Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

mamici din TELEORMAN sunteti active?(3)


Recommended Posts

Violeta, nu prea am putut sa imi formez impresii caci inafara de spital si o mica piata de unde cumparam legume, si un mini-market nu am vizitat.Nu aveam voie sa mergem cu pacientul, caci trebuia ferit cat mai mult de mediul extern.Cat am vazut, si din masina cand ne-a luat de la aeroport, este foarte frumos, dar continuu este smog, nu vezi cerul albastru decat foarte rar,mi se par dezvoltati mult fata de noi, dar la curatenie, igiena, ma refer in magazin, caci aici era si carne...si muste...si ace...si tot amestecat.Nu este ca la noi sanepid...protectia consumatorilor....da cu pliciul in musca ,pe carne, apoi ti-o vinde fara nici o jena...si multe altele... Din punct de cedere medical situatia este total diferita de la noi.Acolo , ai platit si nu mai trebuie sa dai nimic!!!Doctorii si asistentele sunt continuu la pacient.Daca are febra ...putina, se umple salonul se doctori , doar sa apesi pe butonul din salon si imediat vin.Aveam niste ciocolatele , sa ne mai indulcim si voiam sa ii servim si pe ei...nici nu voiau sa auda , sa ia de la pacienti, veneau ei cu fructe, dulciuri , pentru pacient.Ma intreb: oare la ei nu s-a inventat spaga?eu cred ca nu! Doina Bita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns
da doina in privinta la spaga eu consider ca noi populatia suntem de vina nu suntem documentati si nu ne cunoastem drepturile asta fiind repercursiune din trecut bun ,dar nici nu vrem sa deschidem ochii nici acum tot cu "saru' mina" d-nul doctor mergem si ii mai dam si mita pe deasupra noi trebuie sa ne impunem si atunci vor ceda ei asta este parerea mea si eu oricum am invatat asta de mult
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, va multumesc pentru urari! am zugravit si joi plec din nou spre BV cu prima transa de mobila, acum fac colete... saci,... sunt in depresie! ________________________ [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14"] Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?[/url] Petitia online: http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Violeta , ai dreptate, dar pana se dezvata si doctorii...daca nu dam...nu iti dau nici un calmant... Daniela, spor la impachetat, cu calm caci o sa fie frumos dupa ce termini si atunci o sa te odihnesti!!![pup][pup][pup] Offff se anunta calduri mari iar... Hai sa bem o cafeluta si apoi vedem ce mai facem!!![cafea][cafea][cafea][cafea] Doina Bita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce faci daniela ai intrat in disperare doar din atit stai calma, sa vezi ce frumos este la bv racorica, are curat ,peisaj super aici simti ca traiesti sa iti pui repede net la ap din bv ca sa putem vorbi spune-mi si mie cu cit ai vindut ap . din alex si unde era ma intereseaza sa vad preturile ap de acolo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by violetamaria
doina[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] dory[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] va pup pe toate
Si eu va [pup] pe toate. Nu avem nici o noutate in afara faptului ca maine duc fata la tara si o las acolo toata saptamana viitoare, vom merge sa o luam vinerea viitoare , urmand ca sambata sa mergem la o nunta, acolo la tara, iar duminica ne intoarcem cu totii acasa. Dory & Alexa [zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor,in dimineata asta va invit eu la o cafeluta. Eu acum astept sa se trezeasca Alexa ca pe la maxim 9 vine fratele meu sa plecam, off, deja parca ma simt aiurea ca o las acolo si nu o sa o mai vad pana vinerea viitoare , parca am un gol in stomac,dar nu am ce face, cel putin stiu ca o las in siguranta cu ai mei. Va pup, ne auzim diseara. Dory & Alexa [zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...