Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 10 kg jos (10)


Recommended Posts

neata fetelor -200g fata de ieri ca ieri am mancat un pic, tot e bine, azi 62.5 deja mai putin decat aveam inainte de sarcina, inca 3kg si intru sub 60, macar de ar merge treaba si eu sunt gurmanda si sotul gateste f bine, dar dupa cateva zile de mancat mai putin nici nu-mi mai vine sa mananc si faptul ca stau acasa zic eu ca ajuta, contrar imoresiei bianca ca am mai multe tentatii, nu e asa, ca am frigiderul mai mult gol, niste rosii, niste salata de vinete, e un salam dar eu mezeluri nu mananc oricum, la branza am cam renunta sau am trecut la 0.2%...de gatit oricum nu gatim decat cat mancam o data; deci nu prea e mare lucru care sa ma tenteze in frigider ieri am avut asa: cafea cu 1/2 lg zahar 1 rosie, 2 wasa + branza 0.2% 1 wasa+salata vinete, 1 nectarina Pilates 40' ficatei pui caliti cu ceapa si vin, 1 felie paine susan, 1 mar Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lulu, bine ca ai aparut! ma bucur ca te reactivezi luna urmatoare caci si eu am in plan sa raman in lupta. Luna asta vad ca am mancat mai mult de mentinere, ma consolez ca am dat timp pielii sa se reorganizeze, ca sa zic, gandesc pozitiv[8D] Anna_a, acum inteleg - putina lume reuseste sa tina frigiderul gol, mai incerc si eu strategia asta si e foarte bine, nu ma grabesc sa merg la shopping imediat ce apar semne de goliciune. Si am rarit cumparaturile seara caci am vazut ca-s tentata sa si incerc cate ceva chiar cand ajung acasa. ah, uit mereu sa intreb- ce branza e cea cu 9% grasime? sarata sau dulce si de unde o iei Bianca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bianca, cea de 0.2% e Lacteea, branzica de vaci, nesarata evident; as vrea eu telemea asa slaba cea de 9% e de la megaimage, tot branzica de vaci, evident tot nesarata, e in niste borcanele mici de plastic, 60g fiecare, eu o iau pt fete, dar cum ele nu prea manance nimic, mai ramane si cand se apropie de expirare o manac eu; e f buna si cremoasa Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aha, Lacteea mai iau si eu, cred ca o stiu si pe cealalta, daca sunt prinse cate 6 buc am si mancat, convinsa ca sunt mai light:D eu am gasit duminica branza sarata degresata la Lidl, e intr-o cutiuta de carton - nu am avut curiozitatea sa vad cat de degresata, ma voi uita. Cascavalul light de la Hochland nu l-am mai gasit de aprox o luna- nici nu cred ca era prea grozav pt dieta, doar la gust Bianca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, ce mancare wassa este? va referiti la margarina wassa? vad ca va intereseaza produsele din supermarketuri. pe mine nu ma intereseaza cat cele din piata, unde sunt mai sanatoase, parerea mea. [:D] mult spor in continuare! eu ma gandeasc la pastai, sa fac ceva cu ele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

wassa e un substitut pt paine. tu nu mai mananci nimic din supermarket? eu le combin, cred ca-s pe la 50-50%. Branza de vaci, conservele de ton, iaurturile, ouale, musli- toate din supermarket. si wassa of course. legume si fructe de la piata. Bianca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Wassa e buna rau [pofta] Ieri la ziua de vitamine am mancat la pranz supa crema de legume cu wassa pentru ca m-am gandit io ca e tot din ceva seminte facuta [:D] si merge Eu sunt pe o plaja dreapta si lunga si lata cu kg, luna asta numa vreo 500gr insa e buna treaba ca fac sport mai des si probabil ca am mai "pus" muschi. Asa ca Lyada, sunt si eu pe aici, mult si bine [flo] Ioana & [url="http://lbyf.lilypie.com/V8TIm4.png"]Arturicii[/url][url="http://lb1f.lilypie.com/Cympm4.png"]'S[/url]__________________________________________[url="http://bibliotecaromaneasca.org/titluri"]Biblioteca Romaneasca din Canada[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui LYADA
aha, Lacteea mai iau si eu, cred ca o stiu si pe cealalta, daca sunt prinse cate 6 buc am si mancat, convinsa ca sunt mai light:D eu am gasit duminica branza sarata degresata la Lidl, e intr-o cutiuta de carton - nu am avut curiozitatea sa vad cat de degresata, ma voi uita. Cascavalul light de la Hochland nu l-am mai gasit de aprox o luna- nici nu cred ca era prea grozav pt dieta, doar la gust Bianca
Mie branza degresata de la Lidl (din cutie) mi se pare ff sarata. Am mai luat de la ei branza semidegresata nesarata... e si foarte buna la gust. Cascaval dietetic... parca mintea mea nu poate concepe... cascavalul se face cu grasime... ca sa scoata grasimea ce procedee se aplica? Dincolo de a manca "light", eu sunt mai preocupata de a manca chestii nechimicalizate...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tot 62.5 azi, n-am mai dat nimic desi am mancat putin ieri, asta e, azi dim am bagat o omleta cu o rosie,fara paine sau altele ieri a fost asa cafea cu 1/2 lg zahar 1 felie paine 30g, salata vinete si o rosie, 1 nectarina salata asortata cu 50g branza capra 1 mar, 1 nectarina Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...