Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mama se simte rau !


Recommended Posts

Mama mea se simte foarte rau.E la mine. A venit sa aiba grija de copii ca sunt in vacanta si am nevoie inca o saptamana, dar nu e in stare. Ii e rau..nu stiu psihic, neurologic, cu inima.Nu mai stiu. Cred ca 80 la suta e psihic..o depresie sau ceva de genul asta. Dar eu simt ca inebunesc...nu am cu cine lasa copiii, pe mama trebuie neaparat sa o duc la un medic, dar cu cine las copiii..dar nici mama nu poate ramane asa..dar cu cine raman copiiii..ma invart in cerc. Nu pot sa plec de la servici fir-ar sa fie de stat si de tara si de tot...si de bani si de lipsuri ca m-am saturat! Scriu aici sa ma descarc..simt ca nu mai pot.Stiu ca scriu aiurea si fara logica probabil dar.. multumesc Sorana [auto] CODRIN *15.02.2005 si [autoroz] DIANA *10.11.2009 [tren] Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. Mario Puzo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

nu mi-am luat niciodata medical...mi-e jena..mai ales ca mai am o sapt si intru in concediu de odihna. nu am la cine apela sa stea cu copiii... incerc sa ma calmez..si macar sa ma pot opri din plans..si cred ca pur si simplu ii anunt ca maine nu pot veni..sa ma invoiasca sau sa gaseasca o solutie fir-ar...ce mi-or face daca nu vin..sa ma dea afara si macar scap de beleaua asta de servici ... Sorana [auto] CODRIN *15.02.2005 si [autoroz] DIANA *10.11.2009 [tren] Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. Mario Puzo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu ai posibilitatea sa-ti iei o saptamana de concediu fara plata, pentru rezolvarea unei situatii personale ? nu stiu, ce-i drept, cum stau lucrurile la bugetari...daca se pot face astfel de cereri si daca se aproba pe loc sau dureaza formalitatile respective... Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce sa iti fie jena sa iti iei CM? mai ales ca este o problema! Eu asa as face...la medicul de familie, 2-3 zile CM. Dar eu cred ca, mergand la superiorul tau si explicandu-i situatia, explicandu-i ca maine ai vrea sa iti ajuti familia, iti va da 1-2 zile CFS. Nu-ti mai fie nici frica si nici jena sa-ti ceri drepturile....si CFS e tot un drept al tau, daca nu il aveai, nu exista....si sa te imbolnavesti (Doamne fereste) e tot un drept al tau Prea des noi ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii. John F. Kennedy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ingridnen
daca vrei concediu fara plata trebuie sa faci cerere, sa te duci cu ea la sefi pt aprobare.... daca ei vor sa o aprobe bine, daca nu... De aceea zic, iei cateva zile de CM si ai rezolvat.. Ingrid si Cristi 9 ani
Da, asta e cursul....insa se poate simplifica...explici superiorului situatia, el poate sa iti spuna fa o cerere CFS pe care ti-o aproba pe loc. Si eu agreez varianta CM Prea des noi ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii. John F. Kennedy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

m-am mai linistit..am vb cu directorul meu..i-am explicat si i-am sus ca azi vreu sa plec mai devreme, pe la 17 si ceva..si maine intarzii, nu stiu la cat vin. Si a zis ca e ok..sa ma trec invoit in caietul de prezenta si daca stie el e ok..raspunde el..deci maine la spital...sper sa fie bine... sper din toata inima sa ii gaseasca un tratament adecvat ca altfel nu stiu ce ma fac.. ma gandesc mereu..daca o pierd ce ma fac..nu pot suporta ideea..nu stiu cum pot rezista unii la pierderi asa mari...[bang] Sorana [auto] CODRIN *15.02.2005 si [autoroz] DIANA *10.11.2009 [tren] Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. Mario Puzo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...