Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Aspirante optimiste(797)!Felicitari Katy82!!!!


Recommended Posts

Dana0000 multumesc de sfat, dar la mine durerea inseamna ca nici nu pot merge dreapta, merg ausa de spate, am senzatii de greata, la fiecare pas pe care il fac simt cum se zguduie ovarele in burta, in acest caz nici nu poate fi vorba de contac sexual. Pana acum nu am luat niciodata nimik, dar cateva ore (4-5) cat e durerea foarte mare stau doar in pat fara sa ma misc nici macar de pe o parte pe alta.

Dana0000 iti doresc un bebe sanatos si la termen

 

in asteptarea unei minuni

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna, draguteleor!

 

Urez bun venit noilor aspirante, Criss si Andreea. Chiar daca aici este o atmosfera foarte prietenoasa, va doresc sa nu zaboviti prea mult [:)]

Emilia si Caty, ca tot m-ati intrebat daca nu cumva este prea devreme sa iau progesteron in ziua 15, va spun ca si eu sunt foarte confuza deoarece doi doctori mi-au spus ca nu inhiba ovulatia, cu toate ca si eu stiam ca o inhiba. Sa va spun un secret, nu am respectat intocmai ce-au spus ei si-l administram putin mai tarziu, cand consideram ca ovulatia s-a produs [:D]. Acum un an, cand am facut prima data tratamentul cu Duphaston pentru reglarea menstruatiei care o luase razna de tot (venea si la cateva luni)am luat din ziua 15, cate 10 zile. Acum, cand in paralel am facut si stimulare, am asteptat sa-mi confirme ovulatia apoi am luat.

 

Diarnyna, tinem pumni si baga mare[xinpat][:-)))][:-)))][:-)))], luna viitoare sa auzim ca esti[gravired].

 

Haideti fetelor, ca se poate!!!![pup][pup][pup][pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu declar ziua 1 azi.

Monique, multa sanatate.

Alina, duphaston-ul e progesteron si inhiba ovulatia. Ia-l cum scrie pe prospect.

diarnyina, brevactid se gaseste la Help Net (la Unirii am gasit eu data trecuta dar aveau numai o fiola si am luat-o pe aceea si am mai gasit la Help Net din Tei 3 fiole si am luat si de acolo). Iti recomand totusi, daca nu gasesti Brevactid, sa faci Ovitrelle. Se gaseste la Farmacia Tei, la unele farmacii Dona, la unele farmacii Catena si la unele farmacii Belladona. Cauta pe net sau suna-i si roaga-i sa intre in sistem sa verifice la care din farmacii au pe stoc sa nu te plimbi dintr-o parte in alta degeaba.

 

<hr noshade size="1" />

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.id="size3">id="Script MT Bold">

 

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimotoid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, am vazut si eu acum ca scrie ca nu inhiba ovulatia dar eu mereu am luat acest medicament dupa ovulatie.

Mereu luam timp de 10 zile, din ziua 17 in general pana in ziua 27 a CM ca sa imi vina la timp, in dimineata zilei 29 care devine astfel ziua 1.

 

 

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.id="size3">id="Script MT Bold">

 

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimotoid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gabyv
Buna [flo]Bine ati venit! Criss si Andreea. Declar victorioasa Z2[pk]Moni, sa nu fie de la hormoni toate astea. (mama mea pateste des asa si ea e la inceput de menopauza, cand ii vine, cand nu)[pup] fetele
align="right" id="quote2">offfffffffffffffAspenter (75 mg) 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...