operatorul a avut multa rabdare cu engleza mea schioapa. Am primit pe mail imediat confirmarea platii si a rezervarii.Vali, [copil] Alexandra (30.03.2003) si [copil] Ioana (28.09.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult Bondo si Marox. E foarte bun pontul cu FNAC sau Virgin. Nu sintem foarte matinale :), sa nu mai pierdem timpul si la casa de bilete.

In Orlando am fost inainte de a avea copii si apoi cu baiatul mai mare. Fetita era prea mica atunci. Acum a venit si rindul ei, cred c-o sa-i placa si cel de la Paris. Chiar de nu-i asa, Parisul e cu siguranta mult mai interesant decit Orlando si ne scoatem pirleala in felul asta.

Eu n-as conduce la Paris nici sa ma pici cu ceara! Conduc cit mai putin cu putinta, numai cind n-am de ales :) Niciodata in locuri atit de aglomerate!

 

Lume multa, oameni putini

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat din nou aici, cu speranta ca de data asta ne ies 4 zile la DLand. De ceva vreme ma chinui sa organizez, dar fie nu s-a potrivit bugetul, fie timpul. Offf, greu! [:D]

Cu rezervarea, cred ca o sa apelez la o agentie. Mi se pare mai comoda plata fara card pe internet, si preturile sunt aceleasi.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...