Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste(797)!Felicitari Katy82!!!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata fetelor [pup]

Au inceput sa se inchida inciziile de cand mi-a scos firele. Cea din stanga e inchisa si super ok, cea din buric e spre bine si cea din dreapta e si ea spre bine dar mai incet, cu pasi mai mici.

In cateva zile ar trebui sa imi vina ca in seara asta termin Duphastonul. Apoi incep iar stimulare cu Closty.

 


Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.id="size3">id="Script MT Bold">

 

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimotoid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele,

Ma bucur pt tine Emilia ca incep sa ti se inchida inciziile. Spre deosebire e tine eu nu am avut fire deloc. Azi e ultima zi de letrozol (femara) iar marti 03 iulie am prima monitorizare. Din cate am citit pe net despre letrozol, in 85% in cazuri e tratament cu acest medicament s-a constatat monoovulatie, adica dezvoltarea unui singur folicul. Sunt un pic dezamagita deoarece eu vroiam sa am vreo 2-3 foliculi....ce fac doar cu un folicul ca asa am in fiecare luna si fara tratament si nu s-a intamplat minunea. Totusi am sa fiu optimista deoarece sunt in prima luna dupa laparoscopie si am sanse mult mai mari ecat pana acum.

Emilia bafta multa la tratamentul cu closty, sa ai productie frumoasa si luna sa se incheie cu 2 liniute. Trebuie sa ne molipsim de la Katy

Apropo Katy ai fost la primul eco? Ti-ai vazut samburelul?

Va [pup] pe toate

 

in asteptarea unei minuni

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele,

 

Nu am mai scris de o vesnicie si vad ca avem noutati:

Felicitari Katy, sa ai un bebe sanatos si frumos!

 

Eu am incercat sa ma mai detasez de problema mea, din acest motiv nu am mai intrat pe forum. Am terminat cea de-a treia luna de stimulare si acum trebuie sa fac pauza. In ziua 14 am fost la ecograf si nu aveam folicul matur, insa aveam un endometru perfect si lichid in Douglas. Doctora nu a stiut ce sa zica, probabil folicul se rupsese si a disparut. Corpul galben nu era vizibil, cu toate ca totul indica o ovulatie deja produsa. Vestea proasta este ca in ziua precedenta nu am, prestat deloc. Am plans vreo doua ore prin parc, pana am facut ochi de broscoi dupa care am luat decizia sa ma linistesc pentru o perioada si sa ma detasez intr-un fel.

Am inceput sa citesc seara acatistul Sfantului Nectarie. Se zice ca este facator de minuni. Poate face si la mine o minune mica!

Mi-a intarziat ciclul vreo doua zile si ieri am avut o scurgere maronie foarte redusa cantitativ. Temperatura luata ieri indica 36,6, iar astazi 37. Nu mai stiu ce sa cred. Test de sarcina mi-e teama sa mai fac. O sa mai astept cateva zile, sa vad daca nu-mi vine ciclul intre timp.Sper sa nu fie din nou vreo dereglare hormonala!

Cam atat despre mine!

 

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!DincaAlina multumesc de uarari! sa ai incredere in Sf. nectarie. Eu pot sa spun ca datorita rugaciunilor catre el si Sf. Spiridon s-a produs minunea la mine.Bafta!

Altesa multumesc !

Dyarnina mai am pana la prima eco, pe 10 ma duc la doctor, o sa am 6 sapt cu ajutorul lui Dumnezeu.

Pana acum totul a fost in regula. Am noroc ca sunt in concediu si stau mult cumintica in pat. In afara crampelor, durerilor de burta si scurgerilor maronii pe care le-am avut vreo 2 zile cand trebuia sa-mi vina CM, vad ca totul e bine. Ca si simptome nu am decat somn si foame[:D][:D]. Va las multi pupici de molipsire

[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]

 

Sunt [gravi] in 4+ . Doamne ajuta sa fie bebe sanatos.

http://lmtf.lilypie.com/NIPjp3.png

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Katy ma bucur ca ai doar simptome de somn si foame, am inteles ca poti lua no-spa in sarcina daca mai ai crampe sau dureri de burtica.

Alina poate luna asta s-a prous minunea, atunci cand nici nu te astepti.

Alina cand trebuia sa-ti vina? Ai putea sa incerci un betaHCG. Te [pup] sa fie cu noroc luna aceasta.

 

in asteptarea unei minuni

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetele

am picat si eu acum juma' de ora

 

am fost pe la Elias ca a avut o colega accident de mashina si am stat cu ea acolo

m-am certat cu o nebune de receptionera... a fost distractiv (ghinionul ei ca m-a prins la menopauza[bang][bang][bang]

 

katy bine ca nu te mai doare burta si ma bucur ca esti bine [pup]

eu mi-am luat vitamina e (trebuia e forte dar cica nu exista asa, ca asta-i cea mai puternica)

cica o capsula moale continer acetat de a-tocoferil - 100 mg

 

iau cate una pe zi

sa iau 2 buc./zi?

 

Aspenter (75 mg) 1/zi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va auda Dumnezeu fetelor si sa se fi produs si la mine minunea. Daca as fi gravida, chiar asa as considera-o, o minune, deoarece luna asta, in urma ecografului nu am avut nci o speranta. Dar Dumnezeu stie el cum le aseaza pe toate.

Nu vreau sa-mi fac sperante, dar ma pune putin pe ganduri aceasta scurgere maronie. Poate este de la nidatie[:-/]. si ar mai fi ceva cu temperatura care este crescuta. OFFFFFFFF, iar ma entuziasmez!!!!

Daca ar fi fost sa-mi vina ciclul la 28 de zile, am deja intarziere de 5 zile, dar eu avand dereglari hormonale, in ultimele 3 luni (de cand fac stimulare) imi vine cam la 31-32 zile. Dar chiar si asa, tot in intarziere este. Mai mult de atat, sunt mult mai obosita si mai adormita ca de obicei si am o mare pofta de dulce. Stiu ca ar fi prea devreme pentru aceste simptome, dar le am.

In fine, daca nu-mi vine nici maine, fac un test de sarcina sau un BETA, luni!

Sa-mi tineti pumnii![pup][pup][pup][pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, ai grija cu vitamina E ca in doze mari nu e buna. Exista un motiv pentru care se ia doar cateva (10) zile pe luna. Si daca trebuie sa iei in aceeasi perioada atat vitamina E, cat si fier, atunci ai grija sa le iei la cel putin opt ore distanta unul de celalalt, deoarece fierul distruge vitamina E.

Alina, sa stii ca in timpul ultimei luni de stimulare mi s-a intamplat si mie sa nu fie prea clar daca am ovulat sau nu la prima eco. Dupa injectia de Brevactid aparea putin lichid in Douglas si foliculii erau tot acolo dar dr mi-a zis ca uneori corpul galben seamana cu un folicul si apoi am mai facut o injectie de Brevactid sa fiu sigura si dupa aceea mi s-a confirmat ovulatia. Chiar daca nu ramai luna asta, nu dispera, faci o luna pauza, te relaxezi un pic si luna urmatoare o iei de la capat si prestezi temeinic la modul o zi da si doua nu pana in preajma ovulatiei si cand urmeaza sa ovulezi prestezi in fiecare zi acele 3-4 zile si o sa vezi ca vei ramane graviduta si vei aparea la titlu, te vom felicita toate si ne vom bucura pentru succesul tau. Hai, capul sus [pup] ca o sa fie bine!

 

 


Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.id="size3">id="Script MT Bold">

 

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimotoid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...