Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 10 kg jos (10)


Recommended Posts

Bianca, da, valoarea cea minunata de ieri[:D] In ce sens nu te-ai tinut de plan? Cu ce ai dat pe de laturi? Si de ce?[:D] Anna, probabil ca stii, dar sa-ti mai zic eu odata: crenvurstii sunt o maaaare mizerie, nu mancare! Nici micii nu-s departe de asta! Carnea facuta pe gratar este oricum toxica, asa ca daca tot o mananci, macar sa fie langa o salata uriasa care sa aduca antioxidanti suficienti sa contrabalanseze efectele nocive ale carnii "arse". Asa am zis si eu multa vreme despre Rina, dar acum ca o tin de 3 saptamani mi se pare f facil! Azi R23-carbohidrati MD: zmeura, nectarine, pepene P: paine de secara cu zacusca homemade C: paste integrale cu sos homemade de dovlecei/vinete/usturoi/ulei de masline Sportul se va axa azi pe zona de abdomene. Spor va doresc! Caro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Caro,

 

 

abateri: am continuat sa mananc multi carbo, am redus la rosii si fructe dar nu am renuntat la wassa, cereale si altele- cred ca mai bine faceam invers. Sambata am mers la resto si am mancat supa rosii, salata si cappuccino (mult pt o dieta chiar daca dimineata mancasem preventiv doar cirese), apoi gustarea de la 17 a fost un tiramisu[pofta] luat la pachet. Duminica am bagat un frappe si o bere la waterpark, cartofi wedges la pranz, so... doar de-astea imi amintesc[:D]

 

de ce: o combinatie intre "oboseala" dietei prelungite (am luat startul in feb) si carpe diem de weekend[:D]

 

si nu fac miscare deloc- am un plan secret in care sa tzopai macar 5 min pe zi[:I], sa ma obisnuiesc cu miscarea.

 

mi-am propus sa cumpar si eu mai multe legume si mai putin din supermarket, mai incerc niste manevre pana ma conving ca doar miscarea mai poate urni cantarul.

 

ma alimentez pozitiv cu rezultatele voastre insa[flo]

 

 

 

Bianca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ei si tu acum caro, sigur ca cremwustii si mititei sunt porcarii, dar mananc pe 4 ori pe an, asa ca merge

oricum sa mai creasca fetele un pic si o sa se apuce sotul sa faca cremwusti

 

da bianca, ma poti trece cu 63.6 atat aveam azi, merge greu ca am bagat un calamar la gratar ieri si cu paine; azi am mancat un pui, simplu, dar oricum...treb sa bag o zi numai de legume ca sa mai dau jos cateva sute sa vad si eu 61, :)

 

Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna.

 

Raport e acelasi nu am reusit mare branza in concursul asta da nu am ce sa fac ,singurica cu manuta mea mi-am facut-o.Saptamana asta e ultima de scoala deci una haotica si astept ca sa inceapa vancanta copilei si sa ne organizam un pic si cu siguranta am sa dau si ultimele 2,5 kg(asta sper eu).

 

Felicitari la toate fetele care si-au atins telul .

 

manenus

Marilena si Mara Augusta

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata fetelor, desi e tare liniste pe aici

+100g azi, 62.7, normal, am calcat pe langa cu o cana cu iaurt cu ananas si covrigei brasoveni aseara...azi sper sa bag numai legume, desi am mancat rosii cu un pic de cascaval dim si planuiesc niste legume la cuptor cu branza pt mai traziu

tot e bine ca m-am stabilizat sub 63; dar tot as vrea max 60 :(

m-am lenevit, n-am mai facut pilates, iar sunt obosita si vreau concediu

 

Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare... n-am mai intrat pe aici de cateva zile.

Am avut musafiri si n-am mai avut energie sa-mi pregatesc eu separat, am mancat ce era in meniu pentru toata lumea... Dieta? Nu prea...

Vestea buna e ca m-am mentinut la ultimul barem : 72.9...

Ce a mai ramas din saptamana asta vreau sa fie mult mai organizat.

Intre timp dieta mea Rina s-a transformat mai mult in Monti...

Sport... nu reusesc sa-l introduc in program... spalatul vaselor se pune? Nu prea cred...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Slaba miscare pe aici... Fetelor, mobilizarea! Ia uite cum ne ajuta vremea de afara sa slabim. Nu intra altceva decat apa, fructe, o salatica....

 

Azi R24-vitamine in ton cu caldura de afara. Azi si maine sunt in delegatie, mi-am cumparat la prima ora banane, nectarine si pepene galben, in rest oi vedea. Niste salate sigur gasesc la restaurantele pe unde voi manca.

 

Nu pot sa cred ca tin dieta asta de 24 de zile. N-am tinut cred ca niciodata atat de mult timp chiar strict o dieta...

 

Din pacate azi pica sportul. N-am realizat ca hotelul la care stau are piscina, ca imi luam la mine costumul de baie. Dar cum oricum saptamanile urmatoare voi mai veni aici, e bine ca stiu de acum inainte[:D]

 

Caro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

 

sunt pe aici, n-am avut cand sa intru

 

MD: o salata mica cu un ou fiert, branza rasa si juma felie paine

G: iaurt

P: salata asortata cu fasole rosie

G: alt iaurt

C: neplanificata, cu caldura asta mi-e greu sa anticipez ce ar merge seara. Aseara mi-am facut un amestec de musli+pepene galben si lapte, un deliciu

 

si mie mi-e pofta de fructe si nu am nimic in apropierea biroului, rezist

 

24 zile e ceva, iar cu asa rezultate sa tot tii!

 

Gusta, e problema cu stagnarea asta indelungata, a aparut la tine, la Lulu, acum ma lupt eu cu ea[bang]. Arturicii parca tot asa. Si nu ma pot consola nici cu pierdere de cm caci nu exista, citisem eu ca uneori se vede la cm, nu pe cantar. Vad la Anna cum a depasit-o insa nu-s pregatita sa ma bag la hipocalorica, nici la sport, cam astept o minune[:I]

 

 

 

Bianca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...