Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste(797)!Felicitari Katy82!!!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna fetele doar am sosit de la eco Diarnyna foliculul numai era , m-a intrebat daca am avut ceva simptome ieri pe ovarul drept, m-a durut jumatate de zi si cu spate, acum nu stiu ce sa zic, luna asta nu am mai facut teste si acum imi pare rau, am intrebat-o de supliment de progesteron si a zis ca nu, a zis sa prestam si astazi si maine, in rest raman acum la voia Domnului daca le va place[gica] ovulul meu in caz ca am ovulat o intrebare pentru fete: daca am ovulat aseara sau azi noapte se vedea imediat corpul galben? doctora nu mi-a zis nimic de el
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi[pup] tu crezi ca nu se vedea asa repede... ieri nu l-am coafat,pana ieri da, o sa-i fac diseara si masaj si gadilici[:)],coafat, poate-i place ceva din toate astea..[pk]ca ovulul cred ca rezista 24 h de cate ori ma duc uit sa intreb cate ceva, asa e cand nu-mi notez...de ce mi-a raspuns ''NU'' supliment de progesteron
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni imi pare rau ca a iesit negativ, chiar nu stiu ce sa zic, mai continua sa vezi daca pana la urma apar si cele 2 liniute. Draguta la mine s-a vazut a doua zi ca am ovulat adica se vedea corpul galben. La mine nimic nou, nu cred ca mai ovulez luna asta, sunt ziua 19 [bang] [copil][copil][copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draguta, cred ca nu ti-a dat inca progesteron ca poate nu ai ovulat inca si sa nu inhibi...zic si eu... Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot 3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corpul galben se vede imediat din cate stiu. Eu mereu mergeam a doua zi dupa ovulatie la eco si mereu mi-a confirmat corp galben. Uite ce am gasit pe net: "In momentul in care ovulul paraseste ovarul, in locul foliculului rupt se formeaza asa-numitul corp galben (corpus luteum). Acesta arata ca o vezicula mica pe peretele ovarului. La nivelul sau are loc dezvoltarea rapida a vaselor sanguine cu scopul de a produce hormoni precum, progesteron - esential pentru sustinerea sarcini in stadiile timpurii, pana la formarea placentei. Rolul corpului galben este inca discutat de multi medici. Se considera ca este in special important in primele saptamani de sarcina, deoarece indeplineste functia de glanda, producand progesteron. Mai tarziu, in saptamanile 8-12 de sarcina, aceasta functie va fi preluata de placenta. Corpul galben este prezent aproximativ 6 luni de sarcina, desi exista cazuri cand acesta, in mod normal, supravietuieste toata perioada sarcinii." Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai. PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...