Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (70)


Recommended Posts

Balanta sunt tot cu contractii, am inceput sa fac zilnic nospa cu scobutil ca sa pot fi mai bine, pe langa progesteron.

Azi dim am observat o secretie transparenta ca un mucus si ma gandesc cu groaza sa nu fie din dopul gelatinos.poate ma insel.

 

Ai vazut ce greutati bune au bebeii Mirunei... ce as vrea si eu.

 

Eu nu am luat cearceafuri am luat deocamdata o lenjerie ptr un patut si mai vad dupa.Eu am masina de cusut si poate le iau material si le fac nu m am hotarat inca.

 

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni id="size1">id="teal">id="Tahoma">

[gravired] 32+[fetita] [baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 409
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

anabel, cat gynipral iei acum? eu iau 4 pe zi...

f bine ca faci nospa cu scobutil; de cand am patit-o luni noaptea cu contractiile, am decis ca am sa fac pana la finele sarcinii nospa+scobutil seara, indiferent daca am sau nu contractii.

ai multe contractii cand stai in pat?

nu stiu ce sa zic de secretia aia gen mucus. multa lume zice ca atunci cand elimini dopul, este imposibil sa nu-ti dai seama.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Balanta am zile cu peste 10 contractii care nu tin mult dar abia respir.

 

Acum iau si eu 4 gynipral fac in fiecare seara nospa cu scobutil parca se vede o schimbare si la 2 zile prog inj de 100 mg.

sincera sa fiu m am saturat de atatea medicamente dar ce sa i faci mergi mai departe.

 

eu am contractii si de la caldura, am dat drumul la aer cond si ma acopar cu un cearceaf....termenul de 36-37 nu mi se pare imposibil dar imi este teama de neprevazut....

 

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni id="size1">id="teal">id="Tahoma">

[gravired] 32+[fetita] [baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor [pup]

Miruna felicitari inca o data pentru bebei [pup]

Irip cu frumos povestesti tu acolo [olala] sa fiti sanatosi cu totii [pup][pup]

Azi am fost si noi pt prima oara la Polizu, am avut prima intilnire cu dna dr Oprescu Daniela. Recunosc ca am f placut impresionata, amabila, comunicativa, stia despre ce vorbesc ( trombofilie, cicloproginova + prednison ; fiv, etc). Un prim pas f important si bun [flo] Am facut si eco, bebei sunt f bine [:)]

 

 

Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009 id="Tahoma">id="size1">id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis] Felicitari Miruna!!!id="red"> Esti super, super tare!! Nastere naturala, copii maricei, bravo! bravo!! Laptic din belsug iti doresc si acomodare usoara. Eu cred ca in 7-10 zile maxim esti acasa cu comorile tale. Bun venit pe lume noii perechi de gemeni! Sa fie sanatosi si plini de noroc!

 

 

Irip, felicitari! [flo] Crestere usoara, fara colici si cu spor la papat! [pup]

 


Am marfa la bazar umanitar DC id="red">

 

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

 

'Cos what I feel is the only truth for meid="size1">id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anabel, personal cred ca 10 contractii pe zi nu este mult la varsta asta a sarcinii si la o sarcina gemelara. eu in noaptea de luni, cand am avut f f multe, intr-o singura ora numarasem 10...[bang]. aia chiar era grav.

apoi am refuzat sa le mai numar si la un moment dat stiu ca am adormit.

 

am vorbit aseara cu amica mea cu gemeni si mi-a spus ca ea a nascut la 34 sapt si 3 zile si nu facuse injectiile cu dexa. dr ei nu a fost de acord cu acele injectii, spunandu-i ca ele incetinesc cresterea bb-ilor. la nastere au respirat singuri.

vad ca sunt mai multi dr-i care nu agreaza injectiile astea. mai este o fata la trombo, raluca.c care desi de prin sapt 28 a inceput sa aibe contractii, dr nu a lasat-o sa faca dexa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...