Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 166


Recommended Posts

Buna seara,

 

Am fost la eco.

 

Mi-am vazut minunea. [olala] Este foarte miscacios. [olala] Facea tube, [olala] se rostogolea, [olala] dadea din manute si din picioruse [olala] si-a ghemuit piciorusele la piept[olala]. Este foarte bine format. [olala] Manute, picioruse, degetele. [olala] Inca sunt uimita cat de bine poate fi format si are doar 3,6 cm. [olala] Este un omulet in miniatura. [olala] Cezara mi-a spus ca e crede ca e putica pt ca e prea bine format. [olala] Ba inca ar fi mai mare cu 2-3 zile decat este in realitate. [olala]

DPN-ul ar fi 10 februarie, dar cred eu ca va fi ori la sf lui ianuarie, ori in primele zile alea lui februarie. As vrea 3 februarie, sa fie cadou pt mamaie si tataie pt 40 de ani de casatorie. [:D]

 

 

[gravired] 10+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

salutare

 

Dankuta nu stiu daca am apucat sa te felicit pentru sarcina, dar de cate ori am citit m-am gandit la tine, cat de fericita trebuie sa fii [olala]. Felicitari si sarcina frumoasa sa ai!! [pup]

 

Ramonika ce faci, cum esti? [pup]

 

Raluci tot la Buc sau ati fugit deja la mare? [pup]

 

Magda poze? sau le-am ratat eu? [pup]

 

Lumi bine ca ati depasit boala, orice o fi fost [pup]. SI eu cand am citit ce ai scris m-am dus cu gandul la mana-gura-picior. Inainte sa plecam in Corfu mi-a zis o pediatra de la Medlife ca este f mare epidemia de viroza asta. [pup]

 

 

Noi am ajuns azi in Bucuresti, am lasat copilul la parintii mei care sunt la tara, la casa bunicilor. O sa pun ceva poze pe blog; lui Iulian ii place la nebunie acolo, sper sa nu sufere foarte mult cat lipsim noi de langa el.

 

Va pup [flo]

 


 

Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009) id="size3">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina
Citat:
citat din mesajul lui monis5Magda poze? sau le-am ratat eu? [pup]
align="right" id="quote2">Cateva poze de la mareInca nu le am pe toate descarcate. [:)]
align="right" id="quote2">hihi, merci! ce seamana de tare cu Iarina! si amandoi cu tine [8D]. sa va fie de bine![pup]
Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009) id="size3">id="Script MT Bold">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

 

Dankutza asa mult ma bucur pentru tine(voi)[olala] Poate bb2 va fi Zbuciumix2[:)], si asa ramane Cezara singura domnisoara din familie, nu? Felicitari din nou.[pup]

 

Monisule ce fain si racoare[8D] trebuie sa fie in Bucovina asa-i? Pupam pe Santi care sigur se va simti super la bunici.

 

Magda ce si-a schimbat fizionomia Rares[olala] A crescut mult. Se vede ca s-au distrat tare fain in vacanta.

 

Azi plecam la zburlita[olala] Cat a stat 2 saptamani la bunicii mei la Galati s-a distrat de numa'. Toate lumea era cu parul pe moate cand am ajuns noi[alcool] , i-a rezolvat Ema pe toti. Si culmea, dintre toti, bunica mea(84 de ani) a avut cea mai mare rabdare cu ea. Au colorat, mamaie i-a spus povesti. Si Ema se tinea prin casa dupa ea " mamaie batana, ce faci? mamaie batana hai sa coloram"[:)] Si chiar imi spunea bunica mea ca noi mamicile tinere trebuie sa avem mai multa rabdare cu cei mici, ca ea a crescut 5 copii si nu se enerva asa... de'...alte timpuri...

 

 

Floricik mami de [copil] Maria Emaid="red">-12.12.2009

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Floricik, asa e cu rabdarea si oamenii in varsta. Bunica sotului are 83 de ani si la fel ne spune, sa avem rabdare cu copiii, sa dam in mintea lor si sa ne jucam ca si cum am fi si noi copii. Cand merge Amalia la socri unde e si bunica sotului e mereu o joaca pe ei, ii fac toate poftele, se joaca cum vrea ea, e nebunie acolo. Clar, ei au mult mai multa rabdare si imaginatie in joaca cu ea.

Asa e generatia asta a bunicilor/strabunicilor..poate apucam si noi sa ajungem ca ei si o sa ne intram in rol[:D]

 

[:D] Mami de Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">) si Dragos Ioan (29.08.2011id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

 

Firefly's shopid="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

 

[:D] BLOGUL MEU [:D]id="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...