Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

INSEMINARE 90 - Felicitari aruam, MariaBcf, alina


Recommended Posts

Alice, atunci te confrunti cu acelasi butoi care il viziteaza fetele dupa prima stimulare. Ti-ai pus prea multe sperante si ai crezut ca o stimulare si o inseminare o sa-ti creasca sanselesa ramai. Din pacate nu este asa...de simplu...

Apoi, stimularea cu pastile a fost facuta asa cum trebuie, nu e de vina dr ca a oprit stimularea, asa se face, e procedura standard.

Oricum nu poti sa zici: "luna viit Fiv" in primul rand: nimeni nu decide Fiv dupa prima stimulare, mai putin dupa prima IA. Gandeste-te ca asta a fost mai mult o stimulare de proba, nimeni nu stie cum reactionezi tu, data viit o sa te stimuleze mai bine.

Oricum inca nimic nu este pierdut, inca nu ti-a anulat insem., deci mai asteapta inainte sa iti faci planuri.

Plus ca un Fiv nu se decide cu o luna inainte, trebuie pregatire si plus stimulare cu injectabile (pe care nu inca nu le-ai probat nici macar ca o stimulare normala)

Hai, gandeste pozitiv!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sta omu' in spital si cand intra pe net ce-i vad ochii? Doamne, cat ma bucur pentru voi!!!Cine zicea ca vara nu se ramane? Iata! Deci:

Mariaaaaaaaaaaaaaaaaaaid="red">, felicitari, sarcina usoara!!![pk][pk][pk]

Alinaid="red">, cat de frumos ca ai gemeni!!!Ce mi-as fi dorit si eu, dar si cum ii am pe ai mei e tare bine! Ti-a raspuns Eva despre copiii mei! Sa ai sarcina usoara si la termen!!!

Aruammmmmmmmmmid="red">, ce veste minunata si al tine!!! Sa te bucuri de bebe din burtica, sa fiti sanatosi amandoi, sa ai sarcina usoara!

Doamne ajuta fetelor, ma bucur enorm pentru voi, v-am zis ca trebuia predata stafeta, dar mai vreau multe multe liniute duble!!!DE la toate fetele!

 

 

Mariaid="red">, nu sunt bine deloc, dar nu vreau sa scriu aici, voi sunteti gravidute si nu vreau sa va fac rau [flo]

 

-------------------------------------------------

Andra, mami fericita de Amana [zana] si de Robin [auto]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

beta HCG sambata 3650 si azi 5676

Ce ziceti e bine ?

Este aprope dubla valoarea dar azi am recoltat mai devreme decat sambata .

 

PCOS trat Siofor 1000 mg ,500mg/3zi , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Femibion 1/zi, Magne B6 3/zi ,acid folic 5mg /zi,

FIV1 la Giulesti nereusit

insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV

[gravi] 5 +

Multumesc Doamne [ruga]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gaby dar ma confunzi cumva,eu nu am zis ca vreau fiv din contra de el fug sa zic asa ca nu prea imi permit fiv,chiar nu am zis nimic de fiv[:D],in rest ai perfecta dreptate,[pup][flo]Iti multumesc pt incurajare,pt mn chiar a fost o incurajare ceea ce mi-ai spus,miercuri vn cu vesti proaspete,mai bune sper.tu cum mai esti?[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

 

Vin de la eco unde am asteptat de m-am tampit. Am intrat dupa o ora si jumatate de cand aveam programarea, plus ca eu ajunsesem cu 20-25 minute inainte de programare.

Mi-am vazut minunea. [olala] Este foarte miscacios. [olala] Facea tube, [olala] se rostogolea, [olala] dadea din manute si din picioruse. [olala] Este foarte bine format. Manute, picioruse, degetele. Inca sunt uimita cat de bine poate fi format si are doar 3,6 cm. [olala] Este un omulet in miniatura. [olala] Cezara mi-a spus ca e crede ca e putica pt ca e prea bine format. Ba inca ar fi mai mare cu 2-3 zile decat este in realitate. [olala]

Va doresc la toate cat mai repede sa traiti aceste clipe pentru ca sunt minunate si trebuie traite de toate femeile care doresc asta. [pk]

 

Cezara Bucur e in concediu intre 15 august si 1 septembrie.

