Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Aspirante optimiste(797)!Felicitari Katy82!!!!


Recommended Posts

Alina, si eu am sindromul ovarelor polichistice si nu ovulez fara stimulare. Eu n-am ramas pana acum cu toata stimularea (desi de ovulat am ovulat) fiindca trompele nu erau ok si spermograma sotului nu era prea stralucita. Dar am rezolvat aceste probleme si sper sa fie ok acum. Ia pauza o luna si apoi fa stimulare din nou. Ia si Progesteron (Duphaston) sa-ti vina la timp, sa nu pierzi vremea asteptand ciclul. Iti pot recomanda medicul meu Vasilika Gero. O gasesti la Medicover si la maternitatea Bucur.

 


Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.id="size3">id="Script MT Bold">

 

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimotoid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Emilia, tu cu ce ai rezolvat problema sotului?

Nici eu nu ovulez fara stimulare. Eu iau Duphaston din ziua 15, timp de 10 zile, deoarece am si o mare lipsa de progesteron, descoperita la analizele hormonale. Problema este ca ciclul nu mi-a venit luna asta, chiar daca am luat duphaston. Prin ziua 30 am avut o scurgere maronie inchis care a durat 2-3zile, dar foarte redusa cantitativ. Mi s-a mai intamplat sa am aceasta scurgere, dar era putin mai abundenta, asa ca o luam ca o menstruatie. Cea de luna asta nu o pot numi menstruatie. O sa mai astept cate va zile, poate imi vine normal.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Problema sotului am rezolvat-o in 2 luni cu o schema de vitamine si suplimente pe care am mai postat-o zilele trecute la acest subiect

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=173206&whichpage=12.

Deci a luat asa:

Vitamax 1/zi L-Carnitina cu Q10 si catina (de la plafar) 3/zi

Cetebe Immunity Plus (vitamina C+Zinc) 1/zi, Acid folic 1/zi

Macca 3/zi Napraznic 6/zi Fructoza in loc de zahar (se gaseste in supermarket) Polen 1 lingurita dimineata (de la plafar) si cate o lingurita de miere din cand in cand, Magneziu din cand in cand (efervescent), Osteocare din cand in cand (contine Magneziu, Zinc, Calciu si D3 si e tot efervescent dar e cam nasol la gust).

De cand s-a terminat Vitamax-ul i-am luat Fertil Man de pe acelasi site de pe care am luat si lubrifiantul Pre (babystart.ro) si a luat tot 1/zi. Am aflat tarziu de Pro Fertil (vitamine made in Austria) care se pare ca sunt cele mai bune, dar ne-a mers foarte bine cu ce am luat.

 

Curios ca nu ti-a venit dupa ce ai intrerupt Duphaston-ul. In mod normal vine in 2-3 zile. Daca nu iti vine mergi la doctor. Mi s-a intamplat si mie sa nu imi vina dupa Duphaston mai demult dar nu si in lunile in care luam si Clostilbegyt pentru stimulare ovariana.

 

 

<hr noshade size="1" />

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.id="size3">id="Script MT Bold">

 

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimotoid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de uari fetele!

DincaAlina dar tu de cate zile ai de regula CM-ul? daca de exemplu ai un CM lung, peste 30 de zile si iei progesteron din ziua 15 poti inhiba ovulatia. Sunt femei care ovuleaza si in Z20 deoarece au un CM de 35 de zile.

 

Sunt [gravi] in 5+ . Doamne ajuta sa fie bebe sanatos.

http://lmtf.lilypie.com/NIPjp3.png

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, dar Duphaston din ziua 15 nu e prea devreme? Cate iei pe zi, una sau doua? Mie imi da sa iau duphaston numai si numai dupa ce s-a confirmat ovulatia ecografic. Am ovulat o data in ziua 16 si mi-a dat sa iau duphaston din seara zilei 17 (ca in ziua 17 am fost la eco si s-a vazut corp galben) si a zis sa iau 2 pe zi una dimineata una seara.

 

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.id="size3">id="Script MT Bold">

 

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimotoid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emilia, si eu sunt tot la dr. Vasilika Gero! Este o persoana deosebita!! Sper sa-ti poarte si tie noroc... tot cu stimulare am ramas si eu insarcinata cu ajutorul dansei. De curand am nascut si totul a decurs super!

 

Iti urez bafta!

 

http://lmtm.lilypie.com/p1DRp3.png?Nr8NoC0w

2 sarcini pierdute la 5 s si 7 s, mutatie MTHFR ( A1298C) genotip heterozigot.id="size1">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

katyid="red">[cheers][cheers][cheers][cheers][cheers][cheers][cheers][cheers]

 

la multi ani, sa fii sanatoasa, sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos si mancacios!!![pup]

 

 

 

kmy, [mamica]id="red">id="Verdana"> de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011id="Verdana">id="blue">

[foto]bobocelul mamei[foto]fetele mele de suflet

Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Kmy, multumesc pt raspuns. Intreb si eu, de avut nu am avut niciodata, dar e bine sa stii. Oricum, bafta cu tratamentul si bebita cat de repede, sa aiba bobocelul pereche! [:D]

 

Katy, la multi ani si multa sanatate pt tine si pt bebe![flo]

 

 

 

Suntem cate putin din tot ce iubim.[flo]

 

http://www.fertilityfriend.com/home/3b06ed

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...