Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 90 - Felicitari aruam, MariaBcf, alina


Recommended Posts

velvet Stiu ca voi nu stati prea bine, v-ati hotarat la IA ? parca studiati cum e cu FIVul ? acolo nu ai nevoie decat de cativa, minim cate ovocite produci tu, daca faceti ICSI. Cand am facut acum punctie era o fata al carei sot facea punctie testiculara. Cum e spermograma acum ? A citit si sotul intrebarea ta si a zis ca mai exista o varianta ... sa completeze si dr [:D] --------------------------------------------- TANARA SPERANTA Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Qiao,radeti de mine,ai? [:D]pai la ultima sperm din 4 mai volum 2,6 ml concentratie 15 mil/ml nr total de sperm in proba 39 mil mobilitate a plus b 66% forme normale 12% nu stiu sa fac calculul sa stiu sigur cati ne raman[:I]ma ajuti?[flo] da,noi tot la FIV ne gandim ,ca stiu ca sansele la IA sunt fff mici cu nr nostru putin de gigei.dar am citit si la dankutza ca a reusit cu un nr mic.stiu,a 5a oara.eu ma gandeam la 2 IA.oricum de dimineata m-am gandit.am zis sa incerc si IA sa nu trec direct la ultima solutie.asteptam totusi urmatoarea sperm pe care ma gandeam sa o facem si la alt laborator care lucreaza sperm pt FIV.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet speromgrama noastra pe la IA a fost 4-5 mil/ml, 5 mil/ml, 1,5mil/ml, 2mil/ml, binenteles vorbesc de A+B, de cei perfecti. AM 3 IA reusit la viata mea: prima cu 5 mil/ml, a doua cu 17mil/ml - adica fi-mea si a treia cu 2mil/ml. Bechir mi-a spus ca sunt caz de Fiv cu ICSI. Mi-a spus asta chiar la ultima IA, care mi-a si reusit.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor eu o sa fac I.A pana la urma fara stimulare,pe ciclu natural [bang],din vina mea din pacate,am avut niste probleme fix in ziua din care trebuia sa incep stimularea si nu am mai luat pastilutele[q] si acum m-am gandit sa o fac totusi dar fara stimulare,sper sa ovulez cum trebuie sa pot face cv,maine o sun pe doctora sa vdm cum ma programeaza pt monitorizare si tot ce trebuie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aliceparis, eu stiu ca se poate incepe stimularea din z2-z5, parca, asa auzeam vorbind asistentele la clinica acum vreo 2 sapt cand am sunat sa ma programez pt IA 2. poate daca vb cu doctorita, inca mai poti face ceva stimulare, mai cresc sansele [flo][flo] [url="http://lt3f.lilypie.com/cA58p3.png?IaVlOEIL"]waiting[/url] [url="http://lt1f.lilypie.com/ux3hp3.png?oU0Bq1Am"]ovulation ticker[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vb cu doctora si mi-a zis ca nu se mai poate face stimulare acum,trebuie neaparat din z2,asta e,totusi as face pe ciclu natural inseminarea tot ar fii mai multe sanse decat natural nu?nu as vrea sa ratez luna incercand tot natural,m#259; gandesc sa plec in concediu fix weekend-ul viitor cand as fii la ovulatie si poate cine stie,poate relaxati amandoi fiind prinde cv,nush ce sa mai zic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu si prima IA si acum , la a doua tot din z3 am luat. acuma, tu stii mai bine cum vrei sa faci. Poate cu stimulare sunt mai multe sanse, dar sunt atatea fete pe aici care atunci cand au lasat balta tot, atunci s-a intamplat minunea :) Sper sa avem si noi norocul ala![pk][pk] Intreab-o pe doctorita ce iti recomanda, care sunt sansele etc. eu maine intre 9 si 10 fac IA 2. Doamne-ajuta![pup][pup] Iti tin pumnii pentru weekendul viitor![flo][flo] [url="http://lt3f.lilypie.com/cA58p3.png?IaVlOEIL"]waiting[/url] [url="http://lt1f.lilypie.com/ux3hp3.png?oU0Bq1Am"]ovulation ticker[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana îti tin pumnii,sunt langa tn[pup][flo],sa fie ultima I.A,sa fie cu ochisori.gaby nush dc a zis asa doctora,cred ca are stilul ei ce sa zic mi-a zis ca numai din z2 se poate face stimularea cu 2 pastile de clomifen pe zii timp de 5 zile,eu de aia o sunasem ca stiam ca se pot face si din z5 eu cand am sunato fiind in z3 ,ce sa mai zic sunt derutata,o sun si azi sa vad ce zice de inseminarea pe ciclu natural,acum ar fii treaba sa ovulez pe trompa care o mai am ca daca nu ovulez pe ea pierd luna asta[q][bang],offfffffffff
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...