Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 10 kg jos (10)


Recommended Posts

Neata!

 

Lulu, bine ai revenit. Oboseala si stresul nu ajuta la slabit. Macar incearca sa dormi suficient. De ce fierbi fructele pt nectar? Sunt mai bune crude, stii...

 

Bianca, nici tu nu mananci carne? Nici peste/fructe de mare? Ca ai mai putea varia cu astea, zic eu.

 

Eu am avut ieri zi de carbo si am mancat cam prea bine pe la restaurante[:D]. Dar am si inotat apoape 1 ora, asa ca tot e bine.

 

Azi Rnumaistiucare-vitamine, adica legume si fructe. Vad eu cum ma descurc, sunt tot in deplasare, am la mine 2 mere de vara si 1 nectarina. Restul gasesc la cantina/restaurant etc.

 

Ieri am vazut Ice Age 4, a fost super distractiv, ne-am relaxat asa de bine[pk] Si era sala full-full, n-am vazut asa ceva de mult!

 

 

 

Caro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Caro, eu am scos carnea de curand, pe la jumatea lui mai, dar nu o refuz daca-mi apare in farfurie, salata de ieri a fost cu fasii de pui la gratar de exemplu.

 

Resimt o usoara saturatie la carne si peste, au fost de baza in primele 3 luni cand urmam mai strict recomandarile nutritionistei, de la o vreme incoace improvizez, in plus pe caldura asta prefer sa fie totul rece.

 

si eu am pe lista IceAge 4, abia astept sa-l vedem!

 

Bianca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helloooo,

 

 

65.9[olala] dimineata asta! nu mi-a venit sa cred, imi dansau cifrele in fata ochilor, prima oara am crezut ca e nasol[:D], nu-s obisnuita cu combinatia asta.

 

am probat o fusta si un pantalon etalon, sunt noi si din material care nu se intinde, sa ma asigur ca e real. Am scazut exact din aripioare, inclusiv zona de sub fund, cea pe care incep sa se intinda pantalonii cand te-ngrasi, ceea e grozav.

 

M-am gandit ce am facut diferit in ultima perioada- am masina in service de cateva zile si sunt nevoita sa merg pe jos, sunt unele distante pe care nu ma ia niciun taxi, metroul nu ajunge, asa ca strang din dinti si dau din picioare.

 

pe de alta parte amica mea cu care m-am vazut miercuri mi-a spus ca ea ma tine minte la 63 kg (in 2006). Adevarul ca am citit pe undeva candva ca o femeie ar trebui sa aiba .inaltimea (cm) -10, so.. la 1.73 ai mei, 63 kg.

 

Ma gandesc pana la raportul de marti daca-mi modific targetul, am prins curaj[:)]

 

Bianca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur pentru tine Lulu! nu o sa uit cum scriai tu prin feb-martie cum le faci seara cartofi prajiti alor tai si cina ta era asa subtire, aveai o vointa de fier[flo] pe care o luam si eu de exemplu cand simteam ca mi-e greu

 

 

 

 

 

Bianca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bianca,

 

asa este, nici acum nu mananc prostii, si nici mult.dar stresul si oboseala isi spune cuvantul.

Azi am luat MD din jumatate litru nectar fructe facut in casa;

la pranz am o caserola cu orez cu lapte.

pe seara voi manca mai variat ...si mult[:D], plecam la bunici si ne asteapta ca de fiecare data cu de toate[pofta]

 

SOACRA MARE

Doua maini stangi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bianca, wow, felicitari! Ti-am zis eu ca numai miscarea ajuta la spargerea platoului...

 

Lulu, odihneste-te un pic mai mult si va fi bine, sunt convinsa!

 

Azi R33-proteine

 

MD: zmeura, afine, pepene

P: ton in ulei de masline cu ceapa tocata si salata verde

C: telemea cu rosii, ardei, ceapa...

 

Si ca si gustare voi bea un maaaare cappuccino. Miam[pofta]

 

Caro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ai zis, mi-ai zis, in plus citeam in toaaaate articolele pe tema stagnarii unde cautam trucuri magice da' mobilizarea lipsea, acum e obligatoriu sa ma misc sa ajung unde am treaba. Si mai dureaza cel putin pana la urmatorul raport[:)]

 

azi am:

 

MD: cam 400g pepene galben cubulete+200ml lapte+ musli

G: 2 caise

P: un menu Kfc (pentru ca merit[:I])

G: iaurt

C: fasole verde+ o lingura de perlute branza

 

Bianca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

felicitari bianca

eu nu reusesc sa scad sub 62.2, dar nici eforturi n-am facut, la pilates am renuntat de 2 sapt ca e prea cald, pastile n-am mai luat, de mancat am mancat tot putin si atent, dar nu am avut nici o zi numai de legume chioare ca sa dau jos alea 200

cred ca incerc ceva sapt viitoare, sa vad si eu un 61 macar o data; apoi la sf sapt viit plec in concediu, in grecia, sper sa nu iau mai mult de 1kg, n-ar treb ca am de gand sa mananc numai peste si fructe de mare, dar o sa mai scape in iaurt ceva...deci voi reincepe din 1-Aug cand sper sa incep sa merg si la sala de 2ori/sapt; si treb sa-mi reiau si masajul de relaxare

procedurile de slabit le termin sapt viit, mai am 1

 

Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

 

si eu am oprit masajul de cand cu caldura, mai am o sedinta din abonament si tot astept o zi mai racoroasa... dar cred ca am de asteptat inca mult si bine

 

Intre timp continui cu dieta, azi am in plan

 

MD: salata amestecata+ un baton cereale

G: iaurt cu 3 lingurite musli

P: ciuperci la gratar+salata

G: 2 fructe

C: ma mai gandesc, inca nu am pofta de nimic special

 

 

weekend moderat tuturor!

 

 

Bianca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...