O inseminare la Columna costa 800 lei.

O consulatie costa 150 lei. id="size3"> id="purple">

 

Poate Sensibila doreste sa treaca datele astea pe prima pagina pt info.

 

Citesc din urma si revin...

 

[gravired] 10+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aruam id="red"> au mai fost multe fete care au facut injectii toata sarcina si au nascut niste pui superbi. Doamne ajuta sa fie bine sarcina si sa o duci la termen. [pup]

 

Ella id="red"> te asteptam si pe tine sa ne spui ca nu a mai fost nevoie de Fiv si ai ramas gravi natural. [pup]

 

Aliceid="red"> si eu am fost la un moment dat deznadajduita ca tine. Mi-a spus Cezara ca ovulatia cel mai devreme se produce in ziua 9 si cel mai tarziu, nu se stie. Eu am avut cea mai devreme ovulatie in ziua 16 si cea mai tarzie in ziua 25. Evident, la amandoua au fost cu tratament. In cazul tau, Cezara ti-ar spune ca ai deja foliculi recrutati. Mie, cand ajungeau foliculii la 14 mm, imi itrerupea tratamentul, spunandu-mi ca deja ei cresc indiferent daca ea le mai da Gonal sau nu. Eu zic sa fi pozitiva. Poate luna asta ai ovulatie tarzie. Nu e nimic piredut. Ai sa vezi ca or sa creasca. In 2 zile au crescut 2mm, dar au crescut. Hai, te rog, fi pozitiva. Eu am incredere ca o sa faci IA luna asta. [pup]

 

Diarnyiaid="red"> daca ai luat de la cineva Pregnylul, sa ai grija sa-l fi pastrat la frigider. E f important! Brevactidul poti sa-l tii afara, dar Pregnylul, nu. Sper sa-l fi luat de la cineva de incredere. Nu toate sarcinile seamana. Poti sa nu ai nici un simptom si totusi sa fi gravi. Hai fi pozitiva! [pup]

 

Danaid="red"> la a doua sarcina mi-a reusit abia al cincilea tratament. Intr-adevar sansele sunt mai mari la FIV decat la IA. Poate dupa relaxarea din concediu vine si bebe, ... natural... ca asa e la moda la capitol. [olala]

 

Aruam id="red"> da, da, e bine valoarea. [pk] La 48h trebuie sa se dubleze valoarea, dar nu perfect. Adica, nu era bine un 4000, sa zicem. Bravo! Cand te duci la urmatoarea eco?

 

 

 

[gravired] 10+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Aliceparis85
Gaby dar ma confunzi cumva,eu nu am zis ca vreau fiv din contra de el fug sa zic asa ca nu prea imi permit fiv,chiar nu am zis nimic de fiv[:D],in rest ai perfecta dreptate,[pup][flo]Iti multumesc pt incurajare,pt mn chiar a fost o incurajare ceea ce mi-ai spus,miercuri vn cu vesti proaspete,mai bune sper.tu cum mai esti?[pup]
align="right" id="quote2">Scuze[:I], ai dreptate, dana spuse de fiv cu un mesaj mai sus si m-am zapacit.[:D]Eu sunt la fel, fac in continuare injectii, deja asta e a 11-a zi.De curioazitate, de unde Paris de la numele tau, stai pe acolo?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D][:D] e o prostie dar Paris vn de la numele catelusei mele pe care am adoptato acum 2 ani,era pe jum moarta si am reusit sa o salvez si deja raspundea la numele Paris pe care il pusese primul stapan iar eu nu am mai vrut sa il schimb[:D]E un nume f ciudat stiu dar asta e,deja z11 esti?si la doctor pe cand?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...