Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Disneyland Paris - 7 -


Recommended Posts

Mickey, noi am mancat de pranz in parc la restaurantele tip bufet: Cafe Agrabah ( specific oriental, noua ne-a placut f mult, fetelor nu asa mult), Restaurant des Stars ( cu tema Ratatouille, in Studios, cu specific frantuzesc si international, f buna mancarea ni s-a parut) si Plaza Gardens, pe MainStreet, tot specific international, tot f bun. Gasesti aici preturile:

http://www.dlrpmagic.com/planning/dining/restaurant-menus/

 

Nici vorba de junk food: salate, feluri principale, deserturi ( prajituri bune).

 

De seara am mai luat o gustarica la Market House Deli pe Main Street ( aici a fost bun, mancare de calitate), in alta seara pizza in forma de Mickey, groaznica ni s-a parut si in alta seara Fajitas pe la mexicani, hmmm.

 

Intr-adevar nu e ieftin in parc dar tinand cont ca nici mancarea proasta nu e ieftina am preferat macar sa mancam mai bine, daca oricum plateam mai mult decat facea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 229
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Micky, noua ne place la Silver Spur, foarte buna mancarea, si la Lucky Nugget, un all you can eat unde vin si personajele la masa, e muzica si aveau mancare buna si deserturi yummy.

Nu e ieftin.

Sa va simtiti minunat!

 

I believe in pink. I believe that laughing is the best calorie burner. I believe in kissing, kissing a lot. I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles.

 

Audrey Hepburn

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lavi si iris multumesc pentru raspunsuri...

 

Pot sa iau si carucioarele in avion? Eu cred ca ei o sa oboseasca in parc si ma gandeam sa iau si carucioarele (sunt tip umbrela, usurele).

 

 

Micky fericita mamica de 2 minuni [fetita] Beatrice Anamaria + [baietel] David Cristian - 4 mai 2009

 

 

 

POZE Disneyland 2010

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Micky2007
Am inteles ca exista un supermarket la prima statie de RER stie cineva ceva? Pentru iaurturi, apa, suc, etc... Cum se poate ajunge acolo? Numai cu RER sau si cu autobuzul disney? Ca stiu ca mai este acolo un hotel unde merg autobuzele disney. Multumesc
align="right" id="quote2">Este Mall-ul Val d'Europe in care se afla un Auchan. Ajungi cu autobuzul 501 daca imi mai amintesc bine. Oricum, poti intreba la hotel si iti vor da chiar si orarul lui.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Micky, carucioarele se pot lua dintr-un parc in altul daca platesti o suma garantie(nu mai stiu cat era) pe care o primesti cand returnezi caruciorul. Cand erau fetele mai mici inchiriam carucioare pe toata ziua, si la hotel mergeam cu ele, si seara le duceam inapoi.

 

I believe in pink. I believe that laughing is the best calorie burner. I believe in kissing, kissing a lot. I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles.

 

Audrey Hepburn

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...