Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 10 kg jos (10)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata,

 

 

eu azi mananc foarte asemanator cu ieri, fara tort desigur, am scapat de aniversari.

 

ieri seara am mancat salata cu somon afumat, asa ca azi urmeaza partea a doua si ultima. Mi-a fost mai foame ca de obicei seara, am completat cu o chifla smechera cu seminte de in si susan, ma omoara nevoia asta de carbo, nu stiam ca-s asa dependenta...

 

Cu raportul am zis joi, ca sa scap complet de CM, dar ca sa nu va tin in suspans[:D] azi aveam 66.7.

 

Bianca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza ,

 

Sunt aici va citesc in fiecare zi dar nu am nimic nou de spus ,numai ca am reusit iar sa ajung la 64 dar sunt inainte de CM si atunci asta o fi, ma simt super umflata si tot asa.Cu mancatul nu prea m-am omorat dar numai ca programul imi e super haotic si de aici zic eu cresterea in greutate si nu vad nici o sansa sa indrept ceva ca puiul e in vacanta si programul meu e de fugareala.

 

Lulu asa imi place de tine ca esti super hotarata.

 

Bianca numai sunt exemplu pentru nimeni.

 

Caro super cu rina.

 

Gata ma duc la fugareala mea.

 

manenus

Marilena si Mara Augusta

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gusta! ma interesa cum o duci, ce mai faci caci vezi ca si eu fluctuez mult functie de cat mananc si mi-e frica de perioada de mentinere, e destul de dificil sa-mi gandesc in fiecare zi meniul, as mai vrea sa ma las si in voia sortii. Dar voia sortii aduce de regula majoritar abateri...

 

si mai e automotivarea, eu cand vad 65.ceva parca nu mai gandesc, imediat simt dorinta sa ma rasplatesc cu ceva bun. aici mai am mult de lucrat.

 

Pacat ca nu reusesti sa respecti macar orele, cica au un rol important in reglarea metabolismului. Ca si portiile. Mult nu ai luat daca zici ca nu mai tii practic dieta.

 

 

 

Bianca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revenit dus copil la o fetita si am o ora a mea sper eu.

 

Bianca numai tin nici o cura ca programul e de asa natura plus ca sunt suparata pe mine ca mananc seara dupa 7 ca nebuna si numai tampenii,uneori las mancare si ma apuc de dulciuri.Stiu ca mult nu am luat ca alergatura mea din fiecare zi e buna la ceva da ma supar pe mine ca daca as gandi un pic cu capul si as manca normal as putea da jos lejer dar numai am stiu uneori pe ce sa pun mana sa mananc cat ma repede[bang].

 

Trebuie sa ma mobilizez sa fac ceva si asta o spun mereu dar acuma am intrat intr-un cerc si nu pot rupe nimic [q], sper totusi sa reusesc ceva.Nu imi e rau nici la kg astea dar visul meu e sa am 60 ,targete numei imi pun ca vad ca acuma nu merg la mine.Vreau sa o iau incet spre drumul cel bun si sper sa reusesc sa ma mobilizez cat mai repede.

 

Gata ma duc sa ma intind ca intr-o ora trebuie sa fiu mami [:D].

 

http://www.flickr.com/photos/21299120@N04/?saved=1

Marilena si Mara Augusta

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, ma inscriu si eu cu voi in planul "cel putin 10 kg" ...imi place titlul care incepe cu "cel putin" [:)].

 

Eu inca nu am curajul sa va spun cat atarn si unde vreau sa ajung, dar 10Kg mai putin cred ca mi-ar sta foarte bine, as intra si eu in hainele de acum 10 ani, pe care nu le mai am ca le-am aruncat intr-un acces de nervi, dar mi le aduc bine aminte din poze.

 

Va spun insa ca m-am pedepsit acum 1 luna cu supa de varza si nu am reusit sa termin oala, dupa 3 zile am bagat-o la congelator. Apoi am inceput sa pasc salata zilnic, ceea ce e ok daca pun in ea si branza si carne si ou ... si nu mai mananc dupa ora 16:00. De la serviciu ma duc aproape in fiecare zi la gym dar numai la clase de zumba, ma tavalesc pe podeaua salii pe acolo si dupa aia incerc sa ma culc.

Eh ! cu toate eforturile astea, am slabit numai 3kg si va spun, am impresia ca daca iau o gura de tort, 2 le-am pus la loc.

 

Am doua motive pentru care m-am mutat la voi pe subiect.

 

Primul este ca ma pot plange pe aici de cat de greu imi este si imi pot taia venele printre prieteni atunci cand calc pe bec [flo] ...

si al doilea este ca ma interesa exact ce mancati voi. Dar, nu am priceput ce e cu literele alea ...si nu ma trimiteti 3 capitole in spate sa citesc c anu am rabdare, vreau mura in gura.

 

Oricum meniul ala cu nectar de fructe si cartofi cu salata de varza suna foarte bine, daca voi slabiti din cartofi cu salata de varza, vreau si eu [:)]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit Buflea!

 

Felicitari pentru cele 3 kg pierdute! Daca am inteles bine intr-o luna, este foarte bine, mai ales daca ai mult de dat jos nu vrei sa ramai cu o "carcasa' de piele atarnanda, e bine sa dai jos lent.

 

Arunca ciorba de varza chiar si din congelator, poti slabi dar te ingrasi apoi garantat si se cheama ca te-ai chinuit degeaba.

 

Initialele provin de la mese; Mic dejun, Gustari, Pranz si Cina si indiferent de tipul de dieta schema este de 3 mese+ 1-2 gustari. Esti foarte tare daca reusesti sa mananci ultima masa la 4, asa a facut si Arturicii in prima faza si a slabit foarte frumos.

 

Exista o explicatie stiintifica pentru senzatia ta, cu lingura de tort care se depune imediat, a fost una din revelatiile sedintei la nutritionist: avem un numar de enzime care se ocupa de prelucrarea mancarii, nr mai mic si mai lenese, si un numar de enzime care isi dau interesul sa depuna, foarte multe si active[:D]. Daca te intereseaza o lectura pe tema asta iti pot da un link sa te documentezi. Eu citeam in special seara cand imi era foame[:)]

 

O sa iti spuna colegele cum e cu Rina, eu merg pe o varianta diferita, tot cu multe salate si f putina mancare gatita.

 

si raport intarziat, 66.5 kg - la greutatea asta ma raportez cand revin din concediu, pe 6 august.

 

sunt la cafea, nu mi-am facut inca planul zilei. A, mi-am adus aminte, eu incep ziua mereu cu o cana de apa calduta in care storc putina lamaie, am citit ca face bine. E si o smecherie sa ma asigur ca ma apropii de cei 2 l de lichide, cica dimineata ne e sete chiar daca nu avem senzatia de sete, adevarul e ca o beau repede, m-am obisnuit asa.

 

 

 

Bianca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mari, ai incercat sa ai la tine in geanta o punguta cu migdale si sa mananci la ora 4.30-5 din ele? asta o poti face oriunde, indiferent de program. Iti va influenta cat si ce mananci la 7, caci in jurul orei 5 pm scade energia si atunci e bine sa ai o gustare usor mai dulce, care te fereste de ravagii la 7. Zic si eu... la mine cel mai simplu e sa nu prea am dulciuri in casa, exista ciocolata neagra, fructe proaspete si uscate (merisoare si stafide) - nu toate si nu tot timpul. Mai greu e la birou unde sunt bomboane mai mereu.

 

 

 

Bianca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...