Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Disneyland Paris - 7 -


Recommended Posts

  • Răspunsuri 229
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

   N-am stat la Adagio, dar am stat la un alt hotel care nu avea orele alea in plus....si zau ca nu ne-a deranjat. Orele respective sunt dimineata si nu sunt toate atractiile deschise. In plus abia ajungeam la programul normal - eram obositi si trageam de noi sa ne urnim...

  Copiii mei aveau 5 si 7.5 ani si la vremea respectiva au rezistat toata ziua in parc, dar in autobuzul de intoarcere cel mic adormea si se trezea abia a doua zi pt micul dejun. L 7.5 ani, desi il lasau dpdv inaltime sa se dea in toate bazaconiile... nu l-a tentat. In schimb dupa 2 ani, in Port Aventura s-a dat de 7 ori in Shamballa (cel mai inalt roalcoaster din Europa).

   Nu te crampona de hotel. Daca e decent calitate/pret si iti asigura transportul la parc e perfect. Nu stai in camera decat noaptea, cand dormi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cel putin pentru hotelurile Disney pentru perioada verii, acum sunt promotii, pana pe 28 februarie. Nu stiu cum e cu celelalte hoteluri sau cu biletele luate separat.

 

Si noi ne-am aranjat zborul separat iar hotelul (Santa Fe) impreuna cu biletele le-am luat de pe site-ul oficial. Noua Extra Magic Hours (8-10) ne-au fost foarte folositoare, ne dadeam de 3 ori la rand in Buzz sau in Peter Pan, plus in Cescute, Orbitron, Jumbo, ne faceam plinul de aceste atractii pana se aduna grosul vizitatorilor, la ora 10. Iar inainte de 10 ne asezam la coada la o atractie care se deschidea la 10.

 

Ce-i drept noi am prins si sambata si duminica acolo cand a fost foarte aglomerat. De evitat daca puteti.

 

Data viitoare tot la Santa Fe vrem sa mergem.

 

Noi ne sculam cu placere dimineata, stiind ca ne asteapta distractia :). Chiar nu trebuia sa trag deloc de fete :) cum se intampla in zilele de scoala...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi am stat data trecuta tot la Santa Fe.

Dar acum, mergand cu masina, am lua 3 nopti cu 4 zile dar pierdem prima si ultima zi, deoarece ajungem seara si plecam dimineata. Ne mai raman 2 zile pentru parc.

Daca stam 4 nopti la Adagio, avem 3 zile full de parc, la aceeasi bani cu Santa Fe.

 

Nu reusesc insa sa gasesc pe site-ul oficial pana cand sunt valabile actualele oferte la bilete (3 zile la pret de 2).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...